Międzynarodowo w Krośnie! Drużyny z czterech państw zagrają w „Orlen Beniaminek Krosno Cup U-12”!

W dniach 11-13 stycznia czekają nas kolejne futbolowe emocje w Krośnie. W „PROFBUD Arenie” rozagrany zostanie drugi w tej edycji międzynarodowy turniej „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”! W stawce 12 drużyn, będzie można zobaczyć przedstawicieli naszej Akademii. Przed zawodnikami Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2007 siedem turniejowych spotkań – pięć podczas fazy grupowej i dwa w fazie finałowej.

49766493_995783750623338_7332831268284923904_o

Piłkarskie zmagania rozpoczynamy już w piątek, wieczorem czeka nas sześć pojedynków, w tym mecz otwarcia Beniaminek PROFBUD Krosno – Barca Academy. Jeszcze tego samego dnia „biało-niebiescy” zmierzą się z jednym z BTS Rekord Bielsko – Biała. W sobotę nasza drużyna zagra kolejno z węgierskim zespołem Kisvarda FC, Dunajcem Nowy Sącz i słowackim CTV MFK Vranov nad Topl’ouaguarem Gdańsk. Ciekawie powinno być także w Grupie B, w której będzie można zobaczyć mecze z udziałem takich drużyn jak Arkonia Szczecin, KS SEMP Warszawa, Stal Rzeszów, Orzeł Mokre, Górnik Libiąż czy ukraińska Skała Stryj. W niedzielę rozegrana zostanie faza finałowa z podziałem na grupy: brązową, srebrną i złotą!

OBKC druzyny 2007

Głównym sponsorem turnieju od sezonu 2018/2019 jest PKN ORLEN. Organizatorem turnieju od 2016 roku jest Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno. Partnerem turnieju jest Miasto Krosno, a „Ambasadorem turnieju” znany komentator piłkarski, urodzony w Krośnie – Tomasz Ćwiąkała, który zaprasza wszystkich sympatyków młodzieżowej piłki nożnej do naszego miasta.

obkc_2006_2019_5Turniej „Orlen Beniaminek Krosno Cup” zyskał już uznanie w Polsce i jest jednym z najciekawszych wydarzeń w futbolu dziecięcym i młodzieżowym. 12 turniejów w skali roku i ponad dwa tysiące uczestników pokazuje, że piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa na świecie, a zarazem, że w małym mieście jak Krosno można przeprowadzić piękne wydarzenia sportowe, organizowane przez pasjonatów futbolu i sportu dla dzieci.

harmonogram OBKC zima 2007

Terminarze i wyniki spotkań będzie można śledzić także na naszej stronie internetowej:

Zapraszamy także na fanpage turnieju – www.facebook.com/OrlenBeniaminekKrosnoCup, gdzie można znaleźć najnowsze informacje, a w trakcie turnieju będziemy relacjonować to co będzie się działo w „PROFBUD Arenie.”

Kolejne turnieje „Orlen Beniaminek Krosno Cup” odbędą się:

  • U-11 – 23-24 luty 2019
  • U-10 – 2-3 marzec 2019
  • U-9 – 9-10 marzec 2019
  • U-8 – 16-17 marzec 2019