Finałowe mecze i niespodzianka na zakończenie I edycji „Beniaminek Soccer Schools Ligi Mistrzów”!

Ostatnim piłkarskim wydarzeniem w 2018 roku w naszej Akademii była finałowa seria „Beniaminek Soccer Schools Ligi Mistrzów”. Uczestnicy tych rozgrywek spotkali się w niedzielę (30 grudnia) i przez ponad dwie godziny rywalizowali w piłkarskich pojedynkach na zielonej murawie w „PROFBUD Arenie”.

bsslm_03

Finałową serię rozpoczęliśmy od hymnu Ligi Mistrzów! W starszej kategorii na jednym boisku zmierzyły się zespoły Atletico Madryt, FC Barcelony i AS Romy. Zawodnicy w 6-zespołowych składach zagrali w systemie mecz i rewanż. W młodszej kategorii rywalizowaliśmy równocześnie na dwóch boiskach, zagrały cztery zespoły więc wszyscy zawodnicy byli cały czas w grze! Każda z drużyn rozegrała tego dnia aż 7 spotkań, a po murawie chłopcy biegali w barwach: Borussi Dortmund, Manchesteru City, Schalke 04 Gelsenkirchen i Paris SG.

bsslm_02

Padło mnóstwo goli, oglądaliśmy wiele ciekawych akcji, a kilka z nich naprawdę mogło się podobać! Notowaliśmy wyniki, ale tak naprawdę to nie one w tych rozgrywkach były najważniejsze, cieszy nas to, że z każdą rozegraną kolejką uczestnicy rozgrywek nabierali pewności siebie, boiskowego doświadczenia i podnosili swoje umiejętności, co zaprocentuje w przyszłości w turniejach i meczach zewnętrznych.

bsslm_01

W ostatniej serii spotkań zagrało z nami 42 zawodników w składach:

Atletico Madryt: Jakub Piękoś – Miłosz Miśkowiec, Mateusz Kandefer, Kamil Kuźmik, Maks Płaza, Michał Janik.

AS Roma: Szymon Filipiak – Mikołaj Gębala, Paweł Penar, Dawid Gembicz, Szymon Hejnar, Tomasz Gazda.

FC Barcelona: Jan Domaradzki – Miłosz Zajdel, Aleksander Pyter, Mateusz Wojnowski, Kacper Zajdel, Arkadiusz Smoleń.

Borussia Dortmund: Jakub Zborowski, Mikołaj Węgrzyński, Szymon Paczosa, Jaś Drapiewski, Igor Masłyk.

Manchester City: Filip Wójcik, Adam Rymar, Mateusz Gleń, Igor Such, Hubert Gomułka, Sebastian Żebracki.

Schalke 04: Maks Brożyna, Fabian Brożyna, Miłosz Makoś, Szymon Jurczyk, Maciej Wojnowski, Olek Kłym.

Paris SG: Sebastian Kwarciany, Alekasnder Haręzga, Antek Gęsiak, Krzysztof Leniek, Mateusz Krawczyk, Aleksander Polak.

bsslm_04

Po ostatnich meczach, na zakończenie 2018 roku na zawodników i zawodniczki Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno czekała niespodzianka! W „PROFBUD Arenie” pojawił się Konrad Dybaś – Mistrz Świata i Mistrz Polski „Challenge” 2018 we Freestyle Football, który podczas swojego show pokazał nam świetne piłkarskie triki! Na warsztatach dzieciaki uczyły się niektórych z nich, a efekty wywoływały sporo uśmiechów. Nie zabrakło oczywiście autografów i wspólnych zdjęć.

Fotogaleria z występu Konrada Dybasia na Facebooku

bsslm_05

Grzegorz Raus (organizator BSS Ligi Mistrzów): „Beniaminek Soccer Schools Liga Mistrzów” sądzę że przyjęła się do kalendarza działań w Beniaminku. To szansa gry dla wszystkich dzieci z projektu Beniaminek Soccer Schools zarówno w Krosna jak i oddziałów. Cieszę się że sporo dzieciaków i rodziców nam zaufało i razem spędziliśmy wiele fajnych chwil podczas gry w piłkę, bo tego najwięcej oczekują dzieciaki kochające ten sport. Myślę, że w poszczególnych edycjach nie raz zaskakiwaliśmy naszych podopiecznych formą rozgrywek czy jak w ostatniej kolejce pokazem Mistrza Świata we freestyle. Projekt Beniaminek Soccer Schools krok po kroku będzie się rozwijał i przyniesie wiele radości naszym podopiecznym. Staramy się spokojnie budować naszą drużynę trenerów i ludzi związanych z projektem. To ludzie z pasją i zaangażowaniem. Warto więc to doceniać i razem możemy zrobić fajne rzeczy w przyszłości.”