Beniaminek U-13 wygrywa „Grupę Srebrną” i zajmuje V miejsce w „Orlen Beniaminek Krosno Cup”

W pierwszy weekend nowego roku przez trzy dni emocjonowaliśmy się meczami z udziałem drużyny Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2006, która brała udział w turnieju „Orlen Beniaminek Krosno Cup”. Nasi zawodnicy mieli możliwość rywalizowania i sprawdzenia się na tle zespołów z całej Polski.

obkcu13_2019_12

„Biało-niebiescy” udanie rozpoczęli turniej, w pierwszym meczu z Talentem Warszawa do bramki rywali trafiali Szymon Salomon i Emanuel Gibała, a kilka kolejnych ładnych akcji krośnian mogło zakończyć się golami, bo nasi chłopcy dwukrotnie trafiali w słupek i raz w poprzeczkę. W drugim piątkowym spotkaniu ponownie na listę strzelców wpisywali się Szymon Salomin i Emanuel Gibała, nasz rywal Pogoń Szczecin odpowiedział jednym golem i Beniaminek z kompletem punktów objął miejsce w tabeli.

obkcu13_2019_17

Sobota już nie była tak udana. Pierwsze spotkanie z mocną Kadrą Podkarpacia rozpoczęło się dla Beniaminka bardzo źle. Szybko dwie stracone bramki podcięły skrzydła chłopakom, nasi zawodnicy próbowali atakować, ale rywali na nie za wiele pozwolili nam w tym meczu. Kolejne spotkanie z Motorem Lublin nie przyniosło goli, mocni fizycznie przeciwnicy byli trudni do przejścia, na szczęście rywalom także nie udało się trafić do naszej bramki i Beniaminek zachował szansę awansu do czołowej czwórki turnieju.

obkcu13_2019_14

O wszystkim decydowała ostatnia seria, „biało-niebiescy” musieli wygrać i liczyć na rywali, Beniaminek ruszył do ataku, objął prowadzenie w meczu z Jaguarem Gdańsk dzięki bramce Emanuela Gibały i miał szansę na podwyższenie wyniku, ale to gdańszczanie w końcówce zdołali zdobyć gola i mecz zakończył się remisem, co oznaczało III miejsce w tabeli grupy A i awans do „Grupy Srebrnej” w fazie finałowej.

obkcu13_2019_grupaa

W niedzielę mimo iż nasza drużyna nie walczyła o medale to z radością przystąpiła do rywalizacji w „Grupie Srebrnej”. Już przed pierwszym meczem z BKS Lublin było widać iskry w oczach chłopaków i czuć było, że to będzie zupełnie inny dzień niż sobota. Do bramki lublinian trafiali najskuteczniejszy w naszej drużynie Emanuel Gibała, a także Szymon Gierlach oraz Antoni Aszklar i stało się faktem, że zagramy w finałowym spotkaniu „Grupy Srebrnej”, czyli meczu o V miejsce w turnieju. Rywalem Beniaminka był Fablok Chrzanów, który w ubiegłorocznej edycji triumfował w Krośnie pokonując m.in. naszą drużynę 1:0 w półfinale. Tym razem krośnianie wzięli rewanż. Krzysztof Kolanko wpisał się na listę strzelców, kilka okazji Beniaminka nie zakończyło się golem, a po drugiej stronie czyste konto Karola Borowskiego, który wybronił kilka groźnych strzałów, jeden z nich w wykonaniu turniejowego „Króla Strzelców” Piotra Zielińskiego wylądował także na poprzeczce naszej bramki, a kilka szarż tego zawodnika powstrzymali nasi obrońcy. Beniaminek ostatecznie zajął V miejsce w turnieju, a Emanuel Gibała został wybrany do drużyny „TOP 9”, czyli dziewiątki najlepszych zawodników turnieju.

obkcu13_2019_16

Grupa A
Beniaminek PROFBUD Krosno – Talent Warszawa 2:0 (Salomon, Gibała)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Pogoń Szczecin 2:1 (Salomon, Gibała)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Kadra Podkarpacia 0:2
Beniaminek PROFBUD Krosno – Motor Lublin 0:0
Beniaminek PROFBUD Krosno – Jaguar Gdańsk 1:1 (Gibała)

Grupa Srebrna – Półfinał 
Beniaminek PROFBUD Krosno – BKS Lublin 3:0 (Gibała, Gierlach, Aszklar)

Grupa Srebrna – Finał (mecz o V miejsce)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Fablok Chrzanów 1:0 (Kolanko)

obkcu13_2019_15

Beniaminek PROFBUD Krosno: Karol Borowski, Tymon Kubacki, Franciszek Urbanik, Krystian Paczkowski, Mirosław Irzyk, Kamil Zając, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Jakub Kościelniak, Emanuel Gibała, Szymon Salomon, Dawid Krzywda. Trenerzy: Kamil Chmielowski, Kamil Pelczar.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Turniej oceniam pozytywnie w wykonaniu chłopaków. Szczególnie za sprawy poza boiskowe, ale również było czym cieszyć oko na murawie. Oczywiście niedosyt jest spory, bo mocno liczyliśmy na coś więcej, natomiast dyspozycja sobotniego dnia zaważyła na pozycji o jakie mogliśmy się mierzyć w niedzielę. Dużą rolę w tym turnieju odgrywały warunki fizyczne. Odstawaliśmy mocno w tym aspekcie i ciężko było nam rywalizować na tej płaszczyźnie, więc z tymi ekipami mocno przeciwstawialiśmy się wolicjonalnie i charakternie, za co szacunek dla chłopaków, natomiast cierpiały wówczas na tym walory czysto piłkarskie. Z drużynami o podobnych warunkach fizycznych można było już zaobserwować więcej rzemiosła piłkarskiego z naszej strony i momentami wyglądało to co najmniej dobrze. Dużo pewniej wtedy operowaliśmy piłką i zdecydowanie odważniej konstruowaliśmy każdą akcję. Dziękuję drużynie za postawę na turnieju oraz rodzicom za pomoc w organizacji okołoturniejowej, zaangażowanie i poświęcony czas.”

obkcu13_2019_puchar

Główny sponsor turnieju: PKN Orlen
Organizator turnieju: Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno
Miejsce rozgrywek: „PROFBUD Arena”
Partnerzy: Krosno Miasto Szkła, Decor, Cutline Wear Factory, Glasmark, Jurajska, PrezentArnia
Patronat medialny: Młodzieżowy Futbol