Drużyna BSS U-9 zagrała w VI Memoriale Stanisława Piesika w Dukli

Sporo piłkarskich wydarzeń w naszej Akademii w ostatnim czasie, my nadrabiamy zaległości i dziś relacja z rozegranego w Dukli  VI Memoriału Stanisława Piesika, który odbył się już jakiś czas temu, a zagrała w nim nasza najmłodsza grupa Beniaminka Soccer Schools U-9.

bss_dukla_2

Nasza drużyna w większości składała się z zawodników rok młodszych, co było widoczne w pojedynkach z rywalami. Dla zawodników tego zespołu był to debiutancki występ na tego typu turnieju, co dało się zauważyć w początkowych meczach. Jednak mimo stresu wynikającego z debiutu, każdy z zawodników wkładał mnóstwo serca w walkę do ostatniej minuty każdego meczu. Najwięcej radości przyniósł mecz z drugą drużyna gospodarzy, gdzie mimo dwubramkowego prowadzenia naszej drużyny, przyjaciele z Dukli doprowadzili do wyrównania. Jednak w ostatniej minucie spotkania zwycięstwo zawodnikom BSS dała bramka Mikołaja Dudzika. W ten oto sposób drużyna BSS U-9 odniosła swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo w historii! Po meczu wszyscy zawodnicy wraz z trenerami odtańczyli taniec radości. Statuetkę dla wyróżniającego się zawodnika drużyny otrzymał Olek Kłym, a wszyscy reprezentanci BSS U-9 otrzymali pamiątkowe medale.

bss_dukla_1

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom gratulujemy ambitnej postawy!

Klasyfikacja końcowa VI Memoriału S. Piesika
1. MOSiR Dukla I
2. Beskidzka Akademia Piłkarska
3. LKS Zorza Łeki Dukielskie
4. Aktiv Pro Zarszyn
5. UKS Tempo Nienaszów
6. Beniaminek Soccer Schools
7. MOSiR Dukla II

BSS U-9: Fabian Brożyna, Maksymilian Brożyna, Mikołaj Dudzik, Mateusz Gleń, Simon Hejnar, Olek Kłym, Michał Krakowiecki, Kacper Mastaj, Miłosz Rejnin, Igor Such, Mateusz Sucheta. Trenerzy: Dawid Kamola i Kacper Marszałek.

Dawid Kamola (trener BSS U-9): „Na początku chciałbym podziękować wszystkim chłopakom za zaangażowanie i ambicję, które były widoczne w każdym momencie podczas gry. To był pierwszy turniej tej ekipy i było to widać po zawodnikach. Chłopcy starali się wypełniać założenia, które ćwiczymy na treningach. Są powody do optymizmu. Myślę, że świetną nagrodą za pasję, którą wkładali w grę było wyszarpane w ostatnich minutach zwycięstwo nad drugą drużyną gospodarzy. Niech ten mecz będzie naszą inspiracją do dalszej ciężkiej pracy.”