„PROFBUD Cup 2018”: Jagiellonia Białystok

Przedstawiamy piętnastą drużynę, którą będziemy gościć podczas grudniowego turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Triumfator turnieju z 2014 roku – Jagiellonia Białystok!

jagiellonia1

Jagiellonia – polski klub piłkarski z siedzibą w Białymstoku występujący w Ekstraklasie. Zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu Polski, srebrny i brązowy medalista mistrzostw Polski, Czterokrotny Mistrz Polski juniorów starszych oraz Mistrz Polski juniorów młodszych. Najbardziej utytułowany klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce, który zajmuje 19. miejsce w tabeli wszechczasów Ekstraklasy.

Akademia Piłkarska Jagiellonia powstała z myślą o szkoleniu piłkarskim zawodników na potrzeby I drużyny Jagiellonii Białystok. Wychowanie przez sport jest hasłem przyświecającym temu przedsięwzięciu. Wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika to tylko niektóre cele, które postawione zostały trenerom szkolącym zawodników.

Zespół z województwa podlaskiego zadebiutował na naszym turnieju w II edycji i wdarł się przebojem do historii zmagań. Popularna Jaga nie dała szans swoim rywalom, chociaż porażka w drugiej kolejce z Wisłą Kraków mogła pokrzyżować plany żółto-czerwonym. Zawodnicy z Białegostoku nie zrazili się tym niepowodzeniem i później kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Jagiellonia w siedmiu meczach zgromadziła 18 punktów (6 zwycięstw i 1 porażka), bilans bramek: 35-16. Najlepszym strzelcem II edycji PROFBUD Cup został Krzysztof Sacharewicz – zdobywca 12 goli. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Lewickiego.