„PROFBUD Cup 2018”: MFK Zemplín Michalovce

Przedstawiamy trzynastego uczestnika turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Czwartą zagraniczną drużyną, którą będziemy gościć w Krośnie to MFK Zemplín Michalovce!

zemplin1

Nasi przyjaciele ze Słowacji są częstymi gośćmi na Profbud Arena, biorąc udział w licznych turniejach organizowanych przez Akademię Piłkarską Beniaminek.

Zemplin rywalizował w krośnieńskich eliminacjach o prawo gry w turnieju głównym w V edycji PROFBUD Cup wystawiając do gry aż dwa zespoły. W grupie eliminacyjnej pierwszy zespół z Michaloviec zajął drugą lokatę, ustępując tylko ekipie Korony Kielce. W fazie finałowej pierwsza drużyna Zemplin Michalovce zajęła piątą lokatę zwyciężając w decydującym meczu DAP Dębica 1:0. Gorzej powiodło się drugiej ekipie Zemplina. Eliminacje zakończyli na czwartej lokacie w grupie, natomiast w fazie finałowej zakończyli zmagania na 11 miejscu pokonując w decydującym meczu w rzutach karnych Beniaminek II Krosno (w regulaminowym czasie był wynik 2:2).

Zemplín to słowacki klub piłkarski z siedziba w mieście Michalovce. Został założony w 1912 roku. Pierwsza drużyna gra aktualnie w Fortuna liga, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Słowacji.