„PROFBUD Cup 2018”: 1. FC Slovácko

Przed nami prezentacja czternastej drużyny, która weźmie udział w turnieju „PROFBUD Cup 2018”! Po raz pierwszy w Krośnie będziemy mieli okazję gościć zespół 1. FC Slovácko!

slovacko2

1. FC Slovacko to klub z niewielkiego miasta Uherske Hradiste, położonego w południowo-wschodniej części Czech. Region słynie z bogatej kultury folkloru i wyrobu wina. Slovacko występuje w czeskiej ekstraklasie, czyli Fortuna Liga. W 2015 roku stadion 1.FC Slovacko, mogący pomieścić 8000 kibiców, był jedną z aren Mistrzostw Europy do lat 21. Największym sukcesem klubu jest awans do finału pucharu Czech w roku 2005. 

Trenerem pierwszego zespołu jest doskonale znany w Polsce Stanislav Levy, były szkoleniowiec Śląska Wrocław. W przeszłości FC Slovacko prowadził także inny dobrze znany polskim kibicom trener, Dusan Radolski, czyli twórca sukcesów Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Najsłynniejszym wychowankiem klubu jest Miroslav Kadlec, 64-krotny reprezentant Czech, kapitan wicemistrzów Europy z 1996 roku i 2-krotny mistrz Niemiec w barwach 1. FC Kaiserslautern. Obecnie w klubie gra jego niemniej utytułowany syn Michal Kadlec, 3-krotny uczestnik mistrzostw Europy z kadrą Czech, były zawodnik m.in Spart Praga, Bayeru Leverkusen i Fenerbahce Stambuł. W barwach narodowych rozegrał 66 spotkań.