„PORFBUD Cup 2018”: Pogoń Szczecin

Prezentujemy kolejną drużynę, która początkiem grudnia zawita do Krosna, by wziąć udział w naszym turnieju „PROFBUD Cup 2018” dla drużyn z rocznika 2008 – Pogoń Szczecin!

pogonsz2

Pogoń to polski klub piłkarski z siedzibą w Szczecinie. 2-krotny wicemistrz Polski i 3-krotny finalista Pucharu Polski. Aktualnie klub zajmuje 7. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy.

Akademia Piłkarska Pogoni Szczecin to czołówka w Polsce. Dyrektorem jest były znakomity piłkarz Dariusz Adamczuk – medalista olimpijski z Barcelony 1992. Koordynatorem młody utalentowany trener, wcześniej bardzo dobry piłkarz Maksymilian Rogalski, a koordynatorem kategorii U-6 – U-13 znany nam trener Marcin Łazowski, który jest członkiem Reprezentacji Polski U-15 w której nie tak dawno debiutował wychowanek Beniaminka – Antek Kozubal.

Zawodnikiem Pogoni Szczecin jest wychowanek Beniaminka, były podopieczny pomysłodawcy turnieju „PROFBUD Cup” trenera Grzegorza Rausa – Kacper Cichoń – nie tak dawno powołany do Reprezentacji Polski U-18. Pogoń Szczecin była już uczestnikiem dwóch turniejów w Krośnie Beniaminek Krosno Cup. W roczniku 2005 okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą tego turnieju. Zobaczymy jak będzie teraz.