„PROFBUD Cup 2018”: Legia Warszawa

Pora przedstawić kolejna już jedenastą drużynę, którą będziemy gościć podczas grudniowego turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Drugi raz w Krośnie, a trzeci w naszym turnieju – Legia Warszawa!

LegiaW

Młodzi Legioniści po raz pierwszy zawitali na „PROFBUD Arenę”przy okazji III edycji turnieju „PROFBUD Cup” w 2015 roku. Ekipa ze stolicy zajęła w niej trzecią lokatę (mając tyle samo punktów, co druga w tabeli Sparta Zabrze), gromadząc w siedmiu meczach 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy, 1 porażka). Legia zdobyła we wszystkich pojedynkach 16 bramek, a straciła 14 goli. Najlepszym strzelcem legionistów został Olgierd Wełna – zdobywca czterech trafień. Do historii turnieju przeszło spotkanie z zespołem Akademii Piłkarskiej Beniaminek, gdzie krośnianie prowadzili już 3:1, by w samej końcówce ostatecznie ulec „wojskowym” 3:4.

Zespół ze stolicy grał w eliminacjach do V edycji PROFBUD Cup rozgrywanych na warszawskim Bemowie. Najpierw zwyciężył w swojej grupie eliminacyjnej, by w fazie pucharowej dojść do samego finału. Po emocjonującym spotkaniu Legioniści ulegli Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa 0-2, ale awansowali do turnieju głównego. W gdańskim turnieju głównym Legia zajęła w fazie grupowej trzecie miejsce awansując do grupy srebrnej. W ostatecznej klasyfikacji warszawianie zakończyli V edycję PROFBUD Cup na 11 miejscu (13 punktów, 4 wygrane, 1 remis, 4 przegrane, bramki: 11:10).

Drużyna Legii to bardzo doświadczony zespół, który ma za sobą bardzo udany rok. W czerwcu tego roku chłopcy zwyciężyli w VIII turnieju Sokolika w Starym Sączu, a ostatnio w turnieju „Legia Cup” w gronie dwunastu międzynarodowych zespołów zajęli 7 miejsce. W całym turnieju zwyciężył Anderlecht Bruksela.

Legia powstała w 1916 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce. W swoim dorobku warszawianie mają 13 mistrzowskich tytułów, 19 krajowych pucharów, 4 Superpuchary i jeden Puchar Ligi. W 1970 roku Legia dotarła do półfinału (Pucharu Europejskich Mistrzów Krajowych, obecnie ich kontynuacją jest Liga Mistrzów), a w 1991 roku do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharu. Dyrektorem Akademii Legii jest znany wybitny piłkarz Jacek Zieliński, a managerem ambitny i pomysłowy Radosław Mozyrko. Koordynatorem bloku szkoleniowego U-5 – U-12 jest Sebastian Różycki. W szeregach Legii występowało wielu wybitnych reprezentantów Polski.  Czy w VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski „PROFBUD Cup 2018” wystąpi następca Kazimierza Deyny czy Lucjana Brychczego? Okazję, aby się o tym przekonać będziemy mieli już 8 i 9 grudnia w Krośnie.

Zawodnikiem Legii Warszawa jest wychowanek Beniaminka – Patryk Winiarski.