„PROFBUD Cup 2018”: Lech Poznań

Przed nami prezentacja dziesiątej drużyny, która weźmie udział w turnieju „PROFBUD Cup 2018”! Po raz drugi w Krośnie będziemy mieli okazję gościć zespół Lecha Poznań!

lechpozanan2

Popularny „Kolejorz” pierwszy raz rywalizował o miano najlepszej drużyny turnieju PROFBUD Cup w 2016 roku. Lech zajął ostatecznie siódme miejsce, zgromadził na swoim koncie 5 oczek (1 wygrana, 2 remisy, 4 porażki), bilans bramkowy 3-6.

My zapamiętaliśmy Lecha z pojedynku z Beniaminkiem PROFBUD Krosno, który Lechici ostatecznie wygrali 3-1. Co ciekawe bramkę dla ekipy z Krosna zdobył Antoni Kozubal, który obecnie gra w barwach drużyny z Poznania i kilka dni temu zagrał dwa mecze w młodzieżowej Reprezentacji Polski z Irlandią. Zawodnikiem Lecha od sezonu 2018/2019 jest również Aleksander Gazda – wychowanek Beniaminka, również zapraszany na konsultację młodzieżowej Reprezentacji Polski.

Drużyna Lecha to bardzo doświadczony zespół, uczestnik wielu bardzo mocno obsadzonych turniejów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W turnieju weźmie udział zespół U-11/10, czyli zawodnicy z rocznika 2008 oraz 2009. Trenerzy to Michał Koźmiński oraz Filip Zaranek. Cele postawione przed zespołem to zaprezentowanie stylu gry Akademii Lecha Poznań, czyli ofensywny i dominujący futbol.

Akademia Lecha Poznań obok Akademii Zagłębia Lubin to w tej chwili topowa Akademia Piłkarska w Polsce i jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli gościć drużynę „Kolejorza” w Krośnie. Szefem szkolenia w Akademii Lecha jest Rafał Ulatowski, który jest jednym z największych fanatyków futbolu w środowisku oddając się mu bez reszty. Wychowankowie Lecha są powoływani do młodzieżowych reprezentacji Polski, coraz częściej debiutują także w seniorskiej drużynie występującej w LOTTO Ekstraklasa.

W ostatnich dniach doszła do Nas informacja że trener Karol Bartkowiak prowadzący drużynę Lecha Poznań podczas PROFBUD CUP 2016 w Krośnie, został asystentem trenera Adama Nawałki w pierwszej drużynie „Kolejorza”. Gratulacje i wielki szacunek dla trenera , który tak zabiegał o „naszego” Antka Kozubala.

Lech Poznań to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce. Siedmiokrotny Mistrz Polski oraz pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski. Zawodnicy powstałego w 1922 roku Lecha wielokrotnie reprezentowali nasz kraj w europejskich pucharach. W barwach Lecha występowało i występuje wielu znakomitych zawodników jak choćby obecni reprezentanci Polski Robert Lewandowski (Bayern Monachium) i Karol Linetty (Sampdoria Genua), a także byli „Królowie Strzelców” naszej Ekstraklasy – Piotr Reiss, Jerzy Podbrożny czy Andrzej Juskowiak. Popularny „Kolejorz” to również legendy poznańskiej i polskiej piłki nożnej z tercetem ABC – Anioła, Białas, Czapczyk na czele.