„PROFBUD Cup 2018”: Zagłębie Lubin

Przedstawiamy dziewiątą drużynę, którą będziemy gościć podczas grudniowego turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Finalista ubiegłorocznej edycji – Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin!

zaglebielubin„Miedziowi” pierwszy raz zawitali do Krosna na III edycję „PROFBUD Cup” i od razu sięgnęli po to trofeum. Zadanie nie było łatwe, bo rywale w żaden sposób nie chcieli łatwo oddać punktów. Zagłębie w 7 meczach zdobyło 16 punktów, 5 razy wygrywając, 1 raz remisując i 1 raz schodząc z boiska pokonani. Co ciekawe ulegli 2:3 najgroźniejszemu rywalowi do wygrania w całym turnieju – Sparcie Zabrze. Bilans bramek 21:15. Najlepszym strzelcem III edycji PROFBUD Cup został Marcel Reguła z ekipy „Miedziowych” – zdobywca 8 goli.

Na IV edycji „PROFBUD Cup” nie mogło zabraknąć ekipy broniącej trofeum. Rangę turnieju podniósł fakt, że był to pierwszy turniej międzynarodowy. Zawodnicy z Lubina nie zawiedli swoich fanów i zajęli czwartą lokatę – najlepsza polska drużyna. Zgromadzili w swoim dorobku 10 punktów (2 wygrane, 4 remisy i 1 porażka), strzelili 2 i stracili 2 bramki. Gole dla Zagłębia zdobywali Wiktor Kamiński oraz Tomasz Pieńko. Ponadto Filip Kocaba został wybrany do „Dziewiątki turnieju”.

W V edycji Zagłębie grało bez eliminacji w turnieju głównym. W grupie B Lubinianie zajęli drugą lokatę (ustępując tylko późniejszemu zwycięzcy – Feyenoordowi Rotterdam) i awansowali do grupy złotej. Do końcowego zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. „Miedziowi” mimo ambitnej pogoni, nie dali rady wyprzedzić holenderskiej drużyny. Ostatecznie Zagłębie zakończyło turniej na drugim miejscu, zdobywając 22 punkty (7 wygranych, 1 remis, 1 porażka), bramki: 20-8

„Miedziowi” prezentują techniczny i ofensywny futbol zgodny z duchem i założeniami Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin. Trenerem drużyny 2008 jest Jarosław Rutkowski. Zagłębie Lubin to klub który powstał w 1945 roku. Dwukrotny Mistrz Polski, zdobywca viece-mistrzostwa oraz dwóch brązowych medali. Trzykrotny finalista Pucharu Polski, a także zdobywca Superpucharu Polski. Zespół Zagłębia z powodzeniem występuje w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin uważana jest za jedną z najlepszych w Polsce, a jej wychowankowie z powodzeniem „wchodzą” do I drużyny stanowiąc o jej sile w coraz większym stopniu. Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mogli gościć lubinian w Krośnie. Z wielką ciekawością czekamy jak zaprezentują się w tym roku.