„PROFBUD Cup 2018”: Falcon Golden Goal Academy

Prezentujemy siódmą drużynę, która początkiem grudnia zawita do Krosna aby wziąć udział w niezwykle ciekawie zapowiadającym się turnieju „PROFBUD Cup 2018” dla drużyn z rocznika 2008 – Falcon Golden Goal Academy!

falcon

FGGA to Polska 🇵🇱 Szkółka Piłkarska w Wielkiej Brytanii. Jak sami o sobie piszą – „Jesteśmy grupa osób z wielką pasja dla których piłka nożna to coś więcej niż tylko sport, dla nas football to styl życia. FGGA to nasza przystań nasze powołanie dlatego jesteśmy profesjonalni w tym co robimy nie robimy tego bo musimy lecz dlatego ze chcemy. Jesteśmy międzynarodową szkółką piłkarską otwartą na wszystkich bez podziału na narodowość, płeć, wyznania czy umiejętności, u nas każdy ma takie same szanse rozwoju warunek jest jeden musi sprawiać ci przyjemność to co robisz bo tylko wtedy osiągniesz sukces!”

Drużyna FGGA Under 11, na co dzień występuje w angielskiej Taunton Youth League. Sztab trenerski tworzą Daniel Grabowy, Grzegorz Mackiewicz oraz Norbert Drapiewski. Zawodnicy tej drużyny są z nami praktycznie od początku istnienia naszej Akademii. Chłopcy maja za sobą wiele turniejów, zarówno na lokalnym podwórku jak i międzynarodowym, na których osiągali wiele sukcesów. Kilku zawodników równocześnie jest zawodnikami klubów występujących w dziecięcej Premier Junior League, która jest najwyższa klasa rozgrywkowa w Anglii.

Od dwóch lat Angielska drużyna współpracuje z Beniaminkiem PROFBUD Krosno jako Akademie Partnerskie, dzięki czemu mogą realizować wspólne projekty. W 2017 roku Beniaminek był z wizytą w Bridgwater i razem z FALCON wziął udział w turnieju z drużynami z Premier Legue. Dyrektorów obu akademii (Jaroslaw Kwella i Grzegorz Raus) łącza przyjacielskie stosunki, a na gruncie sportowo-szkoleniowym świetnie się dogadują.

„Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tak wspaniałym turnieju jakim jest PROFBUD Cup” – mówi Dyrektor Akademii FALCON Pan Jarosław Kwella.