„PROFBUD Cup 2018”: Beniaminek PROFBUD Krosno

Przedstawiamy ósmego uczestnika turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Piłkarskie zmagania w „PROFBUD Arenie” nie mogą oczywiście odbyć się bez gospodarza turnieju – Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno!

BeniaminekKrosno

Drużyna rocznika 2008 zawiązana została w kwietniu 2015 roku i początkowo liczyła 13 zawodników. Obecnie jest 15, a łącznie przez okres trzech i pół roku przewinęło się ich blisko 40. Od początku z drużyną pracuje trener Paweł Tomkiewicz. Dodatkowo trener Kamil Chmielowski (od sierpniu 2016 do czerwca 2018), a od sierpnia 2018 roku Radosław Gromala.

O drużynie Beniaminka opowiada trener Paweł – „Stawiamy na wysokie wyszkolenie techniczne zawodników, zwracamy uwagę na umiejętności indywidualne oraz skupiamy się i pracujemy również nad grą zespołową. Myślę, że to ona będzie kluczowa w turnieju PROFBUD Cup. Wiem, że stać tą drużynę na wiele, aczkolwiek mamy też rezerwy zwłaszcza w sferze mentalnej. Wierzę, że tą drużynę stać na pierwszy medal w turnieju PROFBUD CUP, aczkolwiek wszystko w głowach i nogach chłopaków. Ja jako trener wraz z trenerem Radkiem zrobimy wszystko, aby ich jak najlepiej przygotować do tego turnieju. Z niecierpliwością czekamy już na pierwsze spotkanie”.

Gospodarze turnieju grali we wszystkich edycjach PROFBUD Cup. W 2013 roku krośnianie zajęli 4 miejsce, na co złożyły się trzy wygrane. Dwa remisy i dwie porażki. Zespół Beniaminka zdobył 17 bramek i stracił 10 goli.

W II edycji turnieju biało-niebiescy powtórzyli wynik sprzed roku. Tym razem trzy razy wygrywali, jeden raz remisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani, bilans bramek 27-22

W 2015 roku na Hali Krosno dwie wygrane, dwa remisy i trzy porażki pozwoliły Beniaminkowi zakończyć zmagania na piątym miejscu. Zawodnicy z Krosna zdobywali 15, a stracili 16 bramek.

Kiedy rok później PROFBUD Cup uzyskał rangę międzynarodową, Beniaminek skończył zmagania na ósmej lokacie. Do wyższego miejsca zabrakło niewiele, ale jedna wygrana, jeden remis i pięć porażek nie pozwoliły znaleźć się wyżej w tabeli. Bilans bramek 2-8.

W 2017 w gdańskim turnieju głównym Beniaminek skończył rywalizację na siedemnastym miejscu. Dorobek biało-niebieskich nad morzem to dwie wygrane, trzy remisy i cztery porażki, bramki 12-14.