„PROFBUD Cup 2018”: IF Brommapojkarna

Przedstawiamy szóstego uczestnika turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że początkiem grudnia w Krośnie będziemy mieli możliwość oglądać w akcji młodych zawodników reprezentujących Szwecję – IF Brommapojkarna!

ifb

Po raz pierwszy w historii Turnieju „PROFBUD Cup” zobaczymy w Krośnie zespół ,,Trzech Koron”. Idrottsföreningen Brommapojkarna, bo taka jest pełna nazwa to szwedzki klub piłkarski, grający obecnie w Allsvenskan, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji. Założony został w 13 kwietnia 1942. Swą siedzibę ma w dzielnicy Bromma, leżącej w zachodniej części Sztokholmu.

Szwedzki klub posiada największą piłkarską akademie w Europie, liczącą 250 zespołów młodzieżowych (w tym aż 54 kobiecych) i ponad 4000 zawodników i zawodniczek! W ostatnim sezonie zespół wywalczył awans do szwedzkiej ekstraklasy mając w kadrze aż 20 wychowanków na wszystkich 22 grających zawodników, co jest ewenementem na skalę Europy. Podczas ostatniego FIFA World Cup w składzie reprezentacji Szwecji 🇸🇪 występowało czterech wychowanków Brommy: Augustinsson (Werder Brema), Ekdal (HSV Hamburg), Guidetti (Alaves) i Nordfeltd (Swansea City).

W 2017 roku Akademia po raz siódmy została najwyżej notowana przez wszystkie elitarne kluby w Szwecji, co świadczy o doskonałym prowadzeniu klubu i szkoleniu zawodników.

Udział przedstawicieli tej znakomitej akademii piłkarskiej to zasługa naszego partnera Pro-Turnieje – Piotr Turbański dziękujemy!