„PROFBUD Cup 2018”: Wisła Kraków

Kolejna drużyna, którą będziemy gościć podczas grudniowego turnieju „PROFBUD Cup 2018” to Wisła Kraków. Drużyna Białej Gwiazdy to niezwykle zasłużony klub w naszym kraju. Trzynaście razy wiślacy sięgali po Mistrzostwo Polski, raz zdobywali Mistrzostwo Ligi, cztery razy zdobywali Puchar Polski, raz Puchar Ligi i Superpuchar.

wislakrakow

Do Krosna podopieczni trenera Sebastiana Tłoka przyjadą po raz trzeci. W pierwszej edycji „PROFBUD Cup” wiślacy zajęli drugą lokatę wygrywając cztery spotkania, dwukrotnie remisując i przegrywając tylko raz (z Motorem Lublin). Ta porażka nie pozwoliła na sięgnięcie po historyczny pierwszy tytuł, który ostatecznie trafił do kieleckiej Korony. Bilans bramkowy krakowskiej drużyny to 14 goli strzelonych i 5 straconych. Rok później Wisła zakończyła nasz turniej na trzecim miejscu. Na dorobek Białej Gwiazdy złożyło się pięć zwycięstw i dwie porażki, 27 bramek zdobytych i 14 straconych. W „PROFBUD Cup 2015” wiślacy zajęli ósmą lokatę dwukrotnie remisując i pięciokrotnie przegrywając. Przy 7 bramkach zdobytych, stracili 20.

Chłopcy na pewno będą chcieli poprawić swoje statystyki i wygrać w całym turnieju. Czy w szóstej edycji „PROFBUD Cup” Wisła ponownie wskoczy na podium?