„PROFBUD Cup 2018”: Górnik Zabrze

Przed nami prezentacja czwartej drużyny, która weźmie udział w turnieju „PROFBUD Cup 2018″! Po raz pierwszy w Krośnie będziemy mieli okazję gościć zespół Górnika Zabrze!

gornikzabrze1

W drużynie rocznika 2008 Akademii Górnika Zabrze trenuje 26 chłopaków pod opieka trenera Tomasza Macha oraz Bartłomieja Adamczyka. Większość chłopaków trenuje od początku powstania tego rocznika, czyli 3 lata. Jak podaje trener Tomasz: „Każdy turniej, czy mecz traktujemy jako naukę i staramy się wyciągać z nich wnioski na przyszłość”. Jesteśmy bardzo ciekawy ich postawy na „PROFBUD Cup 2018”.

Górnik Zabrze to 14-krotny mistrz Polski, 4-krotny wicemistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu Polski oraz Pucharu Ligi, a także finalista Pucharu Zdobywców Pucharów oraz ćwierćfinalista Pucharu Mistrzów i Pucharu Intertoto. Aktualnie klub zajmuje 4. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy i 2. miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Polski.

Największym sukcesem Górnika Zabrze był awans do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku, gdzie zmierzyli się z Manchesterem City – na stadionie w Wiedniu. Górnik przegrał to spotkanie 1:2. Ernest Pohl, Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń, Jan Urban oraz następnie młodsze pokolenie, czyli Arkadiusz Milik to zawodnicy, którzy są znani sympatykom futbolu na przestrzeni lat. Ambasadorem Akademii Górnika, jest sympatyzujący z klubem Łukasz Podolski, a dyrektorem Akademii jest Łukasz Milik, brat Arkadiusza piłkarza Napoli.