„PROFBUD Cup 2018”: Korona Kielce

Przedstawiamy drugą drużynę, którą będziemy gościć podczas grudniowego turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Zwycięscy krośnieńskich eliminacji – Korona Kielce!

koronakielce1

Drużyna trenera Rafała Kruka spisała się znakomicie nie przegrywając żadnego spotkania, rozrywając 10 meczów pokazali, że są silną drużyną, a w samym finale pewnie pokonali Hutnika Kraków 2-0. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Fabian Mazur.

Kielczanie to pierwszy tryumfator turnieju PROFBUD Cup rozgrywanego w 2013 roku. Zespół w siedmiu meczach zdobył 17 punktów (5 zwycięstw i 2 remisy), bilans bramek: 21-9. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartek Juszczyk (wraz ze Stanisławem Tynorem zdobyli po 7 goli).

Drużyna z województwa świętokrzyskiego w II edycji turnieju zajęła siódmą lokatę. Korona zanotowała jedno zwycięstwo i sześć porażek, zdobywając 15, a tracąc 36 goli.

W 2015 roku, kiedy to PROFBUD Cup przeprowadził się na PROFBUD Arena (wcześniej Hala Krosno) ukończyła zmagania na siódmej pozycji. Tym razem złocisto-krwiści dwa razy wygrywali i pięciokrotnie schodzili z boiska pokonani (gole: 8-20).

Rok temu Korona brała udział w krośnieńskich eliminacjach do turnieju głównego i zajęła w nich 3 miejsce. Kielczanie wygrali swoją grupę eliminacyjną, ale w półfinale musieli uznać wyższość AP Mam Talent Polska (przegrywając nieznacznie 0-1). Dorobek Korony w eliminacjach do turnieju głównego to trzy wygrane, remis i porażka, bilans bramkowy 7-3.