„PROFBUD Cup 2018”: Arena turnieju!

Prezentowaliśmy już miasto, w którym będzie rozgrywany turniej „PROFBUD Cup 2018”, teraz czas by przedstawić obiekt, w którym będą toczyć się zaplanowane na 8-9 grudnia rozgrywki. Po raz czwarty w historii turnieju „PROFBUD Cup” zostanie rozegrany nie na parkiecie, a na sztucznej murawie w hali pneumatycznej „PROFBUD Arena” w Krośnie.

ProfbudArena_PC2018_1

To wyjątkowy i nowoczesny obiekt, który powstał w 2015 roku. Pozwala na grę przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych. „PROFBUD Arena” ma długość 71 metrów, szerokość 53 metrów i wysokość 13,5 metrów w punkcie centralnym. Jest oświetlona światłem LED-owym najnowszej generacji, posiada system grzewczy i wentylację. Boisko główne podzielone jest na trzy mniejsze o wymiarach 45×20 metrów. Na „PROFBUD Arena” odbywają się markowe turnieje, mecze ligowe i wiele innych wydarzeń piłkarskich.

Mecze podczas Turnieju „PROFBUD Cup 2018” toczyć się będą na dwóch boiskach o wymiarach 45×32 metrów. Obiekt posiada sztuczną murawę najwyższej klasy „Premier Turf SX60” holenderskiego producenta ACT Global – certyfikat FIFA 2 STAR. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii murawę w „PROFBUD Arena” cechują właściwości niemal identyczne, jak w przypadku podłoża naturalnego. Gwarantuje to doskonałą stabilność stopy i amortyzację upadków oraz odbić piłki, nie powoduje obtarć podczas upadku czy poślizgu. Arena posiada trybuny z krzesełkami na 160 miejsc siedzących, z których można śledzić toczące się rozgrywki.

Strona internetowa „PROFBUD Areny” – www.profbudarena.pl