„PROFBUD Cup 2018”: Miasto rozgrywek – Krosno

Na początku grudnia do Krosna zawita 16 drużyn złożonych z zawodników z rocznika 2008, by wziąć udział w turnieju „PROFBUD Cup 2018”. Nasze Miasto po raz piąty będzie gościło jedne z najlepszych drużyn w Polsce i aż pięć zespołów z zagranicy! Dziś, w głównej mierze naszym gościom postaramy się przybliżyć miasto, w którym będą toczyć się te pasjonujące piłkarskie zmagania.

krosno_miasto_1

Położone w południowo – wschodniej Polsce KROSNO to jedno z najpiękniejszych miast dawnej Galicji. Miasto urzeka niepowtarzalną urodą wspaniale zachowanego średniowiecznego układu zabudowy. Rynek na Starym Mieście, usytuowany na obronnym wzgórzu, klimatyczne podcienia renesansowych kamieniczek i gotyckie kościoły – zachwycą każdego konesera sztuki.

Obowiązkowym punktem dla zwiedzających jest Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym można poznać część historii naszego miasta związaną z Hutami Szkła. Ciekawe historie oraz legendy związane są z położonymi w pobliżu ruinami Zamku Kamieniec oraz Rezerwatem Prządki z których rozpościerają się piękne widoki na Krosno i okolice. Uzdrowiskowe miejscowości Iwonicz Zdrój i Rymanów Zdrój, czy też bliska odległość do malowniczego i „nieskażonego” cywilizacją zakątka Polski jakim są Bieszczady sprawiają, że Krosno jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania tej części Polski.