Beniaminek U-10 zagrał w Małopolskiej Lidze Talentów

W niedzielę drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2009 udała się do Krakowa, gdzie wzięła udział w turnieju „Małopolska Liga Talentów” organizowanym przez Hutnika Kraków. „Biało-niebiescy” w jednym dniu rozegrali 10 piłkarskich pojedynków, a każdy z zawodników spędził na murawie ponad 100 minut. Można powiedzieć, że pod względem gry „to nie był dzień” chłopaków, brak koncentracji w wielu momentach sprawił, że popełniane błędy przekładały się na straty goli. Lepiej było w fazie finałowej, w której w „grupie brązowej” Beniaminek odniósł trzy zwycięstwa, które poprawiły humory naszym zawodnikom. Dobra lekcja dla chłopaków i cenne doświadczenie na przyszłość.

B2009_MLT_2018_2

Wyniki spotkań
Beniaminek – DAP Dębica 1:3 (Fejkiel)
Beniaminek – Rekord Bielsko-Biała 1:0 (Zając)
Beniaminek – Sandecja Nowy Sącz 0:2
Beniaminek – Czarni Kraków 1:3 (Klara)
Beniaminek – DAP Kielce 1:3 (Fejkiel)

Faza finałowa – grupa „brązowa”
Beniaminek – Stal Mielec 1:1 (Fejkiel)
Beniaminek – Korona II Kielce 4:1 (Klara 2, Zając, Kotulak)
Beniaminek – AP Proszowianka 1:3 (Tarnawski)
Beniaminek – Hutnik II Kraków 3:0 (Bober, Fejkiel, Tarnawski)
Beniaminek – Rekord Bielsko-Biała 5:0 (Pelczarski, Zając, Kotulak, Krówka, Tarnawski)

Beniaminek U-10: Hubert Klara – Adrian Fejkiel, Piotr Pelczarski, Piotr Bober, Kacper Zając, Szymon Kotulak, Szymon Krówka, Bartosz Tarnawski, Jakub Zygmunt. Trenerzy: Radosław Gromala i Paweł Tomkiewicz.

B2009_MLT_2018_1

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-10): „W rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości udaliśmy się na obiekty Hutnika Kraków, by zmierzyć się z rówieśnikami z rocznika 2009 w ogólnopolskim turnieju MLT Cup. Wysoki poziom turnieju pozwolił chłopakom spróbować swoich sił z dobrze wyszkolonymi zawodnikami z innych akademii z całej Polski. Pokazał nam, jak jeszcze dużo pracy jest przed nami. Odsłonił również nasze słabe strony. Jednak jak to mawiał Michael Jordan: „Pokażcie mi moje słabe strony, a ja popracuje, żeby stały się moimi zaletami.” JEDYNIE konsekwentna praca na treningach i pełne zaangażowanie zawodników i trenerów może doprowadzić do ciągłego rozwoju. Dziękujemy Hutnikowi za zaproszenie! Do zobaczenia!”