Pasja, radość i ambicja! W sobotę wystartował cykl turniejów „PROFBUD Arena Cup”!

W sobotę 10 listopada gościliśmy 10 drużyn z rocznika 2010, które zmierzyły się w pierwszym turnieju PROFBUD Arena Cup”! Z zaproszenia do gry skorzystali nasi partnerzy oraz zaprzyjaźnione kluby, nie zabrakło także „biało-niebieskich” drużyn.

PAC2018_2010_4

Na murawie „PROFBUD Arena” widzieliśmy wielką radość zawodników i zawodniczek z klubów MOSiR Dukla, Orzełek Bażanówka, Orzełki Brzozów, Tempo Nienaszów, Wisłok Krościenko Wyżne, Zamczysko Odrzykoń oraz naszych reprezentantów i reprezentantki z Beniaminek Girls, Beniaminek Soccer Schools Krosno i Jedlicze oraz Beniaminka U-9.

Galerie zdjęć autorstwa Kamila Śnieżka:

PAC2018_2010_3

W tym pierwszym turnieju zagraliśmy bez oficjalnych wyników i końcowej klasyfikacji. W krótkim czasie każda drużyna rozegrała 9 spotkań spędzając na murawie blisko 120 minut! Takie mają być turnieje „PROFBUD Arena Cup”! Dynamiczne, z dużą ilością minut dla zawodników na świetnej murawie i z fajną sportową rywalizacją dzieci!

Partner turniejów „PROFBUD Arena Cup” – firma CUTLNE ufundowała piękne worki oraz bidony, które wylosowała drużyna MOSiR Dukla.

PAC2018_2010_5

„Ten dzień daje do myślenia. Są rzeczy co warto robić dla Beniaminka jak również dla pasjonatów z mniejszych miejscowości i ich podopiecznych. Wiele nie trzeba, a radość dzieciaków widoczna. To sygnał do działania dla tych co mają dobrą energię. Jestem przedłużeniem ręki Pawła Malinowskiego z PROFBUD, który ma wielkie serce dla tych co zasługują i czuję potrzebę by działać i zaszczepiać pasję w ludziach. Tacy są, trzeba w nich tą energię obudzić” – mówi pomysłodawca i organizator turnieju Grzegorz Raus i dodaje – „Bardzo dziękuję za zaangażowanie wszystkim trenerom obecnym na turnieju. Zarówno z Beniaminka jak i kolegów z pozostałych drużyn. Razem sobie to dzisiaj wszystko zorganizowaliśmy i wierzę, że warto wspólnie robić fajne rzeczy. Nie wiem kto miał najwięcej goli dzisiaj, kto wygrał najwięcej meczy. Widziałem pasję w działaniu trenerów, uśmiech dzieciaków i kulturalne zachowanie rodziców. A rywalizacja na boiskach była i każdy walczył na całego. Tak trzymać. Osobiście dzięki Wam poczułem dziś dobrą energię do działania”.

PAC2018_2010_2

Kolejne turnieje „PROFBUD Arena Cup” również mają na celu integrację różnych Szkółek i tych z okolic Krosna i regionu, ale także kolegów ze Słowacji, Ukrainy i kolejnych województw, które są zainteresowane grą na „PROFBUD Arena Cup”. Już 22 i 29 grudnia turnieje dla roczników 2008 i 2009. Jest kilka wolnych miejsc więc zapraszamy do udziału.  W tych terminach zagrają w Krośnie takie drużyny jak; Górnik Jaworzno, Puszcza Niepołomice, Orlik Przemyśl, Szóstka Jasło, AP Jasło, Okocimski Brzesko, MOSiR Dukla, Orzełki Brzozów, Zamczysko Odrzykoń oraz zespoły Beniaminka.

„Po dzisiejszym turnieju i rozmowach z trenerami Beniaminka myślę, że można dopracować ofertę turniejów PROFBUD Arena Cup, by jakość i radość z gry była na TOP poziomie. Na dniach to zrobię i niespodzianek nie zabraknie” – dodaje Grzegorz Raus.

PAC2018_2010_6