PKN Orlen sponsorem strategicznym Akademii!

Miło nam poinformować, że od sezonu 2018/2019 sponsorem strategicznym Akademii Piłkarskiej Beniaminek został PKN ORLEN.

PKN ORLEN to polski koncern paliwowo-energetyczny, lider wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w Europie środkowo-wschodniej. Jedyny koncern w Polsce zajmujący się produkcją polimerów oraz monomerów. Obecnie zatrudniający ponad 20 000 pracowników. Sport w strategii sponsoringowej odgrywa ważną rolę. PKN ORLEN, jako największa polska firma, czuje odpowiedzialność za wspieranie dyscyplin i reprezentacji narodowych, które pozytywnie oddziałują na miliony Polaków, z drugiej ma świadomość jak potrzebne jest promowanie sportu amatorskiego oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Łącząc te dwa podejścia, PKN ORLEN od lat stawia na dyscypliny, które najlepiej oddają charakter firmy czy branży, stąd decyzja o sponsorowaniu takich dziedzin sportu jak: lekkoatletyka, siatkówka i sporty motorowe. Koncern angażuje się także w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie organizowanych w Polsce imprez sportowych adresowanych do najmłodszych.

pknorlen_logo

Głównym założeniem dwuletniej współpracy Akademii Piłkarskiej Beniaminek z PKN ORLEN będzie rozwój międzynarodowego turnieju piłki nożnej ORLEN Beniaminek Krosno Cup, który będzie odbywał się w sześciu grupach wiekowych, wsparcie działań związanych z projektami szkoleniowymi Akademii w ramach grup: PRO i „Bambini Football” oraz wykonanie w 2019 roku boiska mobilnego dla dzieci.

Wspieranie inicjatyw sportowych skierowanych na rozwój młodych talentów jest dla PKN ORLEN bardzo ważne. Profesjonalne przygotowanie zajęcia, zaangażowanie trenerów i rodziców są kluczem do sukcesu dzieci o nieoszlifowanym potencjale. Wierzymy, iż dzięki naszej pomocy w Akademii Piłkarskiej Beniaminek oraz podczas ORLEN Beniaminek Krosno Cup dostrzeżone zostaną talenty, których kariera rozwinie się później w najlepszych klubach w Polsce i za granicą. – mówi Anna Ziobroń – Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

pknorlen

Jesteśmy dumni, że PKN ORLEN  będzie wspierał nasz rozwój. Warto inwestować w dzieci i ludzi z pasją w tym co robią. Pokazujemy to od ponad 10 lat dając radość najmłodszym adeptom futbolu w Beniaminku na wielu płaszczyznach. Nasza droga pokazuje, że można cieszyć się z każdej chwili i w efekcie wspierać rozwój sportu w Polsce.  Nasi zawodnicy, wychowankowie reprezentowali i w przyszłości będą reprezentować z dumą nasz Kraj na Arenie Międzynarodowej. Dzięki wsparciu PKN ORLEN do Krosna na turnieje piłkarskie będą przyjeżdżać tysiące dzieciaków z Polski i zagranicy, nawiążą się przyjaźnie na lata i pozwoli to na zdecydowany krok do przodu jeśli chodzi o rozwój piłki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Dla najmłodszych dzieciaków stworzymy jeszcze lepsze warunki by mogły aktywnie spędzać czas a dobrze wiemy, że  dzisiaj coraz trudniej zachęcać dzieci do ruchu i sportu. Jestem pewny że w turniejach ORLEN Beniaminek Krosno Cup zagrają przyszli reprezentanci Polski – mówi Grzegorz Raus – dyrektor i założyciel Akademii Piłkarskiej Beniaminek.