Ligowy weekend Beniaminka! Chłopcy z U-14 świętowali Mistrzostwo Podkarpacia!

Kolejny piłkarski weekend za nami. Powoli dobiega końca runda jesienna, którą w piątek zakończyły zespoły występujące w Lidze Młodzika OZPN Krosno. W grze pozostają jeszcze drużyny grające w rozgrywkach Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. W sobotę Beniaminek U-14 mógł świętować Mistrzostwo Podkarpacia w roczniku 2005, nasza drużyna wygrała derbowe spotkanie z Karpatami Krosno i zapewniła sobie I miejsce w tabeli.

Poniżej przedstawiamy relacje ze spotkań nadesłane przez trenerów, aktualne tabele i wyniki ostatnich kolejek w zakładce „Liga”, a zdjęcia z weekendowych spotkań rozgrywanych w Krośnie zamieszczamy na naszym koncie na Facebooku.


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Starszego 
Siarka Tarnobrzeg – Beniaminek PROFBUD Krosno 5:0 

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Kamil Czekański, Patryk Słowik, Oskar Cierpiak, Michał Telega, Szymon Górka, Tomasz Bober, Filip Mucha, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Paweł Berkowicz oraz Szymon Serwiński.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Zagraliśmy najsłabszy mecz w rundzie. Popełnialiśmy dużo błędów, a przeciwnik grał prosto i skutecznie. Ciężko kogoś wyróżnić po tym meczu. Byliśmy zlepkiem indywidualności, którym nic nie wychodziło.”

b2005_karpaty_2018

Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego
Karpaty Krosno – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:1 (0:0)

Bramka: Kamil Bęben.

Beniaminek U-14: Kacper Zych – Błażej Korzeniowski, Igor Zarzyka, Antoni Patla, Jakub Michalski, Leon Wieczorek, Miłosz Kluczek, Wiktor Jaślar, Bartosz Zimnicki, Wojciech Kotulak, Patryk Szczurek oraz Miłosz Koczera, Norbert Barczak, Kamil Bęben. Trener: Marek Adamiak.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14): „Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo w derbowym pojedynku, zwłaszcza, że zapewniamy sobie Mistrzostwo Podkarpacia. Plusem też są kolejne zawody bez straty bramki. Jednak nie trafiliśmy z formą w tym meczu. W pierwszej połowie tylko czterech zawodników „odpaliło”, reszta spokojnie się przyglądała boiskowym wydarzeniom! W przerwie meczu bezpośrednie uwagi do „statystów”, mentalne pobudzenie całego zespołu i czułem, że będzie ok. Faktycznie było dobrze, zdobywamy sporą przewagę, obejmujemy prowadzenie, mamy szansę podwyższyć wynik i … na ostatnie 15 minut meczu wracamy do gry z pierwszej połowy. Dlaczego, omówiliśmy sobie bezpośrednio po meczu. Zagraliśmy słabsze spotkanie, ale i przeciwnik nie rozpieszczał kibiców swoją grą. Zwycięstwo dedykujemy „Jaślarkowi”, który dopiero co wrócił po kontuzji i niestety doznał kolejnej, 2-3 tygodnie i będzie dobrze!”


Podkarpacka 1 Liga Młodzika Starszego
APPN Mielec – Beniaminek PROFBUD Krosno 3:4

Bramka: Szymon Gierlach, Emanuel Gibala, Antoni Aszklar, Krystian Paczkowski.

Beniaminek U-13: Tymon Kubacki – Antoni Aszklar, Dawid Cyrkiel, Franciszek Urbanik – Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Emanuel Gibała, Krystian Paczkowski -Dawid Krzywda oraz Karol Borowski, Jakub Kościelniak, Dawid Cyrkiel, Antoni Krawiec, Kamil Świątek. Trenerzy: Kamil Chmielowski i Kamil Pelczar.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Podobnie jak w poprzednim meczu z gospodarzami dobre widowisko z obydwu stron. Założenia przedmeczowe przez chłopaków zrealizowane. Szkoda tylko przestoju w pierwszych 10-15 minutach drugiej połowy, gdzie gospodarze mocniej zepchnęli nas do defensywy, a my po odbiorze piłki nie potrafiliśmy się dłużej przy niej utrzymać. Pracujemy dalej!”

b2007_karpaty_2018

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Karpaty Krosno – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:2 (0:1)

Bramki: Anna Skrzypczyk 2

Beniaminek U-12: Jakub Kasperkowicz – Oskar Zając, Jakub Barczak, Szymon Dębiczak, Miłosz Bolek, Tobiasz Jastrząb, Kamil Janowski, Jakub Pawlik, Franciszek Kania oraz Anna Skrzypczyk, Karol Michna, Igor Szergowicz, Szymon Wójcik. Trenerzy Kamil Pelczar i Kamil Chmielowski.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Pierwsza połowa z naszej strony wyglądała bardzo dobrze. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce i cierpliwie budowaliśmy swoje akcje, nie dopuszczając do naszego pola karnego rywali. Druga połowa zgoła inna, chaos boiskowy i sporo błędów w naszych szeregach. Brawa za walkę do końca, ale już wyciągamy wnioski na przyszłość, gdyż musimy utrzymywać taki sam poziom intensywności w grze jak w pierwszej połowie!”

bssu13

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Beniaminek Soccer Schools – Iwonka Iwonicz 5:0 (3:0)

Bramki: Mikołaj Mola 3, Paweł Penar, Kamil Kuźmik.

BSS U-13: Szymon Filipiak – Arkadiusz Smoleń, Szymon Gierlach, Kamil Zając, Mikołaj Gębala, Emanuel Gibała, Kamil Kuźmik, Mikołaj Mola, Alensander Pyter oraz Miłosz Biały, Dawid Gembicz, Mateusz Wojnowski, Paweł Penar, Mikołaj Moriak, Hubert Szuba, Rafał Mikulski. Trenerzy Grzegorz Raus i Dawid Kamola.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Dzisiaj można było oglądać mecz na takiej intensywności, że wiele spotkań z meczów Ligi Podkarpackiej w tej kategorii wiekowej co miałem okazję obserwować tego tempa nie miało. Jestem pod wrażeniem tego co widziałem. Drużyna z Iwonicza naprawdę ma ogromny potencjał i sporo utalentowanych chłopaków z sercem do gry. Dzisiaj skład personalny Beniaminek Soccer Schools był zdecydowanie najmocniejszy z 10 meczów które za nami. Trener Chmielowski z Beniaminek PRO oddelegował na mecz z liderem rozgrywek OZPN Krosno takich chłopców jak Emek, Szymek, Mikołaj, zagrali też Zajączek i Moriaczek, a od trenera Pelczara powracający po kontuzji Rafał z U-12. Oni dodali skrzydeł całej drużynie. Natomiast postępy jakie zrobili chłopcy z BSS U-13 i U-11 od sierpnia są widoczne gołym okiem. Filipiaczek dzisiaj zagrał pełne 60 minut. Arek, Olek , Miłosz są coraz śmielsi w poczynaniach. Mikołaj Gębala z taką grą śmiało mógłby grać w rozgrywkach Ligi Podkarpackiej. Paweł Penar z dnia na dzień jest lepszy. Dawid, Hubert i Mateusz dali niezłe zmiany. Najmłodszy Kuźmiczek w każdym meczu strzela gole i to bardzo cieszy. Widać dobrą pracę wszystkich trenerów BSS , ostatnio zastępował mnie Dawid Kamola i serdecznie mu za to dziękuję. Wspierał dziś też chłopców jako trener i zrobił mocną rozgrzewkę. Natomiast jeszcze raz podkreślam, że drużyna Iwonki ma wielki potencjał i to również cieszy, że w okolicy tak dobrze pracuje się z dzieciakami. Zapraszamy już 30 grudnia na ciekawy turniej dla rocznika 2006 w ramach „PROFBUD Arena Cup” Zapraszamy wszystkie zespoły z tej Ligi Młodzika OPZN, są cztery grupy, byłyby to takie nieoficjalne Mistrzostwa regionu, a mogą dołączyć też drużyny z Podkarpacia, Małopolski, Słowacji czy Ukrainy.”


Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
LKS Skołyszyn – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:1

Bramka: Filip Haniebnik

Beniaminek U-11: Miłosz Kubal, Dawid Kamyk, Jakub Borowski, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Jan Zych, Piotr Knap, Filip Heniebnik, Mateusz Śnieżek oraz Patryk Delimat, Miłosz Krowicki, Konrad Krzywda. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Radosław Gromala.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Spotkanie prowadzone przez naszą drużynę, ale w średnim tempie. Wpływ na to mogło mieć duże boisko. Tworzymy sobie dość sporo sytuacji bramkowych ale albo dobrze bronił bramkarz albo minimalnie mijamy słupek bramki. Rywal głównie dominował warunkami fizycznymi, próbowaliśmy im się przeciwstawiać umiejętnościami technicznymi, które mogły się podobać zgromadzonym kibicom. Piłka nożna to sport gdzie punkty przyznaje się za różnice bramkowe, a my zrobiliśmy w tym meczu za mało aby wywieźć trzy oczka ze Skołyszyna. Mały niedosyt na zakończenie sezonu aczkolwiek, mam nadzieję, że właśnie ten remis będzie sygnałem dla mnie i dla chłopaków do jeszcze cięższej pracy w zimie.”