Siedem ligowych spotkań! Ciekawy piłkarski weekend w wykonaniu „biało-niebieskich”!

W trzy dni – czwartek, piątek i sobotę – drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno rozegrały siedem ligowych spotkań! Rundę jesienną z kompletem zwycięstw i świetnym bilansem bramkowym 59:1 zakończyły nasze dziewczyny w Podkarpackiej Lidze Młodziczek. W piątek emocjonowaliśmy się derbowymi, zwycięskimi spotkaniami z Karpatami Krosno w Lidze Młodzika OZPN Krosno, a sobota była zarezerwowana dla naszych przedstawicieli w Podkarpackich Ligach Trampkarzy i Młodzików.

Poniżej zamieszczamy relacje przesłane przez trenerów, wyniki spotkań i tabele można znaleźć w zakładce „Liga”, a sporo zdjęć z weekendowych spotkań można znaleźć na naszym Facebooku –  www.facebook.com/beniaminek.org

B_2004_2018_jaroslawPodkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – SMS Jarosław 2:2 (1:0)

Bramki: Tomasz Bober, Michał Telega.

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Kacper Bolanowski, Patryk Słowik, Oskar Cierpiak, Michał Telega, Szymon Górka, Tomasz Bober, Filip Mucha, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Paweł Berkowicz oraz Wiktor Wanat, Szymon Serwiński, Antoni Patla, Leon Wieczorek. Trener Tomasz Wacek.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Mieliśmy przewagę w polu, utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sytuacje, a drużyna z Jarosławia nie wypracowała żadnej groźnej sytuacji. Wynik meczu otworzył Tomasz Bober, który wykorzystał prostopadłe podanie od Wiktora Potery. Na początku drugiej połowy sprytnym strzałem wynik podwyższył Michał Telega i po tej bramce gra zespołu siadła. Dużo było indywidualizmu i prostych strat. Właśnie po stracie piłki i kontrataku straciliśmy pierwszą bramkę, a z chwilę po rzucie rożnym drugą. W końcówce przycisnęliśmy i stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji lecz wynik się nie zmienił.”

B_2005_2018_dap_1Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – DAP Dębica 4:0 (4:0)

Bramki: Błażej Korzeniowski, Patryk Szczurek, Fabian Gacek, Kamil Bęben.

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Igor Zarzyka, Antoni Patla, Bartosz Zimnicki, Fabian Gacek, Jakub Michalski, Wojciech Kotulak, Leon Wieczorek, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Miłosz Koczera, Norbert Barczak, Wiktor Jaślar, Miłosz Kluczek, Kamil Bęben, Alan Wacht. Trener Marek Adamiak.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14): „Przyzwoita gra w pierwszej połowie meczu pozwoliła na zdobycie czterech bramek. Akcje zespołowe, przeplatane indywidualnymi oraz stałe fragmenty gry działały na dobrym poziomie. W drugiej części spotkania nie byliśmy już tak skuteczni pod bramką rywala i wynik nie uległ zmianie. Kolejne zawody na zero z tyłu.”

b_2006_2018_dapPodkarpacka Liga Młodzika Starszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – DAP Dębica 0:0

Beniaminek U-13: Tymon Kubacki – Mirosław Irzyk, Krystian Paczkowski, Franciszek Urbanik, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Emanuel Gibała, Dawid Krzywda oraz Mikołaj Mola, Jakub Kościelniak, Dawid Cyrkiel, Mikołaj Moriak, Antoni Krawiec. Trenerzy Kamil Chmielowski i Kamil Pelczar.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Dobry, choć trudny mecz za nami. Goście ustawieni bardzo defensywnie, bardzo ciężko było o sytuacje pod bramką rywala. Nie mniej jednak przeważaliśmy wyraźnie, natomiast zabrakło „kropki nad i”, bo albo obijaliśmy obramowanie bramki albo świetnie spisywał się bramkarz gości. Zgodnie z założeniami cierpliwie budowaliśmy akcje i za to plus. W drugiej połowie wraz z upływającym czasem byliśmy bardziej nerwowi i narażaliśmy się na kontry.”

B_2007_2018_sanoviaPodkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Sanovia Lesko 10:0

Bramki: Anna Skrzypczyk 2, Tobiasz Jastrząb 2, Miłosz Bolek, Oskar Zając, Szymon Dębiczak, Jakub Barczak, Jakub Pawlik, Alan Mach.

Beniaminek U-12: Jakub Kasperkowicz – Szymon Dębiczak, Oskar Zając, Jakub Barczak, Igor Szergowicz, Miłosz Bolek, Jakub Pawlik, Tobiasz Jastrząb, Anna Skrzypczyk oraz Szymon Wójcik, Alan Mach. Trenerzy Kamil Pelczar i Kamil Chmielowski.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Mecz bez historii. Dobre spotkanie w naszym wykonaniu i okazałe zwycięstwo. Pracujemy dalej i jeszcze ciężej!”

Girls_2018_dapPodkarpacka Liga Młodziczek
DAP Dębica – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:7

Bramki: Kinga Klimczak 4, Julia Gałuszka, Kinga Głód, Nikola Tłuściak.

Beniaminek Girls: Karolina Józefczyk, Olga Płaza, Wiktoria Frydrych, Iza Mielech, Maja Krychta, Ala Mercik, Nikola Tłuściak, Kinga Klimczak, Julia Gałuszka, Martyna Jasłowska, Dagmara Binkowicz, Kinga Głód, Milena Smoleń, Amelia Futyra, Amelia Fiuk, Antonina Dmuchała.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Mecz z viceliderem rozgrywek zapowiadał się bardzo ciekawie. W kadrze było dziś 16 zawodniczek i każda z nich pojawiła się na murawie dostając szansę gry. Od początku meczu dominowaliśmy. Wygrywamy piąte spotkanie z rzędu i zostajemy Mistrzem Jesieni, co daje nam awans do rozgrywek ogólnopolskich. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, w całej rundzie straciliśmy tylko jedną bramkę – ze stałego fragmentu gry. Teraz czekają nas rozgrywki ogólnopolskie, może uda się zorganizować turniej u nas, a zagramy z zespołami z województwa Małopolskiego, Lubelskiego i Świętokrzystkiego. Dwie drużyny awansują do półfinału Mistrzostw Polski. Nie wywieram żadnej presji na zawodniczkach, cały czas uczymy się grać po 9”.

BSS_2018_karpatyLiga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Karpaty Krosno – Beniaminek Soccer Schools 2:4 (2:2)

Bramki: Mateusz Wojnowski, Kamil Kuźmik, Paweł Penar, Aleksander Pyter.

BSS U-13: Karol Borowski – Arkadiusz Smoleń, Mikołaj Gębala, Paweł Pener, Miłosz Biały, Kamil Świątek, Kamil Kuźmik, Mateusz Wojnowski, Aleksander Pyter oraz Szymon Filipiak, Karol Michna, Dawid Gembicz, Hubert Szuba.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Dla mnie osobiście był to nie łatwy mecz pod względem emocji. Wchodzisz do szatni i czujesz się jakoś dziwnie tak po prostu. Niby o tym nie myślisz, masz tyle spraw w organizacji, w swoim życiu, ale i tak myślisz. Trochę serca się tu oddało w latach 1992–2015 jako dzieciak, zawodnik, trener od Bambini po seniora. Takiej historii nie wymażesz gumką z pamięci, to jest w Tobie. To wiele lat doświadczeń i ciekawych emocji, które w jakimś stopniu spowodowały kim jesteś. Zawsze będę z tego dumny i z radością i sentymentem będę to wspominał, choć nie zawsze było z górki, częściej pod, może dlatego w człowieku jest zaszczepiona walka. Życie jednak idzie do przodu i dzisiaj jestem dumny ze swoich podopiecznych. Cieszę się, że jest Beniaminek i PRO i Girls i Bambini i „nowe dziecko” Beniaminek Soccer Schools. Dzisiaj nie umiem inaczej napisać relacji z tego meczu. CHŁOPAKI DZIĘKUJĘ!”

B_2008_2018_karpatyLiga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – Karpaty Krosno 5:1

Bramki: Filip Haniebnik, Piotr Knap, Patryk Prajsnar, Miłosz Krowicki, Miłosz Kubal.

Beniaminek U-11: Konrad Krzywda, Julian Cecuła, Patryk Prajsnar, Jan Zych, Piotr Knap, Miłosz Kubal, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Miłosz Krowicki oraz Jakub Borowski, Paweł Pelczarski. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Radosław Gromala.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Bardzo dużo grania dla każdego zawodnika w tym meczu. Jestem bardzo zadowolony z intensywności, bo chłopaki mają zaledwie 9-10 lat, a niektórzy zagrali 30 minut bez zmiany. Cieszy że założenie, które było do poprawy w ostatnich meczach dziś lepiej funkcjonowało, natomiast bardzo szybko zapominamy o innych zadaniach, które ćwiczyliśmy 2-3 tygodnie temu. Popełniamy kilka błędów, chociażby ten po którym padł gol dla przeciwnika, ale powtarzam, że ta liga jest dla chłopaków, mają się uczyć, zdobywać doświadczenie aby za rok móc rywalizować z najlepszymi w swoim roczniku.”