Sześć spotkań z udziałem „biało-niebieskich” – trwa piłkarska jesień na ligowych boiskach!

Przez ostatnie cztery dni drużyny naszej Akademii rozegrały sześć ligowych spotkań w ramach rozgrywek organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie. W piątek zespół Beniaminek Soccer Schools zmierzył się w „PROFBUD Arenie” z Wisłokiem Krościenko Wyżne, w sobotę do Mielca udały się zespoły Beniaminka U-15 i U-13, w Rzeszowie natomiast zagrała drużyna z rocznika 2005. W niedzielę na wyjeździe z Szóstką Jasło zmierzyła się ekipa Beniaminka U-12, a wczoraj zaległości odrobili chłopcy z Beniaminka U-11 rozgrywając mecz ze Standartem Święcany. Poniżej prezentujemy relacje ze spotkań nadesłane przez trenerów.

Aktualne tabele i wyniki spotkań w poszczególnych ligach w zakładce „Liga”.

bssu13_liga2

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Stal Mielec – Beniaminek PROFBUD Krosno 3:1

Bramka: Tomasz Bober

Beniaminek U-15: Wiktor Wanat – Krystian Jarosz, Patryk Słowik, Oskar Cierpiak, Michał Telega, Szymon Górka, Tomasz Bober, Filip Mucha, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Paweł Berkowicz oraz Szymon Jastrzębski, Szymon Serwiński. Trener Tomasz Wacek.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15):Zawody popsuł sędzia, który był stronniczy i nie odgwizdał dwóch ewidentnych rzutów karnych i bez uzasadnienia wysyłał naszych zawodników na kary czasowe. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 – naszą bierną postawę w obronie wykorzystała drużyna z Mielca. W drugiej połowie zagraliśmy z dużym zaangażowaniem. Mieliśmy przewagę w utrzymywaniu się przy piłce i w stałych fragmentach gry. Tomek Bober doprowadził do remisu i wydawało się, że druga bramka wisi w powietrzu, niestety po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, kolejny błąd sędziego, tracimy bramkę po niefrasobliwości obrońców i bramkarza. W ostatniej akcji meczu nadzialiśmy się na kontrę i sytuację sam na sam wykorzystała drużyna z Mielca i ustaliła wynik.”


Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Resovia Rzeszów – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:1

Bramka: Wojciech Kotulak

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Antoni Patla, Norbert Barczak, Fabian Gacek, Bartosz Zimnicki, Jakub Michalski, Wojciech Kotulak, Leon Wieczorek, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Miłosz Koczera, Igor Zarzyka, Miłosz Kluczek, Wiktor Jaślar, Alan Wacht, Kamil Bęben. Trener Marek Adamiak.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14): „Odnosimy skromne, ale w pełni zasłużone zwycięstwo po bramce Wojtka Kotulaka i asyście Kuby Michalskiego. Były sytuacje na podwyższenie wyniku, ale piłka minimalnie mijała bramkę bądź bramkarz gospodarzy był na posterunku. Dobra i pewna gra w defensywie mogła się podobać. Przeciwnik zagrażał nam tylko ze stałych fragmentów.”


Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
Stal Mielec – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:7 (0:2)

Bramki: Szymon Gierlach 3, Emanuel Gibała, Antoni Aszklar, Krystian Paczkowski, Dawid Krzywda.

Beniaminek U-13: Tymon Kubacki – Mirosław Irzyk, Dawid Cyrkiel, Krystian Paczkowski, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Emanuel Gibała, Dawid Krzywda oraz Mikołaj Moriak, Antoni Krawiec, Mikołaj Mola, Kamil Świątek, Jakub Kościelniak. Trenerzy Kamil Chmielowski i Kamil Pelczar.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Przede wszystkim brawa za chęć gry w piłkę ze strony młodszych chłopaków z Mielca. W pierwszej połowie momentami bardzo ładnie operowali piłką. My wrzuciliśmy drugi bieg dopiero w drugiej połowie. Szybciej operowaliśmy piłką, akcje były płynniejsze. W pierwszej odsłonie za szybko chcieliśmy dochodzić do bramki przeciwników, a w fazie finalizacji ataku podejmowaliśmy złe decyzje. Pracujemy jeszcze ciężej!”


Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Szóstka Jasło – Beniaminek PROBUD Krosno 1:0

Beniaminek U-12: Jakub Kasperkowicz – Szymon Dębiczak, Jakub Barczak, Franciszek Kania, Jakub Pawlik, Igor Szergowicz, Wiktor Węgrzyn, Tobiasz Jastrząb, Miłosz Bolek oraz Anna Skrzypczyk, Szymon Wójcik, Kamil Janowski, Oskar Zając. Trenerzy Kamil Pelczar i Kamil Chmielowski.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Mecz podobny do poprzedniego, kreujemy sporo sytuacji podbramkowych, jednak marnujemy doskonałe okazje. Wraz z uciekającym czasem stajemy się coraz bardziej elektryczni i nerwowi w swoich poczynaniach boiskowych przez co rywal nas skarcił wyprowadzając kontratak strzelając bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem.”


Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Beniaminek Soccer Schools – Wisłok Krościenko Wyżne 4:5

Bramki: Mikołaj Gębala 2, Arkadiusz Smoleń, Kamil Kuźmik.

Beniaminek Soccer Schools: Karol Borowski – Arkadiusz Smoleń, Wiktoria Frydrych, Franciszek Urbanik, Miłosz Biały, Mikołaj Gębala, Kamil Kuźmik, Kinga Głód, Kamil Janowski oraz Szymon Filipiak, Mateusz Wojnowski, Aleksander Pyter, Dawid Gembicz, Julia Gałuszka, Karolina Józefczyk, Paweł Penar, Alan Mach, Hubert Szuba. Trener Grzegorz Raus.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Dzisiaj w meczu zagrało 18 zawodników oraz zawodniczek i każdy tą szansę dostał. Kolejne zebrane doświadczenia i pewność, że Beniaminek Soccer Schools i gra w tej lidze ma fajne perspektywy. Co ciekawe na listę strzelców wpisywali się tylko zawodnicy trenujący w BSS U-13 i U-11, choć dzisiaj pomagały nam dziewczęta i trzech chłopaków z PRO. Ten sezon, ta jesień jest by się sprawdzić i ocenić potencjał, ale już teraz jasnym jest, że dzieciaki trenujące w BSS U-11 będą mieć frajdę z gry w lidze w sezonie 2019/2020. A przykład Kamila i Mateusza z tej kategorii wiekowej pokazuje, że warto trenować. Dzisiaj gdy doszliśmy rywala na 3:3 myślałem, że pójdziemy za ciosem i ten mecz wygramy. Jednak chłopaki z Krościenka pokazali również duży charakter i gratulujemy im wygranej. Szacunek dla trenera Tomka Niżnika, który już tyle lat oddaje się swojej pracy w swoim ośrodku i robi to na bardzo dobrym poziomie. Takich ludzi warto doceniać. A to były bardzo dobry piłkarz, który przekazuje teraz swoją wiedzę adeptom futbolu. Tak trzymać. Drużyna Beniaminek Soccer Schools starała się i ambicji nie można nam odmówić. Jednak właśnie z przegranych można najwięcej wniosków wyciągać i z wielkim entuzjazmem będziemy dalej realizować cały projekt i obserwować poczynania naszych podopiecznych. Trenerzy BSS: Dawid, Łukasz, Grzesiek, Michał, wspierający nas Kacper oraz moja osoba będziemy mieć pociechę z tych dzieciaków. Krok po kroku do przodu.”


Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Standart Święcany – Beniaminek PROFFBUD Krosno U-11 0:4

Bramki: Jakub Borowski, Miłosz Krowicki, Dawid Kamyk, Filip Haniebnik.

Beniaminek U-11: Paweł Pelczarski, Patryk Delimat, Jakub Borowski, Miłosz Krowicki, Julian Cecuła, Patryk Prajsnar, Dawid Kamyk, Jan Zych, Piotr Knap oraz Filip Haniebnik, Miłosz Kubal, Konrad Krzywda, Mateusz Śnieżek. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Radosław Gromala.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): Trudny mecz pod względem fizycznym dla naszych zawodników, ale daliśmy radę. Po meczu zawodnicy sami przyznali, że z większym i starszym przeciwnikiem nie ma co się przepychać tylko grać piłką. Szkoda, że założenie meczowe jedno które dostali zawodnicy jedni potrafią wykonać z innymi dalej ciężko się przełamać. Pozostały dwa mecze do zakończenia rozgrywek także liczę na poprawę.”