Ligowy weekend w wykonaniu Beniaminka

W piątek i sobotę drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno rozegrały pięć ligowych spotkań. Zespoły Beniaminka U-11 i Beniaminka Soccer Schools wygrały swoje mecze w Ligach Młodzika OZPN Krosno, po punkty w Podkarpackiej Lidze Młodzika Młodszego sięgnął także Beniaminek U-12, a na „Arenie Korczyna” zespoły U-15 i U-13 podejmowały mocne ekipy Stali Rzeszów, które okazały się skuteczniejsze w starciach z krośnianami i wróciły do Rzeszowa ze zwycięstwami.

beniaminek_2004_stalrz_2018_1Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego

Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Rzeszów 1:4

Bramka: Tomasz Bober


beniaminek_2006_stalrz_2018_1Podkarpacka Liga Młodzika Starszego

Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Mielec 0:2

Beniaminek U-13: Tymon Kubacki – Mirosław Irzyk, Franciszek Urbanik, Krystian Paczkowski – Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Emanuel Gibała, Krzysztof Kolanko, Konrad Krzywda oraz Mikołaj Moriak, Mikołaj Mola, Kamil Świątek, Jakub Kościelniak.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Trochę taktyki i szachów w pierwszej połowie. Musieliśmy wyciągnąć wnioski po ostatnim meczu ze Stalą i trochę dostosować się do rywala. Brawa dla chłopaków, że szybko przyswoili zadania jakie mieli na tą cześć spotkania. W drugiej chcieliśmy wyjść inaczej i drużyna fajnie przestawiła się z jednego stylu na drugi, natomiast zabrakło trochę piłkarskich atutów w tym wszystkim. Goście fajnie operowali piłką i często wzorcowo budowali akcje mimo naszego pressingu, który był często spóźniony. Pracujemy dalej!”


Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego

AP Jasło – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:4

Bramki: Franciszek Kania 2, Wiktor Węgrzyn 2

Beniaminek U-12: Jakub Kasperkowicz – Szymon Dębiczak, Jakub Barczak, Oskar Zając, Franciszek Kania, Igor Szergowicz, Wiktor Węgrzyn, Tobiasz Jastrząb, Miłosz Bolek oraz Kamil Janowski, Karol Michna, Rafał Mikulski.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Mecz przeciętny w naszym wykonaniu, dwie bramki po błędach rywali oraz dwie bramki wypracowane po składnych akcjach to zdecydowanie za mało jak na potencjał naszego zespołu!”


bssu13_pustyny_2018_1Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III

Orzeł Pustyny – Beniaminek Soccer Schools 0:3

Bramki: Dawid Cyrkiel, Antoni Krawiec, Arkadiusz Smoleń

BSS U-13: Karolina Józefczyk – Arkadiusz Smoleń, Antoni Krawiec, Wiktoria Frydrych, Dawid Cyrkiel, Mikołaj Gębala, Paweł Penar, Dawid Gembicz, Miłosz Biały oraz Szymon Filipiak, Mateusz Wojnowski, Aleksander Pyter, Hubert Szuba, Kamil Kuźmik.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Mecz bez wielkiej historii. Pięknej gry nie widzieliśmy, były momenty i pojedyncze przebłyski, natomiast za dużo było przestojów w grze i brak konkretów w wykonaniu Beniaminek Soccer Schools. Po spotkaniu stwierdziliśmy, że sama satysfakcja z wyjścia na boisko to za mało nawet w Lidze OZPN. Trzeba zawsze coś dać więcej od siebie, to co się ma najlepszego. Może to być wrodzona szybkość, waleczność, gra głową, prostopadłe podanie, asekuracja, dobra życzliwa komunikacja, drybling czy mocny strzał. Każdy przecież ma coś swojego, ten swój najlepszy punkt i trzeba go wyeksponować, a nad innymi aspektami pracować systematycznie i krok po kroku podnosić umiejętności. Sporo zawodników dzisiaj właśnie ta sprawa dotyczyła i pewno dlatego mecz nie miał aż takiej energii jak byśmy chcieli. Natomiast projekt BSS całościowo na plus. Dwóch chłopaków z PRO wzięło ciężar gry na siebie w odpowiednich momentach co zaprocentuje w Lidze Podkarpackiej w przyszłości. Dziewczyny bardzo solidne zawody, co również skorzysta Beniaminek Girls. Kolejny raz z dobrej strony pokazali się młodsi chłopcy z rocznika 2008. Odnotować należy pierwsze trafienie w lidze Arka Smolenia, który dzisiaj grał dobre zawody i bramka nie wzięła się z przypadku. W drużynie z Pustyn jeden z chłopców pokazał się z dobrej strony i może dostanie szansę w jednym z najbliższych turniejów swojego rocznika. Szacunek dla trenera Jacka Jastrzębskiego, który cały czas widać że ma pasję do tego co robi. A sam będąc teraz trenerem na meczach i boiskach nie z pierwszych stron gazet bardzo doceniam taką pracę u podstaw i będę zawsze takich ludzi wspierał, doceniał i o nich mówił. Miałem być jutro na meczu Dortmundu, a wybrałem mecz Beniaminek Soccer Schools z Orłem Pustyny … i mam fajne ciekawe spostrzeżenia, a może ten chłopak z Pustyn w weekend zagra wielkie zawody w barwach Beniaminka i warto było tam być?”


Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Beniaminek PROFBUD Krosno – Tempo Nienaszów 5:2

Bramki: Miłosz Krowicki 2, Miłosz Kubal, Filip Haniebnik, Konrad Krzywda

Beniaminek U-11: Konrad Krzywda, Dawid Kamyk, Jakub Borowski, Patryk Prajsnar, Paweł Pelczarski, Julian Cecuła, Nikodem Majewski, Miłosz Krowicki, Piotr Knap oraz Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Miłosz Kubal, Mateusz Śnieżek, Jan Zych.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Gra w naszym wykonaniu przeplatana. Raz dobre akcje zespołowe przeplatane bezsensownymi wybiciami piłki do przodu, skoro przeplatane to i nie uchroniliśmy się błędów, przez co tracimy dwie bramki, ale ta liga ma być przygotowaniem dla chłopaków do przyszłorocznej rywalizacji w Lidze Podkarpackiej, więc błędy są wkalkulowane w naszą grę. Pozostały trzy spotkania do końca ligi, liczymy na dobre występy w kolejnych meczach.”