Super przygoda, ambitna postawa i wysokie miejsce Beniaminka U-9 w turnieju w Zakopanem!

Fantastyczna przygoda i świetna postawa Beniaminka PROFBUD Krosno U-9 w „Turnieju API Cup”. „Biało-niebiescy” przez trzy dni rywalizowali w Zakopanem rozgrywając 11 piłkarskich pojedynków i ostatecznie zajmując w końcowej klasyfikacji 6 miejsce na 22 drużyny!

apicup2010_2

Indywidualną nagrodę dla najskuteczniejszego zawodnika, czyli tytuł „Króla Strzelców”, otrzymał Filip Szwerc. Gratulacje dla całej drużyny za bardzo dobry występ! Turniej wygrał Olimpic Wrocław, a na podium stanęli także zawodnicy KS Zakopane i Pogoni Szczecin.

apicup2010_3

Faza grupowa
Beniaminek – Olimpic Wrocław 1:3 (Jastrząb)
Beniaminek – AP Champin Brzesko 3:2 (Szwerc 2, Włodarski)
Beniaminek – Grunwald Budziwój 4:1 (Szwerc 3, Jastrząb)
Beniaminek – FA Lublin 0:0
Beniaminek – Champion Warszawa 3:2 (Szwerc 3)
Beniaminek – Resovia Rzeszów 4:0 (Szczurek 2, Włodarski, Szafran)

Faza Finałowa – Grupa Złota
Beniaminek – Karpaty Lwów 1:1 (Szwerc)
Beniaminek – Olimpic Wrocław 0:3
Beniaminek – Pogoń Szczecin 1:5 (Szczurek)
Beniaminek – KS Zakopane 0:2
Beniaminek- FC Wrocław Academy 3:3 (Szwerc 2, Zygmunt)

Beniaminek U-9: Szymon Rozel, Maksymilian Półchłopek, Filip Szwerc, Fabian Jastrząb, Oskar Zygmunt, Daniel Szczurek, Aleksander Zajdel (2011), Wiktor Włodarski (2012), Piotr Szafran (2011).

Waldemar Szafran (trener Beniaminka): „Do Zakopanego pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie, dla większości chłopców był to pierwszy kilkudniowy turniej. Na ostatnim treningu przed wyjazdem kontuzji kolana doznał nasz czołowy zawodnik Franciszek Szyndak. W pierwszych meczach grupowych nasza gra była bardzo chaotyczna. W drugi dzień turnieju chłopcy zagrali bardzo ambitnie i świetna postawa w dwóch ostatnich meczach grupowych z Resovią Rzeszów i Championem Warszawa dała nam awans do grupy złotej. Czas spędzony z tą drużyną był bardzo wartościowy i pozytywny. Każdy z chłopców dał z siebie 100% na boisku, zachowanie chłopców w hotelu oraz podczas posiłków było wzorowe. Spędziliśmy razem cztery wspaniałe dni, a na zwieńczenie udanego turnieju spędziliśmy miło czas w Termach. Podziękowania dla rodziców za pomoc i super doping w Zakopanem!”

apicup2010_