Drużyny Beniaminka U-10 i U-11 zagrały na Słowacji

W jeden z wrześniowych weekendów drużyny Beniaminka PROFBUD Krosno z roczników 2008 i 2009 wybrały się na Słowację gdzie miały możliwość uczestniczyć w grach kontrolnych z zespołami zza naszej południowej granicy – MFK Zemplin Michalovce, West Ham Academy Kosice i CFT MFK Vranov nad Topl’ou.

slowacja_2018_2

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Świetna inicjatywa grania takiego rodzaju sparingów, Słowacy praktykują takie rozgrywki co najmniej raz w miesiącu, a starają się robić to częściej. Mnóstwo minut spędzonych przez każdego zawodnika na boisku, brak klasyfikacji, brak sędziów, przez co dzieciaki same uczą się zasady FAIR PLAY. Wynik to sprawa drugorzędna, bo nikt na niego nie patrzy, brak nagród medali, pucharów bo przecież nie o to chodzi. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyjazdu, myślę że każdy miał mnóstwo czasu do rywalizacji i podniesienia swoich umiejętności, a to najważniejsze. Czekamy na kolejne zaproszenia od kolegów zza południowej granicy, a my sami będziemy chcieli zorganizować takie granie w sezonie zimowym, gdzie mamy balon stworzony idealnie pod takie warunki.”

slowacja_2018_1

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-10): „Rozegraliśmy trzy mecze po 40 minut, każdy z każdym, bez żadnej klasyfikacji. Wysoko postawiona poprzeczka oraz agresywna gra przeciwników nie przeszkodziły nam, by pokazać swoje atuty. Nie obyło się bez błędów, ale najważniejszy jest przede wszystkim rozwój i świetna zabawa dla chłopaków.”

slowacja_2018_3