ZOO, Rynek, Wawel, mecz Wisła – Lechia! – relacja z wycieczki do Krakowa!

15 września zawodnicy Beniaminek Soccer Schools wraz z opiekunami odwiedzili Kraków. Zapraszamy na relację trenera Dawida Kamoli z tego bardzo ciekawego i obfitującego w atrakcje wyjazdu!

zoo1

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w miejscowym Ogrodzie Zoologicznym. Miejsce zafascynowało grupę naszych małych piłkarzy. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Dużą atrakcją była możliwość karmienia królików, osłów i innych zwierząt plastrami marchewki. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Największym zainteresowaniem cieszyły się zebry, flamingi oraz pingwiny.

zoo2

Po długim zwiedzaniu wybraliśmy się do sklepu Wisły Kraków, aby dobrze przygotować się do atrakcji dnia, jaką był mecz Ekstraklasy pomiędzy gospodarzem a Lechią Gdańsk. Po szybkich zakupach udaliśmy się na zasłużony obiad. Posileni dwudaniową ucztą wyszliśmy na spacer po parku. Na spotkanym w czasie wędrówki boisku zagraliśmy krótki mecz towarzyski z chłopakami z SMS Kraków. Sparing zakończył się remisem 1:1.

zoo5

Następnie udaliśmy się na krakowski Rynek, gdzie bije serce tego miasta, odwiedziliśmy także Wawel. Spacerując uliczkami dzieci podziwiały kilkusetletnie kamienice i pałace otaczające ten historyczny plac. Niektórzy nie mogli wyjść z podziwu, jak te budynki były w stanie przetrwać tyle lat.

zoo3

Po długiej pieszej wędrówce po Krakowie przyszedł czas na atrakcję główną – mecz na szczycie polskiej Ekstraklasy. Nastawialiśmy się na wielkie widowisko i się nie rozczarowaliśmy. Dzieci z wielką uwagą oglądały zawodników podczas rozgrzewki. Emocje sięgnęły zenitu podczas wyjścia piłkarzy z tunelu i odśpiewania hymnu Białej Gwiazdy. Od samego początku głośno dopingowaliśmy graczy gospodarzy w niczym nie ustępując sektorowi najzagorzalszych kibiców. Spotkanie dwóch rewelacji tego sezonu – Wisły Kraków i Lechii Gdańsk – zapowiadało się niezwykle ciekawie i nie zawiodło oczekiwań. Zobaczyliśmy znakomite widowisko, zakończone efektownym zwycięstwem gospodarzy. Zwycięstwem, które dało jej fotel lidera. Niezwykle efektowna pierwsza połowa, w której padły cztery bramki, była przedsmakiem tego, co czekało nas w drugiej. Ta była już zdominowana przez graczy Wisły, którzy dołożyli trzy gole i zwyciężyli 5:2. Zawodnicy Beniaminek Soccer Schools byli zafascynowani atrakcyjnością meczu. Długo po wyjściu ze stadionu unosiło się w naszym gronie głośne „Wisła Kraków!”. W szybko przeprowadzonej ankiecie zawodnikiem meczu został wybrany Martin Kostal, a wśród zawodników gości wyróżniliśmy Flavio Paixao.

wisla_1

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. W końcu zmęczenie pokonało większość zawodników i pozostałą część trasy spędzili śniąc o tym, że kiedyś sami wybiegną na boisko przy ul. Reymonta, a młodsze pokolenia Beniaminka będą dumnie kibicowały swoim kolegom.