Sześć ligowych spotkań z udziałem Beniaminka!

Sześć piłkarskich pojedynków rozegrały w weekend drużyny Beniaminka. Najciekawsze spotkanie oglądaliśmy w Podkarpackiej Lidze Trampkarza Starszego, w której zespół Beniaminka PROFBUD Krosno U-15 pokonał w derbowym spotkaniu Karpaty Krosno 5:1. Derbowy mecz rozegrali także nasi najmłodsi ligowcy z rocznika 2008, którzy w Lidze Młodzika OZPN Krosno wygrali 4:0 z Koniczynką Krosno. Poniżej relacje z wszystkich rozegranych spotkań. Wyniki i aktualne tabele w zakładce „Liga”.

IMGL1395

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Karpaty Krosno – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:5

Bramki: Tomasz Bober 2, Szymon Górka, Kacper Borkowski, samobójcza.

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Krystian Jarosz, Patryk Słowik, Oskar Cierpiak, Kacper Bolanowski, Szymon Górka, Tomasz Bober, Kacper Ziajka, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Filip Mucha oraz Wiktor Wanat, Szymon Serwiński, Michał Telega, Paweł Berkowicz.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, już w 3 minucie po składnej akcji objęliśmy prowadzenie po sprytnym uderzeniu Szymona Górki. Później gra się nieco wyrównała i było dużo walki w środku pola. Stwarzaliśmy sytuacje i oddawaliśmy strzały z dystansu, ale minimalnie niecelne. Na 2:0 podwyższył Kacper Borkowski, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców i bramkarza. Tuż przed przerwą Karpaty, po rzucie rożnym strzeliły bramkę kontaktową. Przez całą druga połowę dominowaliśmy i stwarzaliśmy kolejne sytuacje bramkowe. Najpierw po silnym dośrodkowaniu obrońca gospodarzy sam skierował piłkę do bramki, a później Tomek Bober wymanewrował całą defensywę po raz pierwszy, a następnie po doskonałym podaniu Pawła Berkowicza po raz drugi i ustalił wynik na 5:1. Chłopcy zostawili mnóstwo zdrowia, bo jak na derby przystało Karpaty postawiły wysoko poprzeczkę. Większość zawodników dobrze się zna i nawet mieszka w tym samym pokoju w bursie lub na osiedlu i walka była na całego, ale najważniejsze, że według zasad fair play. Cieszy bardzo dobra gra i skuteczność pod bramką przeciwnika. Dominacja i zwycięstwo pokazały, że pomimo osłabień personalnych, odejście 7 zawodników do topowych Akademii, droga „Beniamnika” jest właściwa.”

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Czarni Jasło – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:0

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Błażej Korzeniowski, Miłosz Koczera, Norbert Barczak, Antoni Patla, Miłosz Kluczek, Bartosz Zimnicki, Kamil Bęben, Wojciech Kotulak, Leon Wieczorek, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Igor Zarzyka, Kamil Czekański, Jakub Michalski, Alan Wacht, Fabian Gacek.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14):Przeciwnik postawił, nawet nie autokar, a samolot przed polem karnym, oddał dwa strzały i zwyciężył. Posiadanie piłki ponad 80% na naszą korzyść, niestety większość strzałów była bardzo niecelna lub zbyt lekka aby zdobyć bramkę. Piłka nożna jest specyficzną dyscypliną sportu i czasami drużyna lepsza przegrywa. Ale to tylko wynik.

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
AP Stalowa Wola – Beniaminek PROFBUD Krosno 5:2

Bramki: Antoni Aszklar, Dawid Krzywda.

Beniaminek U-13: Tymon Kubacki – Franciszek Urbanik, Mirosław Irzyk, Krystian Paczkowski, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Emanuel Gibała, Dawid Krzywda oraz Kamil Świątek, Dawid Cyrkiel, Kamil Zając, Mikołaj Mola.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Nie wyszliśmy z autobusu na ten mecz. Otrząsnęliśmy się po 10 minutach, ale na tablicy było już 3:0. Niby tworzyliśmy sytuacje, kreowaliśmy grę, ale w prostych sytuacjach pozwalaliśmy na zbyt wiele przeciwnikom. Musimy wyciągnąć wnioski z traconych bramek, bo rywale zdobywają je zbyt łatwo, praktycznie w każdym spotkaniu w identyczny sposób.”

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Ekoball Sanok – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:2

Bramki: Jakub Barczak, Franciszek Kania.

Beniaminek U-12: Karol Michna – Szymon Dębiczak, Jakub Barczak, Oskar Zając, Franciszek Kania, Igor Szergowicz, Jakub Pawlik, Kamil Janowski, Anna Skrzypczyk oraz Szymon Wójcik, Wiktor Węgrzyn, Jakub Kasperkowicz.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12):Pierwsza połowa uważam bardzo solidna w naszym wykonaniu, zabrakło jednak konkretu w ataku. W drugiej połowie szybko zdobywamy bramkę po stałym fragmencie. Drugą część meczu zagraliśmy słabiej, ale skuteczniej pod bramką rywala. Ogólnie mecz na czwórkę z małym plusem.

DSC_0996

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
LKS Lubatówka – Beniaminek Soccer Schools 1:5

Bramki: Miłosz Biały 2, Kamil Kuźmik, Wiktoria Frydrych, Paweł Penar.

BSS U-13: Szymon Filipiak – Arkadiusz Smoleń, Antoni Krawiec, Wiktoria Frydrych, Miłosz Biały, Mikołaj Gębala, Paweł Penar, Kinga Głód, Aleksander Pyter oraz Karolina Józefczyk, Dawid Gembicz, Kamil Kuźmik.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Dzisiejszy mecz przebiegał w bardzo dobrej atmosferze. Na kameralnym boisku w Lubatówce nasza drużyna sięgnęła po zasłużone zwycięstwo. Jak zwykle trzon drużyny to zawodnicy trenujący w BSS do których dzisiaj dołączyły trzy zawodniczki z Girls, Antek Krawiec, który kierował na boisku zespołem oraz debiutant z drużyny BSS U-11 – Kamil Kuźmik (rocznik 2008). I właśnie popularny „Kuźmiczek” po wejściu na boisko przy stanie 0:0 jak mówi przysłowie – do „trzech razy sztuka” – umieścił piłkę w siatce i cała drużyna miała duże powody do radości. Wcześniej atakowaliśmy cały czas, a Kinga Głód raz zarazem dośrodkowywała z akcji lub ze stałych fragmentów gry ale chłopaki nie trafiali w dogodnych sytuacjach. Po przerwie graliśmy poprawnie, troszkę zmieniliśmy ustawienie, by dać więcej swobody na skrzydłach Kindze oraz Wiktorii i to poskutkowało. Bo właśnie po asyście Kingi to Wiktoria głową umieściła piłkę w siatce pokazując bratu Luckowi grającemu w Jagiellonii Białystok, że też ma smykałkę do goli. Potem mieliśmy kilka niezłych akcji po których bramki strzelał Miłosz Biały i Paweł Penar. Bardzo dobre asysty od Dawida Gembicza, Kingi, Antka Krawca. W pierwszej połowie bronił Szymek w drugiej Karolina. Niezłe zawody Arka Smolenia oraz Mikołaja Gębali. Starał się jak zawsze Olek Pyter. W końcówce gospodarze dzielnie walczyli o gola, chyba najmłodsza drużyna w lidze, w końcu dopięli swego. Z rzutu karnego gola zdobył bramkarz „Janek” – tym akcentem sędzia zakończył spotkanie i każdy był zadowolony. Po meczu trener Łukasz Aszklar, który pomaga chłopakom w swojej rodzinnej miejscowości razem z podopiecznymi przygotowali grilla i w kapitalnej atmosferze zaczynamy weekend!”

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Beniaminek PROFBUD Krosno – Koniczynka Krosno 4:0

Bramki: Nikodem Majewski, Mateusz Śnieżek, Julian Cecuła. Patryk Delimat.

Beniaminek U-11: Konrad Krzywda – Dawid Kamyk, Jakub Borowski, Patryk Prajsnar, Paweł Pelczarski, Nikodem Majewski, Julian Cecuła, Miłosz Krowicki, Piotr Knap oraz Jan Zych, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Mateusz Śnieżek, Miłosz Kubal.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11):Cieszy fakt, że chłopcy przed meczem już wiedzieli co mają zrobić grając z większymi i silniejszymi fizycznie chłopakami, staram się budować w nich coraz większą świadomość i cieszy mnie, że sami odpowiadają na zadane pytania, szukają rozwiązań a to kształtuję ich kreatywność a nie czekają na gotowca podanego przez trenera. Czekamy na kolejne spotkania gdzie będziemy mogli dalej próbować różnych rozwiązań. Cieszy kolejna wygrana, a bardziej kolejny mecz w którym zapisujemy czyste konto, grając bez „bramkarza”.