Wtorek w Lidze Młodzika OZPN Krosno

We wtorek drużyny Beniaminek Soccer Schools U-13 oraz Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 rozegrały swoje kolejne spotkania w Lidze Młodzika OZPN Krosno. Ekipa BSS musiała po raz pierwszy w tym sezonie przełknąć gorycz porażki ulegając Przełęczy Dukla 2:5, natomiast chłopcy z Beniaminka U-11 przywieźli do Krosna okazałe zwycięstwo pokonując na wyjeździe AP Jasło 9:0.

bss_liga2018_3

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Beniaminek Soccer Schools – Przełęcz Dukla 2:5

Bramki: Kamil Zając, Kinga Głód.

BSS U-13: Szymon Filipiak – Karol Michna, Kamil Zając, Alekander Pyter, Miłosz Biały, Mikołaj Gębala, Paweł Penar, Kinga Głód, Julia Gałuszka oraz Arkadiusz Smoleń, Dawid Gembicz, Hubert Szuba.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „W Beniaminek Soccer Schools poczuliśmy już smak zwycięstwa, remisu , teraz przyszedł smak przegranego meczu. Z takich spotkań można wyciągnąć najwięcej wniosków. I to zrobimy. Z każdego meczu można wyciągać fajne inspiracje zarówno szkoleniowe i pedagogiczne. Pewnie w strefie komfortu, wygrywając 7:0 bym tego nie zauważył. Błędów również swoich jako trenera. We wtorkowym meczu w powietrzu nie było czuć tej energii co w poprzednich spotkaniach na PROFBUD Arena. Może ja za mało jej dałem drużynie? W każdym razie jak się przegrywa na 15 minut do końca spotkania 0:4 i kompletnie nic nie idzie, a przeciwnikowi wszystko „wpada” to czy szalonym jest przekazać informację że mecz jeszcze wygramy? Patrząc na przebieg spotkania wcale nie. Ja wierzyłem naprawdę że ten mecz wygramy. Jakby wszyscy wierzyli to byśmy to spotkanie wygrali. Dlatego jeszcze bardziej tej wiary trzeba dawać zawodnikom. Bo to oni są na boisku a trener choćby chciał nie może tego zrobić. Co do drużyny BSS U-13, mamy wykrystalizowany skład z zawodników BSS. Ośmiu praktycznie chłopców jest na każdym meczu. Uczą się. A w każdym spotkaniu pomaga nam kilku zawodników, którzy mniej grają w PRO lub jak dziś z bardzo dobrej strony pokazały się Kinga i Julka z Girls. Najbardziej brakuje jednak Maksa Chilika, który jest „duszą” tego zespołu i ma bardzo dobry wpływ na drużynę. Tekst bardziej, by inspirować trenerów, jak znajdą się w podobnych sytuacjach. A dzieci chcą grać, przychodzić na zbiórkę, oddać się swojej pasji i pewne rzeczy musimy sobie trenerzy zostawić dla siebie, uśmiechnąć się i iść dalej do przodu. PS. Jak dziś naliczył asystent Beniaminek Soccer Schools oddał na bramkę kolegów z Dukli 26 strzałów, a przeciwnicy na naszą 7 … piłka jest ciekawa, za to ją kochamy.”

bss_liga2018_2

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
AP Jasło – Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 0:9

Bramki: Prajsnar 3, Pelczarski 2, Krzywda 2, Cecuła, Knap. 

Beniaminek U-11: Konrad Krzywda, Jakub Borowski, Patryk Prajsnar, Patryk Delimat, Julian Cecuła, Nikodem Majewski, Miłosz Krowicki, Paweł Pelczarski, Piotr Knap oraz Dawid Kamyk, Filip Haniebnik, Mateusz Śnieżek, Jan Zych.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11):Jak przed każdym innym spotkaniem ustaliliśmy z chłopakami pewne założenie, które mieliśmy realizować w trakcie spotkania. W pierwszej połowie dobrze się z tego wywiązywaliśmy, druga połowa to bardziej otwarta gra przeciwnika i wykorzystanie przez nas jego błędów, a realizacja założeń trochę poszła w niepamięć. Na pewno cieszy fakt, że dominujemy w kolejnym spotkaniu patrząc na posiadanie piłki, chciałbym aby z kolejnymi zespołami również też tak to wyglądało, już w piątek okazja do sprawdzenia się.