Liga: Pięć weekendowych spotkań Beniaminka

W miniony weekend drużyny Beniaminka PROFBUD Krosno oraz Beniaminka Soccer Schools rozegrały pięć ligowych spotkań. Relacje z nich zamieściliśmy poniżej, a galerie zdjęć można oglądać na naszym koncie na Facebooku. Wyniki spotkań w poszczególnych i aktualne tabele w zakładce „Liga”.

Galerie zdjęć:

beniaminek2004_liga2018

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego 
Beniaminek PROFBUD Krosno – Siarka Tarnobrzeg 3:1

Bramki: Kacper Borkowski 2, Wiktor Potera

Beniaminek U-15: Wiktor Wanat – Kacper Bolanowski, Patryk Słowik, Krystian Jarosz, Filip Mucha, Szymon Górka, Tomasz Bober, Kacper Ziajka, Wiktor Potera, Kacper Borkowski, Paweł Berkowicz oraz Szymon Jastrzębski, Szymon Serwiński, Leon Wieczorek, Kamil Bęben, Igor Zarzyka.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15):Pierwsza połowa była niemrawa w naszym wykonaniu, niby byliśmy więcej przy piłce i operowaliśmy nią lepiej od przeciwnika, ale nie mogliśmy wypracować pozycji strzeleckich. Siarka natomiast wykorzystała naszą stratę piłki przy wyprowadzaniu i strzeliła bramkę. Po zmianie stron wnieśliśmy więcej dokładności i jakości w grę, co przyniosło kilka sytuacji, a trzy z nich wykorzystaliśmy. Zwycięstwo dedykujemy dwóm kontuzjowanym zawodnikom – Dawidowi Węgrzynowi i Przemkowi Filipakowi.

beniaminek2005_liga2018

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Karpaty Krosno 6:1

Bramki: Patryk Szczurek 3, Leon Wieczorek, Jakub Michalski, Bartosz Zimnicki

Beniaminek U-14: Kacper Zych – Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Norbert Barczak, Antoni Patla, Miłosz Kluczek, Bartosz Zimnicki, Fabian Gacek, Jakub Michalski, Leon Wieczorek, Patryk Szczurek oraz Szymon Jastrzębski, Alan Wacht, Kamil Bęben, Miłosz Koczera, Wojciech Kotulak, Igor Zarzyka.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14):W pierwszych 10 minutach spotkania daliśmy się zepchnąć do defensywy, wynikało to nie tyle z dobrej gry przeciwnika, co z naszych błędów w otwarciu gry. Dodatkowo chyba klimat derbowy kłębił się w głowach zawodników i małe problemy gotowe. Szybko jednak dochodzimy do głosu i obejmujemy bezpieczne prowadzenie 2:0. W drugiej odsłonie dokładamy jeszcze cztery bramki.”

beniaminek2006_liga2018

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego 
Beniaminek PROFBUD Krosno – APPN Mielec 5:1

Bramki: Emanuel Gibała 2, Krzysztof Kolanko 2, Szymon Gierlach 

Beniaminek U-13: Tymon Kubacki – Franciszek Urbanik, Mirosław Irzyk, Krystian Paczkowski, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Emanuel Gibała, Dawid Krzywda oraz Antoni Krawiec, Mikołaj Moriak, Dawid Cyrkiel.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Meczycho przez duże ‚M”. Zarówno z naszej strony jak i zawodników z Mielca. Akcje zespołowe, popisy indywidualne, efektowne parady bramkarskie – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszy, że do dobrej gry dołożyliśmy skuteczność, której trochę brakowało w ostatnich spotkaniach. Dzisiaj się cieszymy, a od poniedziałku znowu ciężka praca!”

bss_liga2018

Liga Młodzika OZPN Krosno – grupa III
Burza Rogi – Beniaminek Soccer Schools 1:1 

Bramka: Wiktor Węgrzyn 

BSS U-13: Szymon Filipiak – Dawid Gembicz, Wiktor Węgrzyn, Kamil Świątek, Jakub Kościelnia, Mikołaj Gębala, Paweł Penar, Aleksander Pyter, Miłosz Biały oraz Arkadiusz Smoleń, Karol Michna, Szymon Wójcik, Hubert Szuba.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): Tym razem nie był to tak emocjonujący mecz jak z Aktiv Pro. Szybko straciliśmy nieco kuriozalną bramkę. Podopieczni trenera Kubusiaka nastawili się na obronę i kontry. My robilśmy swoje według naszych założeń. Choć często mamy inny skłd personalny, ale fajnie że trzymamy się naszego stylu. Były rotacje na pozycjach bo szukaliśmy goli, a nie każdy miał super dzień. W końcu strzeliliśmy bramkę, którą zdobył głową jeden z najmniejszych na boisku Wiktor Węgrzyn, w mojej ocenie najlepszy zawodnik tego spotkania. Jak nie dasz rady wygrać, to zremisuj i tak było tym razem. Graliśmy pierwszy raz na wyjezdzie, nie na PROFBUD Arena, brakowało nam z pewnością takiego zawodnika jak Maks Chilik czy choćby z ostatniego meczu kogoś z trójki: Krzywda, Cyrkiel, Krawiec. Natomiast każdemu zawodnikowi serdecznie dziękuję za walkę do ostatniego gwizdka! Gramy dalej , udział w rozgrywkach traktujmy jako nagrodę i cieszmy się każdym meczem. Zawsze grajmy o zwycięstwo.

beniaminek2008_liga2018

Liga Młodzika OZPN Krosno – grupa IV
Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – Kotwica Korczyna 5:0

Bramki: Jakub Borowski, Nikodem Majewski, Jan Zych, Miłosz Krowicki, Paweł Pelczarski

Beniaminek U-11: Konrad Krzywda, Dawid Kamyk, Jakub Borowski, Miłosz Krowicki, Julian Cecuła, Patryk Prajsnar, Nikodem Majewski, Pawel Pelczarski, Piotr Knap oraz Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Mateusz Śnieżek, Jan Zych.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11):Dobry mecz w naszym wykonaniu, początek spotkania ustawił nam spotkanie, bo w 46 sekundzie objęliśmy prowadzenie. Cieszy fakt, że chłopcy odnajdują się na boisku na różnych pozycjach, a i też strzelców bramek mamy różnych, bo aż pięciu zawodników wpisanych na listę strzelców i też różnych pięciu zawodników asystowało przy bramkach, jak widać w drużynie role się rozkładają. Musimy jeszcze popracować nad dłuższym utrzymaniem się przy piłce zwłaszcza na połowie przeciwnika, gdzie miejsca do jego bramki coraz mniej to musimy być bardziej cierpliwi i pewni siebie, cóż we wtorek kolejny sprawdzian, gramy dalej.”