Ligowy wtorek i środa w wykonaniu „Beniaminków”

We wtorek i środę drużyny „biało-niebieskich” rozgrywały ligowe spotkania. W Podkarpackich Ligach Trampkarzy i Młodzików zespoły Beniaminka PROFBUD Krosno udały się na cztery mecze wyjazdowe. Dwa z tych spotkań udało się wygrać, w dwóch kolejnych musieliśmy uznać wyższość gospodarzy. W środowym spotkaniu na „PROFBUD Arenie” ekipa Beniaminka Soccer Schools po ciekawym meczu zremisowała 4:4 z Aktiv Pro II Rymanów. Bardzo pechowo ta kolejka zakończyła się dla dwóch naszych zawodników Dawida Węgrzyna i Maksymiliana Chilika, którzy doznali poważnie wyglądających kontuzji. Trzymamy kciuki za ich szybki powrót do zdrowia!

bss_2018_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
SMS Jarosław – Beniaminek PROFBUD Krosno 3:1

Bramka: Paweł Berkowicz.

Beniaminek U-15: Wiktor Wanat – Dawid Węgrzyn, Patryk Słowik, Oskar Cierpiak, Kacper Bolanowski, Szymon Górka, Tomasz Bober, Wiktor Potera, Kacper Borkowski, Krystian Jarosz, Paweł Berkowicz oraz Szymon Jastrzębski, Kacper Ziajka, Szymon Serwiński, Filip Mucha.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15):Przez cały mecz mieliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy sytuacje, lecz w tym dniu raziliśmy brakiem skuteczności. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dwa razy piłka wylądowała na poprzeczce, a w pojedynkach sam na sam w większości pojedynków górą był bramkarz SMS-u. Na dodatek w drugiej połowie nieźle grającą linię obrony opuścił kontuzjowany Patryk Słowik i wtedy po prostych błędach straciliśmy trzy bramki. Jesteśmy wściekli, że przegraliśmy ten mecz, ale wynik schodzi na drugi plan. W zderzeniu z przeciwnikiem groźnej kontuzji – złamania kości udowej nabawił się Dawid Węgrzyn – cała drużyna życzy szybkiego powrotu do zdrowia!”

b_2005_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
DAP Dębica – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:5

Bramki: Patryk Szczurek 3, Błażej Korzeniowski, Miłosz Kluczek.

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Norbert Barczak, Antoni Patla, miłosz Kluczek, Bartosz Zimnicki, Fabian Gacek, Jakub Michalski, Wojciech Kotulak, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Miłosz Koczera, Kamil Bęben, Leon Wieczorek, Alan Wacht.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14):Zdecydowanie najlepszy nasz mecz w tym sezonie. Szybkie, składne i miłe dla oka akcje. Nawet grając całą drugą połowę w 10, byliśmy zespołem lepszym i w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
DAP Dębica – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:1

Bramka: Antek Aszklar.

Beniaminek U-13: Tymoteusz Kubacki – Franciszek Urbanik, Mirosław Irzyk, Kamil Zając – Antek Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Krystian Paczkowski – Emanuel Gibała oraz  Kamil Światek, Antoni Krawiec, Mikołaj Mola, Dawid Krzywda, Jakub Kościelniak.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Jak na ironię gramy bardzo dobry mecz. Niestety, sposób w jaki tracimy bramki nie może mieć miejsca. Duża sportowa złość po spotkaniu uzasadniona. Taka jest piłka, uczy pokory. Pracujemy dalej!”

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Sanovia Lesko – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:8

Bramki: Jakub Pawlik 2, Anna Skrzypczyk, Miłosz Bolek, Franciszek Kania, Oskar Zając, Igor Szergowicz, Kamil Janowski.

Beniaminek U-12: Szymon Wójcik, Franciszek Kania, Miłosz Bolek, Szymon Dębiczak, Oskar Zając, Igor Szergowicz, Jakub Pawlik, Tobiasz Jastrząb, Jakub Barczak oraz Kamil Janowski, Anna Skrzypczyk.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Mecz w pełni pod kontrolą, aczkolwiek znowu nasze celowniki nie były ustawione w odpowiedni sposób, mimo to uważam, że zagraliśmy solidne spotkanie. Widać postęp pod względem organizacji gry, co cieszy, lecz nie zmienia to faktu, że sporo przed nami pracy, bo widać jeszcze rezerwy. Pracujemy dalej!”

bss_2018_3

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Beniaminek Soccer Schools – Akti Pro II Rymanów 4:4 (3:2)

Bramki: Dawid Cyrkiel (18), Kamil Świątek (22), Dawid Krzywda (27), Paweł Penar (43).

BSS U-13: Filipiak Szymon – Smoleń Arkadiusz, Chilik Maks (k), Gembicz Dawid – Biały Miłosz, Gębala Mikołaj – Szuba Hubert, Penar Paweł, Pyter Olek oraz Świątek Kamil, Krawiec Antek, Krzywda Dawid, Cyrkiel Dawid. Trener: Raus Grzegorz.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Bardzo emocjonujący mecz na PROFBUD Arena przy blasku jupiterów stworzyli zawodnicy Beniaminka i Aktiv Pro Rymanów. Już po 5 minutach goście prowadzili 2:0 po dużych błędach naszego zespołu. W 7 minucie powinno być już 3:0, ale jakimś cudem Arkadiusz Smoleń wybił piłkę zmierzającą do bramki. W 8 minucie nasz kapitan Maks Chilik niefortunnie upadł i jak się okazało złamał bark i został odwieziony do szpitala. W tym momencie drużyna pokazała charakter Beniaminka. Wszyscy okrzykiem, że „Gramy dla Maksa” zmieniliśmy oblicze tego spotkania. Bardzo pomogli chłopcy trenujący w PRO: Antek, Kamil i oba Dawidy, którzy zmobilizowali chłopaków na co dzień trenujących w BSS. Już do przerwy strzeliliśmy trzy ładne bramki. Po przerwie rajd Pawła Penara, który zakończył akcję golem. Im dłużej trwał mecz bardzo ciekawa i walcząca drużyna trenera Wojtka Rygla dochodziła do sytuacji bramkowych. Aktiv Pro zdobył kontaktowego gola  a zawodnik z numerem 7 Kilar grał kapitalne zawody. Ostatnie kilka minut dzielnie walczyliśmy, zwracaliśmy na tego zawodnika uwagę, jednak okazał się lepszy i w ostatniej minucie efektownym strzałem wyrównał stan meczu na 4:4. Uważam, że ten remis traktujemy jako zwycięstwo. Chłopcy walczyli z całego serca dla kolegi Chilika, który zadzwonił ze szpitala i na środku boiska już przed 21.00 wszyscy biliśmy mu brawo i pokazaliśmy, że „You’ll never walk alone” to nie puste słowa. Maks szykował się na piątkowy mecz w Rogach gdzie mieszka. Taka jest piłka. Wróci mocniejszy, a w Rogach postanowiliśmy z drużyną, że będzie pierwszym trenerem, a ja jego asystentem.”