Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Beniaminek … brąz krośnian w „Młode Piłkarskie Talenty Będzin 2018”!

Świetny występ drużyny Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2009 w mocno obsadzonym turnieju „Młode Piłkarskie Talenty Będzin 2018”!  „Biało-niebiescy” w ciągu dwóch dni rozegrali osiem piłkarskich pojedynków z zespołami Akademii klubów Ekstraklasy oraz drużynami z Czech i Słowacji. Chłopcy prezentowali się znakomicie i zebrali spore doświadczenie, a do Krosna wrócili z brązowymi medalami! Beniaminek wskoczył na podium, a turniej wygrała drużyna Śląska Wrocław, która w finale pokonała Pogoń Szczecin

Gratulacje dla chłopaków i podziękowania dla naszych kibiców-rodziców za wspieranie „biało-niebieskich”!

beniaminek2009_bedzin7

„Bundesliga”
Beniaminek PROFBUD Krosno – MFK Karvina 6:0 (Zając 3, Bober, Kubal, Pelczarski)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Cracovia Kraków 3:0 (Zając, Kubal, Fejkiel)
Beniaminek PROFBUD Krosno – APMT Polska 5:1 (Pelczarski 2, Zając 2, Kubal)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Pogoń Szczecin 0:7

beniaminek2009_bedzin3

„Liga Mistrzów”
Beniaminek PROFBUD Krosno – Górnik Zabrze 2:1 (Kubal, Bober)
Beniaminek PROFBUD Krosno – AS Trencin 3:1 (Bober, Zając, Kubal)

Półfinał
Beniaminek PROFBUD Krosno – Śląsk Wrocław 1:2 (Zając)

Mecz o III miejsce
Beniaminek PROFBUD Krosno – Wisła Kraków 2:0 (Tarnawski, Zając)

Beniaminek U-10: Hubert Klara – Adrian Fejkiel, Błażej Chilik, Szymon Kotulak, Bartosz Tarnawski, Piotr Bober, Szymon Krówka, Piotr Pelczarski, Kacper Zając, Miłosz Kubal. Trener Radosław Gromala.

beniaminek2009_bedzin6

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-10): „20 drużyn i mocno obsadzony turniej. Początek zmagań dość pewny, końcówka pierwszego dnia to brak koncentracji, zbyt duże rozluźnienie, a przede wszystkim lepsza gra Pogoni i dość wysoka porażka. Pierwszego dnia zajmujemy II miejsce w „naszej Bundeslidze”. W niedzielę rozpoczynamy zmagania w mocnej Grupie „Ligi Mistrzów” z Górnikiem Zabrze i AS Trencin. Dwa bardzo wyrównane mecze, które mogły się wszystkim podobać. Obydwa wygrywamy i lądujemy w półfinale gdzie czeka już na nas Śląsk Wrocław. Mecz, który pokazał nam, że koncentracja od samego początku jest bardzo potrzebna. Przegrywamy 1:2. Mały finał gramy z Wisłą Kraków, początkowo znów dajemy zepchnąć się na swoją połowę, jednak z upływem czasu zaczynamy wchodzić w mecz i dominować. Potwierdzamy to dwiema bramkami i zwycięstwem. Turniej na bardzo wysokim poziomie. Pokazał nam jak dużo jest do przepracowania, jednak wyciągamy wnioski i znajdujemy też pozytywy że potrafimy otrząsnąć się mimo niekorzystnego wyniku. Wielkie brawa dla chłopaków i rodziców- kibiców którzy byli z nami na dobre i na złe!
beniaminek2009_bedzin5