Emocjonujący ligowy weekend Beniaminka

To był bardzo emocjonujący weekend podczas, którego drużyny Beniaminka rozegrały aż pięć spotkań ligowych! rozpoczęliśmy już w piątek, o meczu drużyny Beniaminek Soccer Schools U-13 już pisaliśmy wcześniej, a w ten sam dzień chłopcy z rocznika 2008 zmierzyli się w Lidze Młodzika OZPN Krosno z Naftą Jedlicze, która w tym pojedynku okazała się lepsza wygrywając 6:4.

beniaminek2004_stalmielec_2018_1

Sobota była zarezerwowana dla rozgrywek w Podkarpackich Ligach Trampkarzy i Młodzików. Pierwszy historyczny mecz na „Arenie Elektryk” rozegrali chłopcy z rocznika 2006, którzy nie mieli problemów z pokonaniem Stali Mielec wbijając młodszym przeciwnikom osiem goli. Emocje sięgnęły zenitu na „Arenie Korczyna”. Najpierw w ciekawym spotkaniu drużyna z rocznika 2005 pokonała Resovię Rzeszów 3:1, a w drugim meczu zespół Beniaminka U-15 zmierzył się ze Stalą Mielec w bardzo emocjonującym meczu zakończonym zwycięstwem gospodarzy 4:3.

Galerie zdjęć:

beniaminek2004_stamielec_2018_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Mielec 4:3

Bramki: Tomasz Bober 2, Kacper Borkowski, Paweł Berkowicz.

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Krystian Jarosz, Patryk Słowik, Dawid Węgrzyn, Filip Mucha, Szymon Górka, Tomasz Bober, Kacper Ziajka, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Paweł Berkowicz oraz Wiktor Wanat, Leon Wieczorek, Szymon Serwiński, Bartosz Zimnicki.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Odwróciliśmy losy spotkania, z 0:2 wyciągnęliśmy na 4:2. Bramka w końcówce zdobyta przez Stal na 4:3 spowodowała, że było nerwowo, ale dowieźliśmy wynik do końca. Wielkie słowa uznania należą się Wiktorowi Wanatowi, który w samej końcówce w świetnym stylu obronił karnego i dobitkę. Dzięki niemu trzy punkty zostają w Krośnie.

beniaminek2005_resovia_2018_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Resovia Rzeszów 3:1

Bramki: Patryk Szczurek 2, Alan Wacht.

Beniaminek U-15: Kacper Zych – Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Norbert Barczak, Antoni Patla, Miłosz Kluczek, Bartosz Zimnicki, Kamil Bęben, Jakub Michalski, Leon Wieczorek, Wojciech Kotulak oraz Franciszek Cecuła, Alan Wacht, Patryk Szczurek, Miłosz Koczera, Fabian Gacek.

Marek Adamiak (Beniaminek U-14): „Na początku meczu wypracowujemy sobie klarowną sytuację do objęcia prowadzenia ale piłka mija światło bramki. Po chwili już musimy odrabiać straty. Znowu kłania się gra w obronie, przegapiliśmy moment w środkowej strefie do przerwania akcji, przegrywamy pojedynek 1 na 1 w bocznym pasie boiska, dodatkowo błąd ustawienia w ostatniej fazie akcji. Po zmianach bierzemy się do „roboty” i wychodzimy na prowadzenie. Przed nami ciężki tydzień, dwa mecze, a na treningach koncentrujemy się na otwarciu gry i budowie akcji.

beniaminek2006_stamielec_2018_1

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Mielec 8:1

Bramki: Emanuel Gibała 4, Krzysztof Kolanko 2, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach.

Beniaminek U-13: Tymoteusz Kubacki – Franciszek Urabnik, Mirosław Irzyk, Kamil Zając – Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Krystian Paczkowski – Emanuel Gibała oraz Mikołaj Mola, Dawid Cyrkiel, Jakub Kościelniak, Mikołaj Moriak.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Mecz przeciwko chłopakom głownie z rocznika 2007/08 więc gościom ciężko było się przeciwstawić starszym i mocniejszym fizycznie chłopakom, nie mniej jednak pokazali kilkoma akcjami że w piłkę potrafią grać za co słowa uznania. Co do naszej gry, cieszy na pewno skuteczność, choć czasem brakowało zimnej krwi lub lepszej decyzji, nie mniej jednak te kilka bramek cieszy. Kilka ładnych akcji natomiast często za szybko pozbywaliśmy się piłki poprzez proste starty, złe decyzje czy zbyt długie jednostajne prowadzenie piłki. Pracujemy dalej, bo przed nami kolejne ciężkie mecze”.

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Nafta Jedlicze – Beniaminek PROFBUD Krosno 6:4

Bramki: Miłosz Kubal 2, Filip Haniebnik, Jan Zych.

Beniaminek U-11: Konrad Krzywda – Patryk Delimat, Paweł Pelczarski, Piotr Knap, Jakub Borowski, Miłosz Kubal, Patryk Prajsnar, Filip Haniebnik, Nikodem Majewski oraz Miłosz Krowicki, Jan Zych, Dawid Kamyk.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Pierwsza porażka ligowa kiedyś musiała nastąpić, szkoda że tak szybko, ale cóż widać że chłopaki do każdego meczu będą musieli się mocno przyłożyć. Gratulacje dla zespołu Nafty, bo wykorzystali nasze błędy, a i przy okazji pokazali nad czym powinniśmy jeszcze popracować. Gramy dalej i walczymy w kolejnych meczach o punkty, ale także o styl Beniaminka, który prezentować chcemy w każdym spotkaniu.”