Beniaminek U-12 zagrał w „Rem Marco Cup”!

W miniony weekend w odległej Bydgoszczy drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2007 rywalizowała w bardzo mocno obsadzonym turnieju „Rem Marco Cup 2018”. Chłopcy rozegrali aż siedem spotkań, w których odnieśli trzy zwycięstwa, dwa razy remisowali i doznali dwóch porażek. Rywalizacja z mocnymi drużynami to kolejne bardzo cenne piłkarskie doświadczenie dla naszej drużyny.

beniaminek_2007_bydgoszcz2

Turniej wygrała Jagiellonia Białystok, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Legii Warszawa, Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. W piłkarskich zmaganiach wzięły udział 32 zespoły z całej Polski.

beniaminek_2007_bydgoszcz6

Wyniki spotkań
Beniaminek PROFBUD Krosno – Reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego 1:0 (Oskar Zając)
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Reissa Konin 3:0 (Kamil Janowski 2, Franciszek Kania)
Beniaminek PROFBUD Krosno – FCB Escola Varsovia 1:1 (Jakub Barczak)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Korona Kielce 0:4
Beniaminek PROFBUD Krosno – Widzew Łódź 0:2
Beniaminek PROFBUD Krosno – Cracovia Kraków 1:0 (Kamil Janowski)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Ursus Warszawa 1:1 (Franciszek Kania)

beniaminek_2007_bydgoszcz5

Beniaminek U-12: Jakub Barczak, Szymon Dębiczak, Kamil Janowski, Franciszek Kania, Jakub Pawlik, Igor Szergowicz, Szymon Wójcik, Oskar Zając, Wiktor Węgrzyn, Julian Cecuła oraz zawodnicy testowani. Trenerzy Mateusz Knap i Dawid Kamola.

beniaminek_2007_bydgoszcz1

Mateusz Knap (trener Beniaminka): „Uważam, że najlepszym podsumowaniem będzie fakt, że tak dobrze obsadzony turniej dla skromnej drużyny z Krosna kończy się dużym niedosytem. Świetne, trzymające w napięciu spotkania przeplataliśmy słabszymi występami, jednak w każdym spotkaniu graliśmy ambitnie i z wielkim sercem. Nie chcę koncentrować się jednak na taktycznych szczegółach czy analizie poszczególnych spotkań, bo choć szkoleniowych obserwacji jest całe mnóstwo, najważniejszym wnioskiem jest dla mnie to, że drużyna ma duży potencjał i nie boi się rywalizacji nawet z najlepszymi rywalami. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem spędzić z chłopcami ten czas, dzielić radość, emocje i niekiedy sportową złość. Dziękuję rodzicom za wsparcie, gościnnie występującym zawodnikom za wspaniałą pracę dla drużyny i trenerowi Dawidowi za nieocenioną pomoc. To był bardzo wartościowy wyjazd!”

beniaminek_2007_bydgoszcz4

beniaminek_2007_bydgoszcz7