Mecze Beniaminków w Ligach Podkarpackich

Za nami 3 kolejka w Podkarpackich Ligach Trampkarzy i Młodzików. Drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno w weekend oraz we wtorek rozegrały w sumie cztery mecze ligowe. W Rzeszowie ze Stalą rywalizowały zespoły z roczników 2004 i 2006, a oba te spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. „Biało-niebiescy” górą byli w meczach „u siebie”. Rocznik 2005 pokonał w meczu na szczycie tabeli Stal Stalową Wolę, a pewne zwycięstwo odniosła drużyna z rocznika 2007, która wygrała z AP Jasło.

beniaminek_2004_stalrz_2018_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Starszego
Stal Rzeszów – Beniaminek PROFBUD Krosno 5:0

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Dawid Węgrzyn, Patryk Słowik, Oskar Cierpiak, Kacper Bolanowski, Szymon Górka, Tomasz Bober, Przemysław Filipak, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Paweł Berkowicz oraz Wiktor Wanat, Krystian Jarosz, Szymon Serwiński, Kacper Ziajka.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Do 30 minuty gra była wyrównana. Mądrze graliśmy w obronie i wyprowadzaliśmy kontrataki, lecz brakowało lepszego wykończenia. W samej końcówce pierwszej części gry po ewidentnym spalonym straciliśmy bramkę, a za chwilę po pięknym strzale z woleja drugą. Wychodząc na drugą połowę chcieliśmy odrobić stratę, ale przytrafiały nam się błędy, które przeciwnik skrupulatnie wykorzystał. Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę. Fragmenty gry były dobre i nawet po przegranym meczu, nie ma co się załamywać. Z przebiegu gry wynik trochę za wysoki, ale liczy się to „co w sieci”. Liga rozkręca się na dobre i jak na „Waleczne Serca” przystało, pokażemy jeszcze sporo dobrej gry!”

beniaminek_2005_stalsw_1

Podkarpacka Liga Trampkarza Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Stalowa Wola 5:3

Bramki: Patryk Szczurek 2, Błażej Korzeniowski 2, Leon Wieczorek.

Beniaminek U-14: Kacper Zych – Antoni Patla, Igor Zarzyka, Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Norbert Barczak, Bartosz Zimnicki, Fabian Gacek, Jakub Michalski, Wojciech Kotulak, Patryk Szczurek oraz Kamil Bęben, Miłosz Koczera, Alan Wacht, Miłosz Kluczek, Leon Wieczorek.

Marek Adamiak (Beniaminek U-14): „Kawał dobrego hokeja, czyli wynik wysoki, walka bark w bark, sporo emocji. Tylko my gramy w piłkę nożną! Wiem, że rywal silny fizycznie, charakterny, nie pozwalał nam na spokojne budowanie akcji, ale właśnie w takich meczach sztuką jest pokazać swoje umiejętności indywidualne i zespołowe. W tym meczu trochę tego brakowało. Martwią stracone bramki, a dokładniej sposób w jaki się to odbywa. Od początku sezonu są to indywidualne błędy i tylko lepsza decyzyjność może temu zapobiec. Tyle marudzenia … zdobywamy pięć bramek! W trzech meczach mamy już 23 gole! Zwycięstwo z trudnym rywalem, nawet w takim stylu też cieszy. Sporo serducha zostawione na murawie.Teraz najważniejsza sprawa… rozmawialiśmy na odprawie, że w 17-18 minucie robimy rotacje w składzie jak zawsze … zmiana planu, wynik 0-2 i liczyłem, że drużyna podniesie się mentalnie i zdobędziemy bramkę kontaktową! To był przełomowy moment tego spotkania pozwalający pozytywnie myśleć o wyniku.”

beniaminek_2006_stalrz_2018_1

Podkarpacka Liga Młodzika Starszego
Stal Rzeszów – Beniaminek PROFBUD Krosno 5:1

Bramka: Emanuel Gibała.

Beniaminek U-13: Karol Borowski – Franciszek Urabnik, Mirosław Irzyk, Jakub Kościelniak – Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Mikołaj Mola, Krystian Paczkowski – Emanuel Gibała oraz Tymoteusz Kubacki, Kamil Światek, Antoni Krawiec, Kamil Zając, Krzysztof Kolanko.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Pierwsza połowa bardzo bojaźliwa. Słabe tempo gry z naszej strony i przebłyski indywidualności zawodników Stali. Do tego w ostatniej minucie dwie bramki „do szatni”. Szybko zapominamy o tej części meczu i na drugą połowę wychodzimy zdecydowanie lepiej, dużo odważniej. Praktycznie całą drugą połowę nie schodzimy z połowy przeciwnika natomiast nie wiele z tego wynikało. Zdobywamy bramkę kontaktową, trzy minuty do końca i kładziemy wszystko na jedną szale. Niestety Stal bezlitośnie nas kontratakuje i do końca meczu zdołali strzelić nam jeszcze trzy gole! Wyciągamy wnioski i pracujemy dwa razy ciężej!”

beniaminek_2004_apjaslo_2018_1

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Jasło 6:0

Bramki: Igor Szergowicz 2, Franciszek Kania 2, Jakub Pawlik, Kamil Janowski.

Beniaminek U-12: Karol Michna – Oskar Zając, Szymon Dębiczak, Franciszek Kania – Igor Szergowicz, Jakub Barczak, Jakub Pawlik, Rafał Mikulski – Kamil Janowski oraz Szymon Wójcik, Tobiasz Jastrząb, Wiktor Węgrzyn.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-12): „Pozytywne wrażenia po spotkaniu. Pełna kontrola nad meczem. W ofensywie ciekawe akcje, po stracie szybkie odbiory. Nie mieliśmy słabych punktów. Każdy zagrał na swoim, dobrym poziomie. Gratuluje chłopakom postawy przed w trakcie i po meczu.”