Dziewczyny z Beniaminka wygrywają turniej „Pożegnanie Lata” w Tarnowie!

We wtorek w Tarnowie odbył się turniej „Pożegnanie lata”, w którym uczestniczyły dwie drużyny dziewcząt z Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno. W piłkarskich zmaganiach mogły bać udział dziewczynki z rocznika 2008 i młodsze oraz w każdej drużynie dodatkowo dwie zawodniczki z rocznika 2007. Nasze reprezentantki spisały się znakomicie, pierwsza drużyna zdobyła złote medale, a dziewczynki z drugiej drużyny uplasowały się na VI miejscu! Indywidualną nagrodę dla „Królowej Strzelczyń” otrzymała Julia Gałuszka.

girls_tarnow_2018_4

Beniaminek był jedynym klubem z Podkarpacia uczestniczącym w turnieju, łącznie w obu naszych drużynach zagrało 19 zawodniczek: 4 z rocznika 2007, 7 z rocznika 2008, 7 z rocznika 2009 i 1 z rocznika 2010. Brawo dziewczynki!

girls_tarnow_2018_2

Faza grupowa
Beniaminek I – Opole Lubelskie 4:0
Beniaminek I – Bronowianka Kraków 6:0
Beniaminek I – Football Success Academy Kraków 8:2
Beniaminek I – UKS 3 Staszówka Jelna 0:0
Beniaminek I – Starówka Nowy Sącz 8:2

Faza finałowa
Beniaminek I – Tarnovia Tarnów 3:0
Beniaminek I – Beniaminek II 7:1
Beniaminek I – KSP Kielce 3:0

Beniaminek I PROFBUD Krosno: Olga Płaza, Maja Krychta, Martyna Jasłowska, Karolina Rak, Julia Gałuszka, Kinga Klimczak, Maja Antonik, Zuzanna Knap, Izabella Machnik.

girls_tarnow_2018_1

Faza grupowa
Beniaminek II – Prądniczanka Kraków 4:2
Beniaminek II – Naprzód Sobolów 2:2
Beniaminek II – Tarnovia Tarnów 1:4
Beniaminek II – Orlik Dębno 7:0
Beniaminek II – KSP Kielce 1:7

Faza finałowa
Beniaminek II – Bronowianka Kraków 0:3
Beniaminek II – Beniaminek I 1:7
Beniaminek II -UKS 3 Staszówka Jelna 1:3

Beniaminek II PROFBUD Krosno: Jagoda Wajs, Amelia Fiuk, Kinga Marszał, Zofia Kiełtyka, Amelia Futyra, Milena Smoleń, Katarzyna Hacz, Anna Wnuk, Maria Juszczyk, Anna Stefanik.

girls_tarnow_2018_5

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Jak zwykle turniej w Tarnowie z bardzo dobrą obsadą . Miło było po kilku latach zobaczyć trenerów drużyn dziewcząt z którymi miałem okazję rywalizować wiele lat temu. Co do rywalizacji sportowej mieliśmy dwie drużyny które spisały się dobrze w stawce dwunastu drużyn: pierwsze i szóste miejsce.”