43 zawodników i zawodniczek Beniaminka zagrało w weekend w „Orlen Beniaminek Krosno Cup”!

W ostatni weekend emocjonowaliśmy się występami aż czterech naszych drużyn w turnieju „Orlen Beniaminek Krosno Cup”, który rozgrywany był na boiskach „PROFBUD Areny”. Pierwszy turniej po wakacyjnej przerwie był możliwością sprawdzenia się dla dużej ilości zawodników i zawodniczek. W sumie podczas dwudniowych zmagań w kategoriach U-11 i U-10 na murawie zobaczyliśmy 35 reprezentantów i 8 reprezentantek naszej Akademii.

obkc_b_2

W sobotę rywalizowała kategoria wiekowa U-11, w której mogliśmy oglądać aż trzy nasze zespoły. Chłopcy z rocznika 2008 rywalizowali do końca o medale ostatecznie zajmując, jak to często się mówi, najgorsze miejsce dla sportowca czyli czwarte. W trakcie całego turnieju było jednak sporo powodów do radości, „biało-niebiescy” w sześciu rozegranych meczach odnieśli cztery zwycięstwa i ponieśli dwie porażki.

Beniaminek Profbud Krosno – Stal Rzeszów 2:7
Beniaminek Profbud Krosno – AP Gliwice 4:2
Beniaminek Profbud Krosno – SMS Rzeszów 5:0
Beniaminek Profbud Krosno – Hutnik Kraków 2:0
Beniaminek Profbud Krosno – Rzemieślnik Pilzno 3:0
Beniaminek Profbud Krosno – Resovia Rzeszów 2:4

Beniaminek I Profbud Krosno: Adam Knurek, Paweł Pelczarski (5), Dawid Kamyk, Nikodem Majewski (4), Piotr Knap (3), Jan Zych (1), Miłosz Krowicki (3), Patryk Prajsnar (1), Kuba Borowski (1), Mateusz Śnieżek, Filip Haniebnik, Konrad Krzywda. Trenerzy: Radosław Gromala i Kamil Chmielowski.

obkc_b_1

Bardzo trudny początek turnieju miała nasza II drużyna złożona z zawodników z rocznika 2009. Wysokie dwie porażki z jak się później okazało medalistami piłkarskich zmagań w roczniku 2008 nie zniechęciły jednak „biało-niebieskich”. W kolejnych spotkaniach „Beniaminki” trafiali aż 12 razy do bramki przeciwników. Nowemu trenerowi tej drużyny mecze z wymagającymi przeciwnikami na pewno dały dużo materiału do analizy.

Beniaminek II Profbud Krosno – Resovia Rzeszów 0:5
Beniaminek II Profbud Krosno – Żywiecka APN 0:9
Beniaminek II Profbud Krosno – Salos Rzeszów 5:0
Beniaminek II Profbud Krosno – Beniaminek Profbud Krosno Girls 5:1
Beniaminek II Profbud Krosno – AP Sanok 1:5
Beniaminek II Profbud Krosno – SMS Rzeszów 1:6

Beniaminek II Profbud Krosno: Bartek Wajs, Jakub Zygmnut, Szymon Krówka (1), Igor Wanik, Szymon Kotulak, Bartosz Tarnawski (1), Błażej Chilik, Piotr Pelczarski, Kacper Zając (1), Miłosz Kubal (8). Trener Radosław Gromala.

obkc_b_3

Świetnie turniej rozpoczęły nasze dziewczyny, które pokonały na inaugurację AP Sanok. Ambitnie grające „biało-niebieskie” zdobyły jeszcze punkt w kolejnym meczu, ale ze spotkania na spotkanie dawała o sobie znać wąska kadra – spowodowana wakacyjnymi wyjazdami – i co za tym idzie zmęczenie, jednak dobre przetarcie z mocnymi drużynami przed rozgrywkami ligowymi na pewno wyjdzie dziewczynom na dobre.

Beniaminek Profbud Krosno Girls – AP Sanok 2:0
Beniaminek Profbud Krosno Girls – Salos Rzeszów 2:2
Beniaminek Profbud Krosno Girls – Resovia Rzeszów 0:2
Beniaminek Profbud Krosno Girls – Beniaminek Profbud II Krosno 1:5
Beniaminek Profbud Krosno Girls – Żywiecka APN 1:7
Beniaminek Profbud Krosno Girls – AP Gliwice 1:2

Beniaminek Profbud Krosno Girls: Olga Płaza, Karolina Rak (4), Martyna Jasłowska, Amelia Fiuk, Milena Smoleń, Amelia Futyra (1), Izabela Mielech, Maja Krychta (2). Trener Marcin Maculski.

obkc_b_4

W niedzielę emocjonowaliśmy się meczami w kategorii wiekowej U-10. Szansę gry otrzymali kolejni zawodnicy z rocznika 2009, którzy nie grali w sobotnich zmaganiach. Chłopcy byli bardzo blisko awansu do strefy medalowej, a do gry w półfinale zabrakło tylko punktu. Dobry mecz „biało-niebieskich” z triumfatorami z SMS Rzeszów, ciekawie i zacięte spotkania z innymi drużynami w których nasza drużyna zebrała sporo turniejowego doświadczenia z pewnością zaprocentują w kolejnych piłkarskich zmaganiach.

Beniaminek Profbud Krosno – Glinik Gorlice 2:2
Beniaminek Profbud Krosno – SMS Rzeszów 1:1
Beniaminek Profbud Krosno – Sandecja Nowy Sącz 1:3
Beniaminek Profbud Krosno – DKS Gaudium Zamość 4:0
Beniaminek Profbud Krosno – AP Sanok 2:3
Beniaminek Profbud Krosno – Glinik Gorlice 2:2 karne 4:3

Beniaminek Profbud Krosno: Hubert Klara, Franek Szyndak (1), Tobiasz Jastrząb (5), Kamil Samborski (2), Piotr Bober (2), Patryk Biskup (1), Filip Szwerc, Mikołaj Kielar, Hubert Sajdak, Szymon Paczosa, Igor Grudysz (1), Igor Masłyk, Miłosz Makoś. Trener Radosław Gromala.

obkc_b_6

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-11 i U-10): ” W sobotę warunki atmosferyczne nie pozwoliły na pokazanie najlepszych atutów naszych zawodników z rocznika 2008. Widać, że drużyna jest w trakcie przebudowy, jest kilka mankamentów nad którymi będziemy musieli się skupić, by poprawić naszą grę, szczególnie zachowania po stracie piłki. Wraz z trenerem Pawłem Tomkiewiczem jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni na dalszą pracę. W turnieju zagrali także chłopcy z rocznika 2009, była to najmłodsza drużyna na turnieju i początkowo było widać lekką tremę na twarzach zawodników, natomiast z meczu na mecz zaczęli wyglądać na coraz pewniejszych siebie w pojedynkach ze starszymi kolegami. Szczególną uwagę można zwrócić na Miłosza Kubala, który w jednym meczu zdobył aż pięć bramek co jest nie lada wyczynem. W niedzielę w turnieju dla rocznika 2009 wystąpili zawodnicy, którzy nie grali w sobotę. Cieszyć mogły niektóre zagrania chłopaków, zwłaszcza w grze 1 na 1. Natomiast są momenty przestoju w grze i widać, że zawodnicy muszą „dotrzeć” się z trenerem.”