Aleksander Gazda zawodnikiem Lecha Poznań!

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno Aleksander Gazda w sezonie 2018/2019 będzie reprezentował barwy Lecha Poznań! „Alu” to drugi, po Antonim Kozubalu, zawodnik z rocznika 2004, który zagra w Akademii z Wielkopolski. Aleksander Gazda zadebiutował już w barwach nowego klubu w meczu z Zagłębiem Lubin, a na przeciwko siebie miał kolejnego wychowanka Beniaminka – Mateusza Szafrana.

a_gazda_lech

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „Aleksander Gazda zaczął treningi w Beniaminku w sezonie 2011/2012. Już w finałach „Deichmann Minimistrzostw w 2013 roku był jednym z najciekawszych zawodników – był bramkostrzelnym napastnikiem, a jego pierwszym trenerem był Robert Gleń. Miałem przyjemność trenować popularnego „Alu” w sezonie 2015/2016, potem pod okiem Mateusza Knapa, Karola Dobrzańskiego i w ostatnim czasie trenera Tomasza Wacka przeszedł kolejne szczeble w Beniaminku. Jest ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski w Łodzi z Beniaminkiem oraz finalistą prestiżowego turnieju „Baltic Football Cup”. Trafił do Kadry Podkarpacia i do Reprezentacji Polski. Jego pozycja na boisku ewaluowała – z napastnika stał się obrońcą.”

„Alu” dziękujemy za wiele świetnych chwil w Beniaminku i mocno trzymamy kciuki za Twój piłkarski rozwój oraz kolejne sportowe wyzwania! Powodzenia!