Zawodnicy Beniaminka PROFBUD Krosno powołani do Reprezentacji Polski U-15

Miło nam poinformować, że zawodnicy Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno: Patryk Winiarski i Aleksander Gazda zostali powołani do Reprezentacji Polski do lat 15 na konsultację szkoleniową, która w dniach 13 – 17 sierpnia odbywać się będzie w Warszawie.

 

Powołania2004Trenerem obu zawodników w ostatnim sezonie był trener Tomasz Wacek.

Beniaminek_2004_2017

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „Wielka sprawa dla całej społeczności Beniaminka. „Z marzeń przez cele do sukcesu” – słowa trenera Jacka Magiery na spotkaniu w Krośnie idealnie odzwierciedlają sytuację. Warto pracować, poświęcić się i mieć zaufanie. Droga Beniaminka jest czytelna.  Nasza skromna ale charakterna  „Kopalnia Talentów” zaczyna przynosić coraz więcej „plonów”. Trenerem obu zawodników jest Tomasz Wacek, który doświadczył powołania do Reprezentacji Młodzieżowej Polski i potem ciężką pracą doszedł do gry w Ekstraklasie. Liczę, że chłopaki również pójdą w ślady trenera Tomka.”

Aleksander Gazda

Aleksander Gazda zaczął treningi w Beniaminku w sezonie 2011/2012. Już w finałach Deichmann Minimistrzostwa w 2013 był jednym z najciekawszych zawodników. Był bramkostrzelnym napastnikiem. Jego pierwszym trenerem był Robert Gleń. Jego rozwój wyhamowała kontuzja. Ponad rok nie uczestniczył w treningach. Miałem przyjemność trenować popularnego „Alu” w sezonie  2015/2016. Potem pod okiem Mateusza Knapa, Karola Dobrzańskiego i w efekcie trenera Tomasza Wacka przeszedł szczeble w Beniaminku. Jest ćwierćfinalistą MP w Łodzi z Beniaminkiem oraz finalistą prestiżowego turnieju Baltic Football Cup. Trafił do Kadry Podkarpacia i do Reprezentacji Polski.  Jego pozycja  na boisku ewaluowała. Z napastnika stał się obrońcą. Aleksander dostał pierwsze i zarazem ostatnie powołanie do Reprezentacji jako zawodnik Beniaminka. Już w najbliższych dniach przejdzie on do drużyny Lecha Poznań i dołączy do Antoniego Kozubala. Ta decyzja była przemyślana i już od pół roku praktycznie była podjęta przez Aleksandra i jego rodzinę. Życzymy samych dobrych dni Alu. Powodzenia!

Piękne chwile okiem Dyrektora AkademiiZawsze będę pamiętał bramkę „Alu” w meczu decydującym o awansie do finału turnieju Baltic Football Cup w Gdyni z  drużyną Karpat Lwów. To były niezapomniane emocje i jedne z najprzyjemniejszych chwil w przygodzie trenerskiej dla mnie, moich młodszych kolegów i zawodników Beniaminka. Często do tego wracamy.

https://www.youtube.com/watch?v=8M_I3RWJXbc

( 4:12 minuta)

Patryk Winiarski

Droga Patryka Winiarskiego jest nieco inna. Patryk trafił do Beniaminka i grał początkowo w grupie niezaawansowanej oraz w młodszym roczniku. Był to sezon 2013/2014. W kolejnym sezonie grał już rozgrywkach ligowych i krok po kroku wzmacniał swoją pozycję w drużynie i Akademii stając się w sezonie 2017/2018 kapitanem zespołu U14 u trenera Tomasza  Wacka. Wcześniej jego trenerami byli: Grzegorz Raus, a w ostatnich sezonach Karol Dobrzański współpracujący z Mateuszem Knapem i Robertem Gleniem. Jest ćwierćfinalistą MP w Łodzi z Beniaminkiem oraz finalistą prestiżowego turnieju Baltic Football Cup. Patryk również został zauważony przez trenerów Kadry Podkarpacia. Natomiast jego forma eksplodowała na MP w Policach gdzie trafił do „11” turnieju obok wychowanka Beniaminka – Antka Kozubala (Lech Poznań). Patryk ma wiele ofert z klubów ekstraklasy. Na dniach spokojnie z Rodziną i samym Patrykiem, gdzie porozmawiamy o jego przyszłości.

Piękne chwile okiem Dyrektora Akademii: Zawsze będę pamiętał piękną bramkę Patryka w meczu barażowym o awans do MP pod koniec sezonu 2016/2017 z Igloopol Dębica.