Kadra trenerska Beniaminka PROFBUD Krosno na sezon 2018/2019!

Prezentujemy Państwu kadrę trenerską, która w sezonie 2018/2019 będzie szkolić młodych adeptów futbolu w Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno. Prezentację rozpoczynamy od trenerów grup PRO i Girls, a jeszcze w tym tygodniu zaprezentujemy trenerów pozostałych grup w Beniaminku.

beniaminek_krosno_herb

Kadra trenerska – sezon 2018/2019

U-15 (rocznik 2004) – trener Tomasz Wacek
U-14 (rocznik 2005) – trener Marek Adamiak
U-13 (rocznik 2006) – trenerzy Kamil Chmielowski i Kamil Pelczar
U-12 (rocznik 2007) – trenerzy Kamil Pelczar i Kamil Chmielowski
U-11 (rocznik 2008) – trenerzy Paweł Tomkiewicz i Radosław Gromala
U-10 (rocznik 2009) – trenerzy Radosław Gromala i Paweł Tomkiewicz
U-9 (rocznik 2010) – trenerzy Marek Fundakowski i Waldemar Szafran
U-8 (rocznik 2011) – trenerzy Waldemar Szafran i Marek Fundakowski 
U-7 (rocznik 2012/2013) – trener Mateusz Knap

Girls U-13 – trenerzy Marcin Maculski i Jakub Kozner
Girls U-10 – trenerzy Marcin Maculski i Jakub Kozner

Trener motoryki – Robert Gleń
Fizjoterapeuta – Maciej Bożek

beniaminek_profbud_670_koszulka

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „Uważam, że mamy kompetentną i zaangażowaną kadrę trenerską, która chce się rozwijać. Niekiedy łączy ona obowiązki w organizacji, by móc działać tylko w naszej organizacji. Są trenerzy z Dyplomem UEFA A, UEFA B i UEFA C. Każdy z trenerów niezależnie od wieku wiem, że będzie podnosił swoje kwalifikacje. W tym sezonie zakończą się konsultacje w PZPN odnośnie certyfikacji Akademii Piłkarskich. Naszą siłą zdecydowanie jest wykształcona kadra trenerska, co już przedstawiciele PZPN obecni w maju w Krośnie potwierdzili.”

W kategoriach najstarszych U-15 i U-14 gdzie mecze rozgrywane są po „11” trenerami są najbardziej doświadczeni w tym zakresie trenerzy z Dyplomem UEFA A, którzy mogą pochwalić się kilkoma wychowankami grającymi w Akademiach Ekstraklasy lub nawet w polskiej ekstraklasie i I lidze. Tomasz Wacek i Marek Adamiak, którzy ściśle będą współpracować między sobą i wykorzystywać potencjał trenerów motoryki i fizjoterapeuty oraz dział analizy. Trener Wacek przez kilka lat z dobrym skutkiem prowadził III–ligowe Karpaty Krosno. Rozegrał ponad 60 meczów w Ekstraklasie w barwach Cracovii Kraków i strzelił dwie bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej. W sezonie 2017/2018 razem z Beniaminkiem U-14 awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Polski w Łodzi. Trener Adamiak jest od początku w Beniaminku. To trener, który z sukcesami prowadził przez 10 lat juniorskie zespoły Karpat. W ubiegłym sezonie z rocznikiem 2005 i 2006 zdobył tytuły wicemistrzów Młodzików Starszych i Młodszych.

W kategoriach U-13 i U-12, gdzie również gramy w rozgrywkach PZPN i również jak w starszych kategoriach w 1 lidze, pracować będzie „duet trenerski Kamilów”. Kamil Chmielowski będzie odpowiedzialny za rocznik 2006, a asystować będzie w 2007. Odwrotne zadania ma Kamil Pelczar. Ci trenerzy będą z pewnością dobrze współpracować, by ich wychowankowie rozwijali się jak dotychczas. Trener Chmielowski posiada dyplom UEFA B, a trener Pelczar UEFA C. W ostatnim roku obaj młodzi trenerzy bardzo mocno rozwinęli swoje umiejętności i mają pozytywny wpływ na swoich podopiecznych. Trener Chmielowski jako zawodnik przez większość życia związany z Karpatami Krosno, gdzie w wieku 19 lat był ich kapitanem na poziomie III ligi. Swego czasu obserwowany przez trenerów Reprezentacji Młodzieżowych Polski oraz kuszony propozycjami gry w obecnej ME w barwach min. Korony Kielce. Trener Pelczar kończy studia na Uniwersytecie Rzeszowskim, mimo młodego wieku trenuje również zespół seniorski. To zaangażowany i pracowity trener, który cały czas podnosi sobie poprzeczkę.

beniaminek_u10_dap_2

Przechodząc do kategorii U-11 i U-10 w Beniaminku na wstępie warto ciepło powitać nową osobę, która wzmocni kadrę szkoleniową naszej Akademii – trenera Radosława Gromalę, który ostatnio pracował w Akademii Piłkarskiej Peszko, wcześniej w Akademii Bieszczady Ustrzyki Dolne i Legii Soccer Schools. To licencjonowany trener „Polish Soccer Skills”, trener z Dyplomem UEFA B, entuzjasta i pasjonata futbolu. Nie trzeba przedstawiać nikomu trenera Pawła Tomkiewicza, który dokłada wieku starań, by nasza Akademia rozwijała się prawidłowo. To rekordzista, co do udziału w turniejach w Beniaminku w sezonie 2017/2018. Trener Tomkiewicz posiada kwalifikacje UEFA B DFB i jest absolwentem SMS Kraków. Były zawodnik krośnieńskich Karpat. Trener Gromala będzie miał sporo zadań w pierwszych tygodniach sierpnia, ponieważ trener Tomkiewicz przechodzić będzie rehabilitację po operacji kontuzjowanego kolana. Trzymamy kciuku za jak najszybsze dojście do pełni sprawności. To ciekawy duet trenerski, co tylko sprawi, że korzystać będą adepci Akademii.

W kategoriach najmłodszych mamy połączenie trenerskiego doświadczenia i młodości. Trener Marek Fundakowski, czynny zawodnik krośnieńskich Karpat będzie odpowiadał za kategorię U-9, a wspierać go w tym będzie znany w środowisku i mający spore doświadczenie w piłce młodzieżowej trener Waldemar Szafran. W kategorii U-8 – rocznik 2011 pierwszym trenerem będzie Waldemar Szafran, a pomagać i mu będzie Marek Fundakowski. Trener Szafran posiada Dyplom UEFA B, to licencjonowany trener „Coerver Coaching”, współpracuje z organizacją Football Lab. Uczestnik wielu szkoleń oraz stażów w Polsce i za granicą. Jako prelegent prowadził szkolenia piłkarskie dla trenerów. Jego syn Mateusz to wychowanek Beniaminka, grający obecnie w Akademii KGHM Zagłębie Lubin. Marek Fundakowski to były Reprezentant Młodzieżowy Polski. Miał również bogatą w kluby karierę piłkarską, którą niestety przyhamowały kontuzje. Trener Marek grał m.in. w takich klubach jak: Stal Mielec, YF Juventus (Szwajcaria), Korona Kielce, Hetman Zamość, Motor Lublin – gdzie mimo młodego wieku był kapitanem. W sezonie 2012/2013 był jednym z najlepszych strzelców w lidze cypryjskiej w barwach ASI Lyssis.

Najmłodszą kategorię wiekową U-7 (rocznik 2012/2013) prowadzić będzie trener Mateusz Knap, który obejmie też wymagające, ale motywujące zarazem stanowisko koordynatora ds. rozwoju szkolenia w Akademii. Swoją pracą z rocznikiem 2011 trener Mateusz pokazał że jego praktycznie autorski program inspirowany przez Dyrekcję Akademii i zauważony u kilku marek szkolących bardzo dobrze młodzież zafunkcjonował. Znając trenera Mateusza z pewnością ten program będzie jeszcze lepszy w tym sezonie. Trener Mateusz będzie również odpowiadał za procesy szkoleniowe w projekcie „Bambini Football” co znamionuje odpowiedni przepływ wyróżniających się na dany czas dzieci do kategorii U-7. Trener Mateusz Knap w sezonie 2018/2019 będzie miał wiele zadań co do rozwoju szkolenia w Akademii i odpowiedniej komunikacji zarówno z Dyrekcją i trenerami Beniaminka, by wszystko szło w odpowiednim kierunku.

W rozgrywkach ligowych zagramy pod szyldem Beniaminek PROFBUD Krosno i w ten sposób reprezentować będzie nas  także starsza grupa Beniaminek Girls. Trenerem obu drużyn dziewcząt w Beniaminku będzie oczywiście trener Marcin Maculski, któremu pomagać będzie trener Jakub Kozner. Przed drużynami dziewcząt ciekawy sezon, sporo wyzwań i dużo pracy na treningach. Beniaminek Girls to projekt w naszej Akademii, który przysporzył nam wielu radości i pięknych chwil. Każdy szanujący się kibic futbolu młodzieżowego w Krośnie oglądał zapewne ostatnie finały Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym z udziałem naszej ekipy. Będziemy chcieli ten projekt rozwijać.

Sztab Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno w grupach PRO uzupełniają oczywiście trener UEFA A Robert Gleń, który jest trenerem motoryki w Beniaminku oraz Maciej Bożek, który współpracuje ściśle z trenerem Gleniem i sztabem szkolenia Akademii. Trener Bożek to również fizjoterapeuta w Beniaminku.