Wychowanek Beniaminka w Nice 1 Lidze!

18-letni Przemysław Sajdak zbliżający się sezon rozpocznie w barwach I-ligowej Puszczy Niepołomice. Wychowanek naszej Akademii, a ostatnio zawodnik Karpat Krosno pokazał się z dobrej strony podczas przygotowań i znalazł się w kadrze Puszczy na rundę jesienną, w której jest ciekawych nazwisk z ekstraklasową przeszłością m.in stojący obok Przemka na zdjęciu Kamil Poźniak i Dawid Nowak, a także Piotr Stawarczyk i doskonale nam znany Patryk Fryc.

sajdakKadra Puszczy Niepolomice na sezon 2018/2019. Foto: Puszcza Niepołomice.

Przemek ma na swoim koncie 19 spotkań w III lidze, teraz liczymy na debiut na zapleczu Ekstraklasy i trzymamy mocno kciuki za naszego wychowanka! Powodzenia!

Grzegorz Raus: „Wielkie gratulacje dla Przemka i jego rodziny, która wspiera go w pasji do futbolu. Dla Beniaminka to spore wydarzenie. Przemek podpisał kontrakt z I-ligowym klubem, co pokazuje wszystkim, że krok po kroku należy realizować cele i zadania , które mamy. Tylko kwestią czasu jest by wychowankowie Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno zaczynali pokazywać się w klubach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce na szczeblu seniorskim. Przemek zaczynał przygodę z piłką w Beniaminku w Jedliczu u trenera Roberta Glenia, sądzę że już w sezonie 2007/2008 gdy miał 7-8 lat. Następnie trenował w grupach krośnieńskich, gdzie przeżywaliśmy wspólnie piękne sportowe wydarzenia. Był pierwszym w historii zawodnikiem Beniaminka sprawdzanym przez Akademię Ekstraklasy – była to Legia Warszawa. W Karpatach MOSiR Krosno trenował go Marek Adamiak. Razem awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski”.

przemek_sajdak2