Patryk Winiarski: „Wyróżnienie to dla mnie motywacja do ciężkiej pracy”

Informowaliśmy już o dobrym występie reprezentacji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Mistrzostwach Polski kategorii wiekowej U-14, w których drużyna z naszego województwa z trzema zawodnikami Beniaminka Profbud Krosno zajęła IV miejsce. Jednym z nich był Patryk Winiarski, którego dobra gra w Policach zaowocowała wyróżnieniem w postaci powołania do „Najlepszej 11 Turnieju”. Zapraszamy na krótki wywiad z naszym młodym piłkarzem.

patryk_winiarski_1Patryk Winiarski, Aleksander Gazda i Wiktor Potera razem 
z drużyną Podkarpackiego ZPN na Mistrzostwach Polski U-14

Redakcja: Za nami Mistrzostwa Polski, w których razem z Kadrą Podkarpacia zdobywacie IV miejsce. Chyba pozostał mały niedosyt bo brąz był bardzo blisko?
Patryk Winiarski: Tak, naprawdę było bardzo blisko wygranej. Do 80 minuty prowadziliśmy z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej 1:0 dzięki bramce „Alu” Gazdy. Mieliśmy dużo sytuacji bramkowych i powinniśmy podwyższyć wynik, ostatecznie to rywale doprowadzili do wyrównania, a w dogrywce strzelili zwycięską bramkę.

Redakcja:  Indywidualnie jesteś chyba zadowolony ze swojej postawy? W końcu zostałeś wybrany do „Najlepszej 11 turnieju”, to spore wyróżnienie.
Patryk Winiarski: Tak, jestem zadowolony ze swojej gry. To było naprawdę duże wyróżnienie dla mnie, ale nie ma się czym chwalić, tylko trzeba dalej robić swoje. Na pewno jest to dla mnie motywacja do tego, by dawać z siebie na treningach czy w meczach jak najwięcej.

Redakcja: Turniejowe zmagania w Mistrzostwach Polski pokazały, że chłopcy z Krosna czy innych Podkarpackich klubów są w stanie rywalizować z najlepszymi.
Patryk Winiarski: Nie byliśmy wcale gorsi od innych zawodników i zespołów. Pokazaliśmy, że piłka na Podkarpaciu jest na wysokim poziomie i że potrafimy rywalizować z bardzo silnymi przeciwnikami z topowych Akademii w Polsce.

patryk_winiarski_3

Redakcja: Za Tobą i drużyną Beniaminka także wymagający sezon ligowy i mecze w dwóch ligach. Łatwo nie było, ale udowodniliście, że możecie dobrze grać i wygrywać z nawet starszymi drużynami.
Patryk Winiarski: Ten sezon był naprawdę wymagający, czasami trzeba było grać w dwóch meczach, nie raz było ciężko o dobry wynik, ale staraliśmy się grać jak najlepiej potrafimy. Udało się wywalczyć utrzymanie w obu ligach, a było to spore wyzwanie szczególnie w meczach w kategorii wiekowej U-15 gdzie mierzyliśmy się z najlepszymi zespołami z Podkarpacia.

Redakcja: Teraz chwila oddechu przed nowym sezonem. Jakie plany na wakacje?
Patryk Winiarski: Piłki na pewno podczas wakacji nie zabraknie, ale trochę odpoczynku będzie, a po nim wracam do ciężkiej pracy.