Sukcesy, pasja, charakter! Podsumowanie sezonu w Beniaminku …

beniaminek_news2

Kolejny sezon za nami. Obfitujący w emocje, które budujemy razem. Dziękuję każdemu kto w Nas wierzy. Razem można więcej. Sezon 2017/2018 jak i wcześniejsze przyniósł wiele ciekawych wydarzeń i sporo sukcesów. Rok po roku jesteśmy ciekawszą Akademią Piłkarską i chcemy się rozwijać.

Tych wspaniałych dla nas wydarzeń było tak dużo, że czasami człowiek musi sobie dobrze wszystko odświeżyć w głowie. Takie szczegółowe podsumowanie sezonu przygotowaliśmy razem z Łukaszem Piękosiem i możecie się zapoznać z nim poniżej i powspominać.

Oczywiście każdy z nas będzie pamiętał zwycięstwo drużyny Beniaminek Girls w finale na Stadionie Narodowym. To wyczyn. Trzeci finał i jak stare porzekadło mówi: „Do trzech razy sztuka”. Piękne chwile, które kibice Beniaminka mogli oglądać z trybun jak i w telewizji Polsat Sport. 

Ostatnie dni to wspaniałe sukcesy w turnieju Deichmann Minimistrzostwa. Wielka niespodzianka, za co kochamy futbol, to zwycięstwo Beniaminka U-13 i nagroda wyjazd do Dortmundu na mecz Borussii. O krok od tego była drużyna Beniaminka U-9 , która zagrała w wielkim finale. Pamiętajmy do finałów się dochodzi a nie je przegrywa. Ponad 1000, a może i więcej drużyn za nami.  Przypominam też, że o krok od Barcelony w 2013 roku też był Beniaminek U-9. Dzisiaj chłopcy, którzy decydowali wtedy o wydarzeniach na boisku są już w Akademiach Ekstraklasy i w szerokiej Kadrze Polski. Dlatego warto marzyć!

Czy ktoś pamięta że w sierpniu 2017 roku drużyna Beniaminka 2004 zagrała w Mistrzostwach Polski i doszła do ćwierćfinału? Przegraliśmy z późniejszym Mistrzem. Co ciekawe w tej drużynie zabrakło już tych co przyczynili się do awansu i byli motorem napędowym zespołu. Tak jak wspomniałem przeszli oni do Akademii Ekstraklasy. A szansę w Mistrzostwach Polski dostali nowi zawodnicy z regionu, którzy nam zaufali. To wielki sukces i trochę bez echa to przeszło. W tym sezonie tak blisko tego awansu była drużyna Beniaminka 2005, ale i tak duma mnie rozpiera z postawy naszych drużyn w rozgrywkach PZPN. Wszystkie zespoły grały w 1 lidze. Drużyny U-15 i U-14, gdzie każdy wiedział jakie miały wyzwanie utrzymały się w najwyższej klasie rozgrywkowej na Podkarpaciu. Drużyny U-13 i U-12 zdobyły tytuły wicemistrza. Świetnie spisywała się drużyna U-11 – wygrywając ligę OZPN grając z mniejszymi ośrodkami ale pamiętajmy też, że to była zdecydowanie najmłodsza drużyna w tej lidze.

Pamiętajmy, że piła młodzieżowa to nie tylko wyniki, a w największej mierze możliwość rozwoju i to Beniaminek realizuje. Kapitalna gra w Lechu Poznań Antka Kozubala, czy w Zagłębiu Lubin  Mateusza Szafrana, ich powołania do Reprezentacji Polski dają motywację do pracy nam wszystkim. Świetne występy w fazie finałowej Centralnej Ligi Juniorów zawodników którzy zaczynali w Beniaminku jak Kacper Cichoń, Bartek Prętnik, Kacper Bieszczad – to też nagroda za pasję w działaniu i założenie Beniaminka w Krośnie.  Kolejni zawodnicy dostaną szansę i dołączą do kolegów już w kolejnym sezonie. To pokazuje, że ciężką pracą można wiele. 11 lat temu celem było oczywiście, by chłopaki mogli pomóc krośnieńskiej piłce i tak jest! Tylko w tym sezonie w III-ligowych Karpatach debiutowali Przemek Sajdak, Filip Brożyna, Paweł Litarowicz i Dominik Kowalski. Oni zaczynali grę w Beniaminku 10-11 lat temu. W CLJ U-17, U-15  w barwach „biało-niebieskich” bardzo dobrze grali kolejni wychowankowie naszej Akademii. Krótko mówiąc Beniaminek spełnia swoją rolę i warto w niego inwestować.

Młodsze zespoły Beniaminka Krosno znakomicie spisywały się na wielu turniejach w całej Polsce. Graliśmy i w górach w Zakopanem i nad morzem w Gdańsku co fajnie obrazuje chęć naszego rozwoju. Pamiętny turniej w Zakopanem gdzie Beniaminek U-9 zrobił furorę w środowisku pokonując uznane marki w Polsce , będąc w czołówce znakomitego turnieju, wyprzedzając takie drużyny jak Olimpique Marsylia, Leicester City czy Stoke City.

W sezonie 2017/2018 zagraliśmy za granicą. Turnieje w Anglii i Niemczech przejdą do historii. To wspaniała przygoda dla zawodników, trenerów i sympatyków Beniaminka, a gra z takimi drużynami jak m.in. Souhampton FC, Birmingham FC, Broendby Kopenhaga, Hellas Verona, Bayer Leverkusen, Hajduk Split i wiele innych to kapitalna sprawa!

Turniej Profbud Cup 2017 zagraliśmy wyjątkowo w Gdańsku, a Beniaminek U-13 miał okazję zagrać z Feyenoordem Rotterdam czy Sheffield United. Mogliśmy rozmawiać o futbolu i szukać inspiracji od kolegów z Juventusu Turyn, Bayeru Leverkusen, West Ham Londyn, Evertonu czy Sparty Praga. To trzeba było przeżyć. To już piąty turniej organizowany przez naszą Akademię. W tym sezonie odbyły się też eliminacje w Warszawie i Krośnie. W 2018 wracamy do Krosna i kontynuujemy „turniej inny niż wszystkie”.

Dzięki PROFBUD mamy piękny obiekt , który wykorzystujemy do treningów jak i organizacji super turniejów. „Profbud Liga” już na stałe weszła do kalendarza piłkarskiego drużyn młodzieżowych Podkarpacia i Małopolski. Przez trzy lata zagrało z nami ponad 150 drużyn. „Beniaminek Krosno Cup” to turniej, który na stałe wpisuje się już w Polsce jako wielkie sportowe wydarzenie. Same liczby szóstej edycji w sezonie 2017/2018 mówią za siebie: 110 drużyn, 1285 zawodników i zawodniczek, 2131 goli. Piękna gra Beniaminka, który zajmował miejsca na podium i wygrywał turnieje. Gościliśmy w Krośnie praktycznie wszystkie drużyny z Akademii Ekstraklasy i dobrze pracujące dziecięce Akademie. Byli z nami przyjaciele ze Słowacji i Ukrainy oraz drużyna z Niemiec. Patronem turnieju został Tomasz Ćwiąkała, pochodzący z Krosna znakomity redaktor sportowy i komentator meczów Realu czy Barcelony.  

Warto też wspomnieć o współpracy z Akademią KGHM Zagłębie Lubin, która inspiruje, motywuje i choć tak daleko od Krosna to mamy tam przyjaciół. Fajnie, że Akademia z Lubina tak mocno się rozwija i możemy być w jakimś stopniu jej małą częścią. Szacunek. Podpisaliśmy również umowę o współpracy z klubami z Anglii Falcon Academy i Słowacji MFK Zemplin Mihalovce i krok po kroku ta współpraca w kolejnym sezonie nabierze rumieńców.  

Beniaminek z małej Szkółki stał się Akademią Piłkarską, która prowadzi szkolenie na płaszczyznach PRO, Girls, Bambini Football, grup rekreacyjnych i oddziałów. Posiada szeroką kadrę trenerską i pracowników w organizacji, współpracuje z klubami partnerskimi, utrzymuje obiekt sportowy, co jest wielkim wyzwaniem. Jeździmy na turnieje po całej Polsce i za granicę, utrzymujemy drużyny grające w rozgrywkach ligowych PZPN. Wydatki na wyjazdy, sędziów, obsługę medyczną sięgają bardzo dużych sum.  

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim co nam pomagają, wspierają i dobrze życzą. „Klub Biznesu” który powołaliśmy to kolejna inicjatywa, która liczę, że da nam szansę i możliwości by działać.

Funkcjonujemy dzięki Państwu, to połowa budżetu Akademii. Rodzice inwestują w dzieci  – ogromny szacunek. Zdaję sobie sprawę, że czasem to wielkie wyrzeczenia. Drugą połowę sami wypracowujemy dzięki szansy, którą dał na Paweł Malinowski i PROFBUD. To, że wybudował obiekt w Krośnie dla Beniaminka to coś wielkiego. To szansa rozwoju. Dotacja Miejska wystarcza na tydzień funkcjonowania Akademii Piłkarskiej, co tylko pokazuje skalę naszego działania. Marzę o stabilizacji finansowej, by móc mieć jeszcze większą energię do działania, z drugiej strony jest motywacja, by walczyć. Czasem chęć rozwoju przeważała nad chłodną kalkulacją. Wierzę, że warto było. Szukamy rozwiązań, by zamknąć sezon i móc ze spokojną głową zacząć kolejny. Proszę o tym pamiętać. 11 lat utrzymywać organizację na poziomie  to nie lada wyzwanie i wiem że sporo osób nam kibicuje. Wiem też że dobro wraca, może kiedyś nasi wychowankowie też będą pamiętać gdzie się wychowali, może jeden z nich zrobi karierę jak Robert Lewandowski i wesprze w rozwoju nasze talenty, pomoże trenerom którzy mu pomagali.  

Oczywiście mamy swoje wyzwania, trudności, nie wszystko jest idealne. Popełniamy też błędy, ale kto ich nie popełnia. Nie wszystkie decyzje są trafne, są też trudne rozmowy. Mamy rezerwy na wielu płaszczyznach. To jest naturalne i też trzeba sobie umieć z tym radzić. Szukać rozwiązań i próbować się poprawiać, nie da się wszystkiego, ale warto się starać i wspólnie działać.

Dla mnie osobiście wrażenie zrobiła wizyta w Beniaminku trenera Jacka Magiery, który jest wspaniałym człowiekiem i pokazał nam głębiej czym jest futbol i prowadzenie Akademii Piłkarskiej. Uważam , że być w Beniaminku w społeczności Akademii to szansa i zarazem wyzwanie dla nas wszystkich. Osób zarządzających, trenerów, rodziców, zawodników, sympatyków i sponsorów. Razem można więcej. Wierzę, że Beniaminek ma tą „duszę”, że można wydobyć więcej szczęścia, że jesteśmy tą „Kopalnią Talentów” jak pisze Rasmus Ankersen.

Już wkrótce nastąpią zmiany w naszej Akademii o czym się dowiecie. Pracujemy całe lata, by robić dobre rzeczy. Są ludzie którzy mają dobre serca i tą niezwykłą siłę by inspirować. Nie obiecuję, że będziemy najlepsi, ale obiecuję że Beniaminek będzie dawał radość, emocje, szansę rozwoju i poczucie że są rzeczy co warto robić.

W życiu iść za głosem serca to mimo wszystko zawsze wyzwanie w otaczającym nas świecie i dopóki się będziemy tego trzymać to wszystko jest możliwe.

Pasjonata futbolu
Grzegorz Raus  


Sezon 2017/2018 

Sierpień 2017

 • Beniaminek Summer Camp – II turnusy obozu dochodzącego w Krośnie
 • Transfery z Beniaminka. Antek Kozubal – Lech Poznań. Kacper Sumara, Mateusz Szafran – Zagłębie Lubin. Mateusz Niedziałkowski – FASE Szczecin (wszyscy rocznik 2004)
 • Beniaminek 2007 – II miejsce w turnieju Aktiv Pro Cup 2017 – finał z Karpatami Lwów
 • Franek Szyndak z rocznika 2009 na Campie w Borussi Mönchengladbach
 • Beniaminek U-10 wygrywa „Errea Sanok Cup”
 • Drużyna Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2007 wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju „Rotary Cup” w Białymstoku, który zgromadził na starcie 24 zespoły z Polski, Litwy i Rosji.
 • Beniaminek Krosno U-14 w Mistrzostwach Polski – awans do ćwierćfinału MP! 5-8 miejsce w Polsce. W ćwierćfinale porażka z Wartą Poznań która została Mistrzem Polski. Beniaminek: Szymon Skrzęta, Szymon Jastrzębski, Dawid Węgrzyn, Patryk Słowik, Aleksander Gazda, Szymon Górka, Patryk Winiarski, Kacper Zygmunt, Tomasz Bober, Przemysław Filipak, Krystian Jarosz, Paweł Berkowicz, Wiktor Potera, Michał Telega, Oskar Cierpiak i Kacper Ziajka. Trenerzy Tomasz Wacek, Mateusz Knap, Maciej Bożek – fizjoterapeuta.
 • Transfery do Beniaminka Krosno U-14: Tomasz Bober, Przemysław Filipak, Paweł Berkowicz, Wiktor Potera, Kacper Ziajka, Filip Mucha, Kacper Borkowski

Wrzesień 2017

 • Spotkania z Rodzicami. Grupy PRO, Talent w Beniaminku Krosno
 • Nabory do „Bambini Football”
 • Powołania do Kadry Podkarpacia dziewcząt: Kinga Głód, Karolina Józefczyk, Weronika Riedel i Anna Skrzypczyk!
 • „DAP Festiwal Can Pack Cup” medale były blisko! Ofensywna gra Beniaminka U-9 Trener Waldemar Szafran
 • Beniaminek U-11 zagrał w „DAP Festiwal Can Pack Cup” Trener Kamil Pelczar
 • „DAP Festiwal Can Pack Cup” Chłopaki z U-8 grali w Dębicy! Brąz dla Beniaminka! trener Waldemar Szafran
 • „DAP Festiwal Can Pack Cup”: Zadecydowały karne! Beniaminek U-10 ze srebrem trener Paweł Tomkiewicz
 • Dobra postawa Beniaminka U-10 w Będzinie! Krośnianie grali z najlepszymi drużynami w Polsce! Klasyfikacja końcowa: 1. Korona Kielce 2. Karpaty Lwów (Ukraina) 3. Zagłębie Lubin 4. Górnik Zabrze 5. Beniaminek Krosno 6. Wisła Kraków 7. Banik Ostrawa (Czechy) 8. FC Budapeszt (Węgry) 9. GKS Katowice 10. Słowik Olkusz 11. Bronowianka Kraków 12. Winner Gołkowice 13. Reprezentacja Będzin 14. Ruch Chorzów 15. Chemik Kędzierzyn-Koźle16. Zagłębie Sosnowiec
 • Beniaminek wśród czołowych Akademii w Polsce! Rocznik 2007 zagrał w „III Turnieju Kogucika”!
 • Beniaminek U-8 i U-10 na turniejach Masters Cup w Nienaszowie
 • Beniaminek U-14 zagrał w mocno obsadzonym turnieju „Polonia Cup 2017”. Wygrała Pogoń Szczecin przed Legią, Jagiellonią, Śląskiem Wrocław
 • Świetnie spisała się kadra OZPN Krosno w turnieju Okręgowych Związków Piłki Nożnej! Reprezentanci czterech okręgów walczyli o „Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby”, a ten powędrował w ręce naszych reprezentantów! W kadrze znalazło się pięciu zawodników Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2005, Franciszek Cecuła, Wiktor Jaślar, Miłosz Kluczek, Wojciech Kotulak i Antoni Patla.
 • Kolejny bardzo mocno obsadzony turniej z udziałem Beniaminka U-10 i kolejne miejsce w czołówce „biało-niebieskich”! W sobotę i niedzielę podopieczni trenerów Pawła Tomkiewicza i Kamila Chmielowskiego uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju „Słowik Cup 2017”. W pierwszy dzień młodzi krośnianie wygrali wszystkie pięć spotkań i awansowali do najmocniejszej szóstki turnieju. Klasyfikacja końcowa 1. Akademia Piłkarska Reissa 2. Arkonia Szczecin 3. Zagłębie Lubin 4. Beniaminek Krosn 5. Varsovia Warszawa 6. AP21 Kraków 7. Hutnik Kraków 8. Cracovia Kraków 9. Jaguar Gdańsk 10. Słowik Olkusz 11. Pogoń Kraków 12. Górnik Zabrze 13. MUKP Dąbrowa Górnicza 14. Bałtyk Gdynia 15. Olympic Wrocław 16. AP 2012 Jaworzno 17. Falubaz Zielona Góra 18. Wisła Kraków
 • Wychowanek Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Antoni Kozubal zadebiutował w Reprezentacji Polski do lat 14! Antek na murawę wybiegł w podstawowym składzie i był wyróżniającym się zawodnikiem „biało-czerwonych”, którzy pokonali Słowację 1:0.

Październik 2017

 • Beniaminek Kids Liga III edycja – koordynator projektu Artur Urbanek
 • Dziewięć spotkań rozegrała w niedzielę drużyna Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2007 podczas turnieju „INTERMAG Gaz 2017”. W przerwach między meczami ligowymi nasi chłopcy grają także w turniejach i w miniony weekend odwiedzili Małopolskę. Cztery zwycięstwa, cztery remisy i jedna porażka to bilans „biało-niebieskich”, nasz zespół stworzył sobie mnóstwo okazji do zdobycia goli, ale zawodziła skuteczność i piłka tylko dziesięć razy wpadała do bramki rywali. Indywidualną nagrodę dla „Najlepszego Zawodnika Grupy Srebrnej” otrzymał Jakub Pawlik.
 • „Turnieju o Puchar Dyrektora Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno”. W futbolowych zmaganiach udział wzięło sześć drużyn, każda z nich rozegrała pięć spotkań świetnie bawiąc się w doborowym towarzystwie! Głośno swoich tatusiów dopingowali nasi zawodnicy, którzy nie szczędzili braw i okrzyków zagrzewających do jak najlepszej gry!
 • Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno od 3 lipca do 15 września 2017 r. rywalizowała w akcji „odLOTTOwa jazda z OSHEE”. Był to ogólnopolski projekt promujący sport i zaangażowanie społeczne. Ideą tej akcji była aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie włączenia się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz jednej organizacji wybranej z pięćdziesięciu, które zakwalifikowały się do finału.
 • Dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2010 wzięły udział w „Turnieju o Puchar Burmistrza Jasła”
 • Przez trzy dni w Mińsku Mazowieckim drużyna Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2006 rywalizowała w Międzynarodowym Turnieju „MOSiR Cup”.
 • Dobra gra Beniaminka w rozgrywkach ligowych na Podkarpaciu
 • Dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno zagrały w weekend w Krakowie w Międzynarodowym Turnieju „Hutnik Cup 2017”
 • Akademia Piłkarska Reissa wygrywa warszawskie eliminacje do turnieju finałowego PROFBUD Cup 2017!
 • PROFBUD Cup 2017 eliminacje Krosno. Wygrana Akademii Mam Talent Polska przed Cracovią

Listopad 2017

 • Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Grzegorz Raus oraz Koordynator ds. szkolenia Dariusz Jęczkowski przebywali w Warszawie na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rozmowy dotyczyły certyfikacji Akademii Piłkarskich. Departament szkolenia i Grassroots reprezentowali Bogdan Basałaj, Michał Libich i Przemysław Prętkiewicz.
 • Angielska przygoda Beniaminka! Graliśmy z Akademiami zespołów z Premier League! To była przygoda, która z pewnością na długa zapadnie w pamięci naszych zawodników i trenerów. Przez kilka dni reprezentanci Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2008 przebywali w Anglii, gdzie nie tylko zagrali w bardzo mocno obsadzonym turnieju, ale także mieli okazję trenować, rozgrywać mecze kontrolne z rówieśnikami z miejscowej Akademii, a nawet obejrzeć mecz ligowy angielskiej drużyny Bristol Rovers.
 • Ruszają zapisy do Treningów Indywidualnych prowadzonych przez trenera Marka Fundakowskiego
 • Ponad 400 spotkań i 1400 strzelonych goli w III edycji „Beniaminek Kids Ligi”!
 • „PROFBUD Liga” III edycja – cztery kategorie wiekowe, na murawie w „Hali Krosno” pokażą się drużyny z roczników 2007, 2008, 2009 i 2010 – w sumie 46 zespołów!
 • Liga PZPN: Beniaminek U-14 zdobywa Mistrzostwo Jesieni i awansuje do grupy mistrzowskiej
 • Liga PZPN: Beniaminek U-15 (gramy młodszym rocznikiem ) zajmuje II miejsce i awansuje do grupy mistrzowskiej
 • Liga PZPN: Beniaminek U-13 zdobywa Mistrzostwo Jesieni!
 • Liga PZPN: Beniaminek U-12 wygrywa derby i awansuje do grupy mistrzowskiej!
 • Liga OZPN: Beniaminek U-11 (gra z U-13) zajmuje II miejsce w lidze

Grudzień 2017

 • Trener Jacek Magiera z wizytą w Beniaminku!
 • Feyenoord Rotterdam wygrywa „PROFBUD Cup 2017” Za nami wielkie piłkarskie święto! W dniach 1-3 grudnia 2017 w Gdańsku odbył się V Międzynarodowy Turniej Piłkarski „PROFBUD Cup 2017” dla drużyn z rocznika 2005. Głównymi organizatorami turnieju byli PROFBUD, Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno i LiveAdventure. Przez trzy dni, w 81 meczach 18 drużyn z 7 krajów rywalizowało o zwycięstwo pod popularnym balonem w „City Football Club” przy ul. Meissnera na Zaspie.
 • Beniaminek Girls na IV miejscu w bardzo mocno obsadzonym dziewczęcym „Międzynarodowym Turnieju Olimpia Cup” w Szczecinie. Zagrało 12 drużyn. Karolina Józefczyk i Martyna Jasłowska w najlepszej „Siódemce Turnieju”.
 • Robert Gleń odbył tygodniowy staż w Zagłębiu Lubin podczas którego trener Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno obserwował i hospitował treningi pierwszej drużyny występującej w Ekstraklasie oraz drużyn Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.
 • Zakończenie Profbud Ligi 2017 – 46 zespołów, 11 drużyn Beniaminka. Sukcesy Beniaminka – Kategoria U-11: III miejsce Beniaminka 2008 w LM, Kategoria U-8: III miejsce Beniaminka. Dużo zadań szkoleniowych i gra niektórych drużyn w starszych kategoriach.
 • „Podkarpacka Nike”: Nominacje dla trenera Marcina Maculskiego i Ani Skrzypczyk!
 • Aleksander Gazda (rocznik 2004) oraz Wiktor Jaślar (rocznik 2005) otrzymali oficjalne powołanie z Polskiego Związku Piłki Nożnej na zgrupowanie Zimowej Akademii Młodych Orłów w swoich kategoriach wiekowych! Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno znaleźli się wśród 40 wyróżnionych chłopców z całej Polski. W szerokiej kadrze Reprezentacji Polski z rocznika 2004 znaleźli się również wychowankowie Beniaminka Antoni Kozubal (Lech Poznań) i Mateusz Szafran (Zagłębie Lubin)
 • II miejsce Beniaminek Girls w „Turnieju Dziewczyn” w Sanoku
 • Wychowankowie odwiedzili Beniaminka! „Kopalnia Talentów” działa! W piątek (29 grudnia) korzystając z przerwy świąteczno-noworocznej w „Hali Krosno” i w salce klubowej naszej Akademii z inicjatywy założyciela Beniaminka Krosno Grzegorza Rausa doszło do spotkania z wychowankami Beniaminka oraz kilkoma zawodnikami, którzy grali w „biało-niebieskich” barwach, a teraz występują w Akademiach bliżej Ekstraklasy!
 • Brąz Beniaminka U-12 w „Międzynarodowym Turnieju o Puchar Sławomira Peszki”

Styczeń 2018

 • 1 Stycznia 2018 roku rozegraliśmy pierwszy w historii akademii „Wielki Mecz Noworoczny”! Z pozytywną energią wkraczamy w 2018 rok.
 • Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno nawiązała  współpracę z Falcon Golden Goal Academy z Wielkiej Brytanii. Falcon Golden Goal Academy to międzynarodowa Akademia Piłkarska, która ma swoją siedzibę w Anglii, szkoli dzieci z Polski, Włoch, Brazylii, Wenezueli, Litwy, Rumunii i innych krajów, a sztab szkoleniowy składa się z polskich trenerów co stanowi świetną reklamę naszego kraju poza jego granicami.
 • Beniaminek U-9 zagrał w turnieju w Przemyślu i zajął II miejsce.
 • Emocjonujący „Beniaminek Krosno Cup U-13”! Siedem goli w Wielkim Finale! Pierwszy w 2018 roku turniej „Beniaminek Krosno Cup” przyniósł wiele piłkarskich emocji, a świetne widowisko w wielkim finale pomiędzy Rozwojem Katowice i Śląskiem Wrocław było pięknym zwieńczeniem trzydniowych zmagań w „Hali Krosno”. W turnieju udział wzięło dwanaście drużyn z rocznika 2005, które rozegrały 42 spotkania! Klasyfikacja końcowa „Beniaminek Krosno Cup U-13” wygląda następująco 1. Rozwój Katowice; 2 miejsce: Śląsk Wrocław; 3. MFK Zemplin Michalovce (Słowacja) 4. P.S.V. Łódź; 5. Beniaminek Krosno; 6. Sandecja Nowy Sącz; 7. 1.FC Frankfurt (Niemcy); 8. KSZO Ostrowiec Świętokrzystki; 9. Dunajec Nowy Sącz; 10. BTS Rekord Bielsko-Biała; 11. AP21 Kraków; 12. Goal Nowy Sącz
 • Bardzo dobra gra Beniaminka U-8 w Sanoku i zwycięstwo „Biało-niebieskich” ekipa pod wodzą trenera Waldemara Szafrana turniej „Football Challenge” dla drużyn z rocznika 2010. Beniaminek zagrał aż siedem spotkań, bardzo dobrze spisywał się cały zespół  i dzięki temu chłopaki mogli się cieszyć z I miejsca w prowadzonej przez organizatora końcowej klasyfikacji. Indywidualną nagrodę otrzymał Adrian Organ, który znakomicie radził sobie na pozycji bramkarza. Brawo drużyna!!
 • Zagraliśmy z „Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy”! Reprezentanci Beniaminka Krosno z rocznika 2009 znakomicie bawili się na parkiecie hali MOSiR w Krośnie grając dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mini-turnieju z Koniczynką Krosno i KAP Bardomed.
 • Czternaście drużyn zagrało w Międzynarodowym Turnieju „Beniaminek Krosno Cup U-12”! Do naszego miasta na 3 dniowy turniej na Hali Krosno zawitali goście z Polski i z zagranicy z rocznika 2006 i młodszych. Zwyciężyła drużyna Fabloka Chrzanów, na drugim miejscu DJUSZ Żydaczów (Ukraina), a na 3 miejscu podium uplasował się gospodarz Beniaminek Krosno. Podopieczni trenerów Marka Adamiaka i Kamila Pelczara zaprezentowali się bardzo dobrze i sięgnęli po brązowe medale. W 55 rozegranych spotkaniach padło 127 bramek co daje średnią 2,31 gola na mecz. W sumie wszystkie mecze trwały 1210 minut, czyli przez trzy dni spędziliśmy ponad 20 godzin na murawie! W „Beniaminek Krosno Cup U-12” zagrało 193 zawodników i 1 zawodniczka!
 • Wychowanek Beniaminka Krosno, a obecnie bramkarz Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin i Reprezentacji Polski U-16, Kacper Bieszczad został zaproszony na testy przez Birmingham City! To drugi zawodnik związany z naszą Akademią, który ma możliwość trenowania na Wyspach, wcześniej w Manchesterze United oraz Cardiff City przebywał Antoni Kozubal (obecnie Lech Poznań).
 • Drużyny Beniaminka Krosno z roczników 2006 i 2007 wywalczyły awanse do finałów wojewódzkich Turnieju o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka! Brawo chłopcy!
 • Beniaminek U-9 wygrywa „MOSiR Dukla Cup”!
 • Kadra OZPN z zawodnikami Beniaminka w składzie wygrywa turniej w Krośnie!
  W niedzielę 21 Stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bursaki rozegrany został „XXVIII Turnieju o Puchar Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej”, w którym wystąpiło sześć drużyn złożonych z zawodników z rocznika 2005 i młodszych. Najlepszy okazał się zespół gospodarzy, a w dwunastoosobowej kadrze OZPN Krosno zagrali zawodnicy Beniaminka Wiktor Jaślar, Miłosz Kluczek, Wojciech Kotulak, Antoni Patla, Kacper Zych oraz trenujący z „biało-niebieskimi” od listopada Patryk Szczurek. Indywidualną nagrodę dla „Najlepszego Zawodnika Turnieju” otrzymał Wiktor Jaślar! Gratulacje dla chłopaków i trenerów kadry OZPN Krosno!
 • Drużyny Beniaminka zagrały w Finałach Wojewódzkich „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN” W sobotę 20 stycznia dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno wzięły udział w Finale Wojewódzkim „Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej”. Rano na hali w Kielnarowej rywalizowała drużyna z rocznika 2007, a popołudniu chłopcy z rocznika 2006. Obie nasze ekipy znalazły się w czołówce na Podkarpaciu, ale nie zdołały awansować do finału ogólnopolskiego, Beniaminek U-11 zajął IV miejsce, a drużyna U-12 V lokatę.
 • Zawodnik i wychowankowie Beniaminka na zgrupowaniu Zimowej Akademii Młodych Orłów! Aleksander Gazda oraz nasi wychowankowie Antoni Kozubal (Lech Poznań)  i Mateusz Szafran (Zagłębie Lubin). Cała trójka znalazła się wśród 40 wyróżniających się zawodników ze swojego rocznika w Polsce i od 20 stycznia trenuje na obozie  w Bydgoszczy. Zgrupowanie organizowane jest przez Polski Związek Piłki Nożnej.
 • Zawodniczka Beniaminka Ania Skrzypczyk w TVP! W poniedziałek 29 stycznia zawodniczka Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Ania Skrzypczyk wystąpiła  w telewizyjnym programie „Pytanie na Śniadanie”, w którym wraz z bratem Piotrusiem, mamą Bożeną i tatą Michałem mogła przybliżyć szerokiej publiczności swoją pasję do futbolu!
 • Pięciu zawodników Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno przebywa na zgrupowaniu u naszych partnerów w Akademii KGHM Zagłębie Lubin. Patryk Winiarski i Aleksander Gazda z rocznika 2004, Patryk Prajsnar i Antek Kobosz z rocznika 2009 (trenujący Beniaminku U-10) oraz Kamil Janowski z rocznika 2007, który zastąpił chorego Krzysztofa Kolanko, zostali zaproszeni do udziału w treningach w Akademii Zagłębia  i przez tydzień będą pracować i podnosić swoje umiejętności po okiem trenerów  z Lubina!
 • Zwycięstwo grup „Bambini Football” w „V Halowym Turnieju Piłki Nożnej pod patronatem Posła Piotra Babinietza”.
 • W niedzielę (4 luty) dziewczyny z Beniaminek Girls uczestniczyły w „Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia” oraz „Resovia Women Cup” zorganizowanych dla zawodniczek z rocznika 2005 i młodszych. Oba turnieje odbywały się jednocześnie w Kielnarowej w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ. Dzięki bardzo dobrej organizacji dziewczyny rozegrały 12 meczy, spędziły w sumie 144 minuty na boisku i zdobyły 32 gole! Beniaminek Girls spisały się rewelacyjnie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nasze zawodniczki w większości były młodsze od rywalek. W obydwu turniejach Beniaminek Girls zajęły II miejsce, ulegają tylko drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która nie przegrała żadnego meczu w obu turniejach. Indywidualną nagrodę dla „Najlepszej Zawodniczki Turnieju o Puchar Resovii” otrzymała Kinga Klimczak (rocznik 2008).

Luty 2018

 • Wychowanek Beniaminka Krosno Bartosz Prętnik w Akademii Korony Kielce! Urodzony w 2001 roku zawodnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w wieku 8 lat
  w Beniaminku Krosno, jego trenerami byli Grzegorz Raus i Marek Adamiak. Największy sukces z udziałem Bartka w barwach Beniaminka to gra w najlepszej polskiej drużynie turnieju Euronadzieje w 2011 roku.
 • Wiktor Jaślar na Zimowej Akademii Młodych Orłów!
 • „XVI Plebiscyt Podkarpacka Nike” Wśród nominowanych w tegorocznej edycji były osoby związane z Akademią Piłkarską Beniaminek Krosno. W kategorii „Trener Wychowawca Młodzieży” nominację otrzymał trener Beniaminek Girls Marcin Maculski, a w kategorii „Piłkarka Roku” nominację otrzymała nasza zawodniczka Ania Skrzypczyk.Trener Maculski znalazł się w finałowej trójce wspólnie z Dariuszem Lianą (Karpaty Krosno/Kadra Podkarpacia) i Grzegorzem Cyboroniem (DAP Dębica). Krośnian pogodził nasz przyjaciel z Dębicy i to w jego ręce powędrowała statuetka. Ania Skrzypczyk była najmłodszą nominowaną w historii plebiscytu, nagroda dla „Piłkarki Roku” powędrowała w ręce Patrycji Motyki – zawodniczki I-ligowego Sokoła Kolbuszowa Dola, a kapituła plebiscytu dostrzegła talent naszej młodej piłkarki
  i postanowiła wyróżnić ją „Nagrodą Specjalną”! Koszulki reprezentacji Polski ze swoim nazwiskiem Ania otrzymała z rąk wiceprezesa PZPN Andrzeja Padewskiego oraz Prezesa Podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby.
 • Turniej eliminacyjny BKC U-10: Trzy zespoły Beniaminka w akcji! BKS Lublin i DAF Rzeszów z awansem do turnieju finałowego!
 • Awans Beniaminka do finału wojewódzkiego Tymbarka!
 • Dobra postawa i złote medale Beniaminka U-8 na turnieju „MOSiR Dukla Cup”!
 • Beniaminek U-10 wygrywa „MOSiR Dukla Cup”!
 • Wystartował nowy projekt. Pierwszy trening naszej najmłodszej drużyny – Beniaminek U-7 (rocznik 2011/2012)
 • Beniaminek doceniany przez Akademie Ekstraklasy! Zaproszenia naszych zawodników – Kamil Czekański, Wiktor Jaślar, Wojciech Kotulak, Antoni Patla – do udziału w treningach i turniejach Akademii klubu Ekstraklasy jakim jest Wisła Kraków.
 • „Beniaminek Krosno Cup U-11”: Triumf Wisły Kraków! Srebro dla Beniaminka! Za nami dwa dni pełne futbolowych zmagań w „Hali Krosno”, która gościła uczestników turnieju „Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-11. Na murawie zaprezentowało się osiemnaście drużyn, które mogły sprawdzić swoje umiejętności na tle zespołów z innych województw oraz ekip ze Słowacji i Ukrainy. Każda drużyna rozegrała dziewięć piłkarskich pojedynków spędzając na murawie w sumie prawie 200 minut! Najlepsi okazali się młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, także druga ekipa „Białej Gwiazdy” stanęła na podium zgarniając brązowe medale, a krakowian rozdzielili gospodarze z Beniaminka Krosno, którzy zagrali świetne zawody i wywalczyli srebro.

Marzec 2018

 • „MOSiR Dukla Cup”: Złoto Beniaminka U-13 i świetna zabawa dzieciaków z U-7!
 • „Beniaminek Krosno Cup U-10”: Emocjonujące piłkarskie święto na zielonej murawie! Przez dwa dni młodzi piłkarze z można powiedzieć wszystkich zakątków Polski od północy po południe, od wschodu po zachód oraz zagraniczni goście ze Słowacji i Ukrainy rywalizowali na murawie w „Hali Krosno” ufundowanej przez firmę PROFBUD. W turnieju „Beniaminek Krosno Cup U-10” zagrała bardzo mocna stawka drużyn – wysoki poziom rozgrywanych spotkań, dużo minut spędzonych w ciągu dwóch dni na murawie – aż 198 każdej z drużyn – to atuty, które podkreślali trenerzy w trakcie piłkarskiej rywalizacji z udziałem 18 zespołów! Końcowy triumf przypadł drużynie Akademii Piłkarskiej Reissa, która w Krośnie prezentowała się znakomicie i w fazie finałowej wygrała „Grupę Złotą”! Na drugim stopniu podium stanęli równie świetnie radzący sobie na murawie gospodarze z Beniaminka Krosno, a na trzecim zawodnicy FASE Szczecin. Rywalizacja była bardzo wyrównana, tuż za wspomniana trójką uplasowała się Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin, a kolejne miejsca przypadły Arkonii Szczecin i Hutnikowi Kraków.
 • Beniaminek U-9 wygrywa „Młoda GieKSa Cup 2018”!
 • Trening pokazowy na otwartej nowoczesnej Hali Sportowej w Nowym Żmigrodzie. Pomagamy klubom partnerskim w zakresie wiedzy i doświadczeń w szkoleniu dzieci i młodzieży.
 • Współpraca Beniaminka z MFK Zemplin Michalovce! W środę (7 marca) Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Grzegorz Raus oraz koordynator ds. organizacji trener Marek Adamiak spotkali się na Słowacji z przedstawicielami zaprzyjaźnionego klubu MFK Zemplin Mihalovce występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej – Fortuna Liga. Podczas spotkania została podpisana umowa o współpracy pomiędzy klubami. MFK Zemplin Mihalovce reprezentował Dyrektor Sportowy Marek Zahorcak. Umowa zakłada współpracę na polu szkolenia sportowego, przy organizacji turniejów piłkarskich i w procesie zarządzania programem rozwoju edukacji w sporcie, który oba kluby razem przygotowują.
 • „Beniaminek Krosno Cup U-9” Tym razem do naszego miasta zawitało 18 drużyn z kategorii wiekowej U-9, które stworzyły świetne piłkarskie widowisko i przez dwa dni rozgrywały między sobą spotkania podnosząc swoje umiejętności! W 90 rozegranych spotkaniach padło 488 bramek co daje średnią 5,42 gola na mecz. W sumie wszystkie spotkania trwały 1800 minut! W turnieju zagrało 195 zawodników! Bardzo dobrze w całym turnieju spisywała się drużyna gospodarzy, Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno wygrała wszystkie swoje spotkania i sięgnęła po złote medale. Zacięta sportowa rywalizacja toczyła się o kolejne miejsca, ostatecznie srebro wywalczyli zawodnicy DAP Dębica, a brąz chłopcy z Lech Poznań Football Academy Rzeszów.
 • Kadra OZPN Krosno U-13 wygrywa turniej na Słowacji! Reprezentanci OZPN Krosno z rocznika 2005 wzięli udział w halowym turnieju w Presovie, w którym zagrało również sześć słowackich drużyn. Kadra OZPN Krosno, w której znalazło się aż sześciu zawodników naszej Akademii okazała się najlepsza i wygrywając wszystkie mecze sięgnęła po Puchar Prezesa ObFZ Presov!
 • Złoty Beniaminek! Świetna gra chłopaków z rocznika 2010 w „Beniaminek Krosno Cup”! Świetne wspomnienia po turnieju „Beniaminek Krosno Cup” będą mieli nasi młodzi zawodnicy z drużyny Beniaminka U-8. W miniony weekend krośnianie byli jednym z osiemnastu zespołów, które zjawiły się w „Hali Krosno”. Podopieczni trenerów Waldemara Szafrana i Kamila Pelczara spisywali się bardzo dobrze, grali ambitnie, ofensywnie, a ta postawa przyniosła najpierw I miejsce w fazie grupowej, a następnie zwycięstwo w „Grupie Złotej”!
 • Powstanie nowego projektu Klub Biznesu Beniaminka! Łączymy lokalnych biznesmenów, ludzi którzy nam zaufali, którzy szukają rozwiązań na inwestycje w Krośnie, regionie, w Stolicy czy całej Europie, a widzą wartość dodaną w sporcie. Krótko mówiąc szukamy rozwiązań, by poprawiać jakość w organizacji i całej Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Chcemy rozwinąć naszą „Kopalnie Talentów” i pokazać, że na Podkarpaciu jest mnóstwo uzdolnionych dzieciaków, którym trenerzy z pasją pomagają w rozwoju i spełnianiu marzeń.
 • Piękna gra na pożegnanie zimy! Beniaminek U-8 wygrywa Turniej o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród!

Kwiecień 2018

 • Start turnieju Deichmann Minimistrzostw Krosno 2018 na Hali Krosno! Do rozgrywek przystąpiło 40 drużyn: 7 w kat U-7, 16 w kat. U-9, 10 w kat. U-11 oraz 7 w kat. U-13. Finały krośnieńskie w systemie play-off zaplanowano na czerwiec. Zwycięzcy awansują do „Finału Ogólnopolskiego”, w którym główną nagrodą jest wyjazd na mecz Ligi Mistrzów z udziałem Bayernu Monachium!
 • Pierwsze mecze ligowe Beniaminka! Inauguracja rundy wiosennej w Podkarpackiej Lidze Trampkarzy Starszych i Młodszych.
 • Testy motoryczne grup PRO! Trenerzy dokonali pomiarów antropometrycznych oraz zmierzyli szybkość lokomocyjną. Próby obejmowały badanie wzrostomierzem, analizatorem składu ciała oraz zestawem do pomiaru szybkości biegu na dystansie 5,10 oraz 30 metrów. Badania zostały przeprowadzone dzięki współpracy z firmą Coach LAB Laboratorium Trenera, która dysponuje profesjonalnym sprzętem do diagnozy motorycznej.
 • Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego i Remis na inaugurację!
 • Zwycięstwo z Stalą Rzeszów na początek Podkarpackiej Ligi Młodzika Starszego!
 • Wykład pt: „Sportowy Rodzic -praktyczne wskazówki” przygotowany przez Laboratorium Futbolu.
 • II śniadanie Klubu Biznesu Beniaminka! – Stomil Rymanów Zdrój
 • Komplet trzech złotych medali dziewczynek z Beniaminek Girls w Finale Wojewódzkim „Tymbarka”! Drużyny z kategorii wiekowych U-10 i U-12 wywalczyły awans do Finału Ogólnopolskiego i w dniach 29 kwietnia – 2 maja zagrają w Warszawie z najlepszymi zespołami z Polski. Turniej w Tarnobrzegu przyniósł także indywidualne wyróżnienia, „Królowymi Strzelczyń” zostały Wiktoria Gorzynik (U-8), Kinga Klimczak (U-10) i Kinga Głód (U-12), tytuł „Najlepszej Zawodniczki” w kategorii U-12 otrzymała Wiktoria Frydrych, a Martyna Jasłowska została wyróżniona jako „Zawodniczka na którą warto zwrócić uwagę.”
 • Beniaminek Krosno U-10 o krok od wyjazdu do Warszawy. W Finałach Wojewódzkich turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Tarnobrzegu nasi zawodnicy świetnie bawili się docierając aż do finału. Było bardzo blisko awansu do Finału Ogólnopolskiego! Zadecydował mecz z Akademią Młodych Orłów, w którym Beniaminek uległ rzeszowianom w rzutach karnych 2:3. „Królem Strzelców” w tej kategorii wiekowej został zawodnik Beniaminka Antoni Kobosz.
 • Beniaminek zagrał w Turnieju Charytatywnym dla Olivii! „Biało-niebiescy” dołożyli swoją cegiełkę na ten szczytny cel, a także rozegrali sześć spotkań spędzając na murawie sporo minut. Beniaminek wygrał cztery mecze i uplasował się na III miejscu, a turniej wygrał zespół gospodarzy. „Królem Strzelców” turnieju został zawodnik naszej Akademii Konrad Krzywda.

Maj 2018

 • Dziewczynki z Beniaminka Krosno U-10 wygrywają turniej „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”! Krośnianki w finale zmagań dziewczynek pokonały KKS Katowice 2:0 w karnych. Po 20 minutach meczu był remis, a gola na 1:1 nasza ekipa straciła na 5. sekund przed końcem. Na karne zmieniła jednak bramkarkę na zawodniczkę z pola, która obroniła dwa strzały rywalek. Kinga Klimczak została wybrana najlepszą zawodniczką rywalizacji U10 a Julia Gałuszka wśród 10-latek i Wiktoria Frydrych  w kategorii o dwa lata starszej strzeliły najwięcej goli spośród wszystkich uczestników finału.
 • „I Ogólnopolskim Turniej o Tarczę Rycerzy Rytra” jednocześnie eliminacje do „Turnieju Sokolika” – 6 miejsce „Biało – niebieskich”, a  o końcowy triumf było bardzo blisko.
 • Zwyciestwo Beniaminka U-10 w II Memoriale im. Antoniego Włodka! Paweł Pelczarski został wybrany „Najlepszym Zawodnikiem”, Miłosz Krowicki „Najlepszym Bramkarzem”, a Jakub Borowski z otrzymał nagrodą dla wyróżniającego się zawodnika swojej drużyny!
 • Tomasz Ćwiąkała Ambasadorem turnieju „Beniaminek Krosno Cup”!
 • II miejsce Beniaminka U-11 w „Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice”!
 • Ania Skrzypczyk trenowała we włoskiej Brescia Calcio Femminile! Lider tabeli żeńskiej Serie A oraz występująca w Brescii reprezentantka Polski Aleksandra Sikora zaprosiły utalentowaną piłkarkę z Krosna na sesje treningowe.
 • Cztery zawodniczki Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno – Wiktoria Frydrych, Kinga Głód, Karolina Józefczyk i Anna Skrzypczyk otrzymały powołanie na konsultację przedmeczową kadry Młodziczek U-13 Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej!
 • Niemiecka przygoda Beniaminka U-11! Krośnianie zagrali w turnieju „Provinzial Pfingst Cup” z udziałem 232 drużyn!
 • Beniaminek Krosno U-10 zagrał w turnieju OKI Pfingst Cup! W gronie 120 drużyn najlepsi okazali się młodzi piłkarze Borussi Monchengladbach. Spośród 3 polskich zespołów na najwyższym 44 miejscu uplasował się Beniaminek Krosno!

Czerwiec 2018

 • Brązowe medalistki Mistrzostw Polski! Kinga Głód, Karolina Józefczyk i Ania Skrzypczyk razem z Kadrą Młodziczek U-13 Podkarpackiego ZPN zdobyły 3 miejsce  w ogólnopolskich rozgrywkach młodziczek o puchar im. Kazimierza Górskiego w piłce nożnej w sezonie 2017/2018.
 • Dziewczyny z Beniaminka Kinga Głód i Ania Skrzypczyk powołane na Letnią Akademię Młodych Orłów!
 • III Międzynarodowy turniej Termy Gorący Potok Cup Zakopane 1-3.06.2018. „Biało-niebiescy” przez trzy dni rywalizowali w Zakopanem ze świetnymi drużynami ostatecznie zajmując w końcowej klasyfikacji 6 miejsce na 28 drużyn! Beniaminek był trzecią polską drużyną w turnieju, przed krośnianami znaleźli się tylko triumfator Śląsk Wrocław i Lech Poznań, który zajął IV miejsce. Srebro wywalczyli młodzi zawodnicy portugalskiego Sportingu Lizbona, a brąz ukraińska drużyna Lokomotiv Kijów, z którą Beniaminek zremisował w fazie grupowej, w której miał możliwość rywalizowania m.in. z angielskim Leicester City FC, Legią Warszawa  i Koroną Kielce.
 • Trzy drużyny złożone z zawodników Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno wygrywają Finały Miejskie w Krośnie i zagrają w Finałach Ogólnopolskich Deichmann Minimistrzostwa w Wałbrzychu! W kategorii U-9 triumfowała reprezentacja Włoch, w kategorii U-11 chłopcy z Finlandii, a w kategorii U-13 ekipa Anglii.
 • Beniaminek Krosno zajmuje 2 miejsce w XIV Międzynarodowy Turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2007 w Jaśle w ramach Festiwalu Sportu. Królem strzelców turnieju został Miłosz Bolek, a wyróżnienie dla najlepszego zawodnika otrzymał Jakub Barczak!
 • Wiktor Jaślar powołany na Letnią Akademie Młodych Orłów!
 • Nagroda specjalna od Prezydenta Miasta Krosna otrzymuje Marcin Maculski i drużyna Beniaminka Krosno Girls za zdobycie tytułu Mistrza Polski w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.
 • Drużyna Beniaminek Girls spotyka się z Reprezentacją Polski! W Warszawie zawodniczki Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno miały okazję poznać reprezentantów Polski w piłce nożnej, którzy za kilka dni rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Świata! „Biało-czerwoni” gratulowali naszym zawodniczkom oraz pozostałym zwycięzcom triumfu w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, a dziewczynki życzyły podopiecznym trenera Adama Nawałki zwycięstw już na boiskach w Rosji podczas Mundialu.
 • XIV Między przedszkolny Turniej Piłki Nożnej! – 12 czerwca na Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie odbył się XIV turniej piłki nożnej przedszkolaków. Akademia Piłkarska Beniaminek od kilku lat jest współorganizatorem tego znakomitego wydarzenia sportowego. Emocji nie brakowało, mecze grupowe i finałowe dostarczyły wielu niezapomnianych chwil. Były także wywiady, konkursy i poczęstunek, a uczestników odwiedził Lew Beniamin. W sportowej rywalizacji najlepsze okazało się Przedszkole Miejskie nr 5. Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem i paczką słodkości, a najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary.
 • Chłopcy z Beniaminka wygrywają Finał Ogólnopolski Deichmann Minimistrzostw U-13  w Nowym Sączu! Nasza drużyna w nagrodę otrzymała okazały Puchar oraz nagrodę główną – wyjazd i bilety na mecz Borussii Dortmund!
 • Debiuty wychowanków w seniorach Karpat! W końcówce III-ligowego sezonu w barwach krośnieńskich Karpat zadebiutowało aż trzech wychowanków Beniaminka Krosno. Filip Brożyna (rocznik 1999) oraz Paweł Litarowicz i Dominik Kowalski (obaj rocznik 2000) mają już za sobą pierwsze mecze w seniorskiej drużynie z Krosna. W chwili obecnej nasza Akademia może pochwalić się pięcioma zawodnikami, którzy rozegrali minimum jeden mecz w drużynie Karpat: Jakub Lichoń, Przemysław Sajdak, Filip Brożyna, Paweł Litarowicz i Dominik Kowalski.
 • Powołania dla zawodników z rocznika 2006 do Kadry Podkarpackiego ZPN! Chłopcy z rocznika 2006 reprezentujący Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno otrzymali powołania do Kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej! Emanuel Gibała, Szymon Gierlach, Mirosław Irzyk, Krzysztof Kolanko i Jakub Kościelniak znaleźli się w 25-osobowej kadrze na konsultację szkoleniową w Pustyni, która odbędzie się 20 czerwca.
 • Srebro dla Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno w Finale Ogólnopolskim Deichmann Minimistrzostwa w Wałbrzychu! Nasi reprezentanci w barwach Włoch dotarli do Wielkiego Finału w kategorii wiekowej U-9 pokonując po drodze w ćwierćfinale Argentynę (FA Lech Poznań Rzeszów) 2:0 oraz w półfinale Anglię (GieKSa Katowice) 3:1. W rywalizacji o końcowy triumf w turnieju oraz bilety na mecz Borussii Dortmund nasza drużyna zmierzyła się z Hiszpanią (Pogoń Szczecin). Rywale dobrze rozpoczęli mecz, nasi chłopcy próbowali gonić wynik, ale nie udało im się to i ulegliśmy bardzo mocnej drużynie ze Szczecina 1:4. W kategorii wiekowej U-11 nasz zespół (Finlandia) zajął ostatecznie 11 miejsce.
 • Drużyna Beniaminka U-11 wygrywa Ligę Młodzika OZPN Krosno (rocznik 2005 i młodsi)

A tak prezentują się końcowe tabele rozgrywek ligowych na Podkarpaciu (PZPN)
z udziałem drużyn Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno

Kategoria wiekowa U-15 – Trampkarz Starszy
1 Liga
 1. Stal Mielec
 2. Resovia Rzeszów
 3. Ziomki Rzeszów
 4. Stal Stalowa Wola
 5. Beniaminek Krosno 
 6. Stal Rzeszów
 7. DAP Dębica
 8. Polonia Przemyśl
2 Liga
 1. Siarka Tarnobrzeg
 2. Ekoball Sanok
 3. Unia Nowa Sarzyna
 4. Gryf Mielec
 5. Igloopol Dębica
 6. Czarni Jasło
 7. APPN Mielec
 8. JKS Jarosław

Kategoria wiekowa U-14 – Trampkarz Młodszy
1 Liga
 1. Resovia Rzeszów
 2. Stal Rzeszów
 3. Stal Mielec
 4. Siarka Tarnobrzeg
 5. Beniaminek Krosno
 6. APPN II Mielec
 7. DAP Dębica
2 Liga
 1. Stal Stalowa Wola
 2. Ekoball Sanok
 3. Karpaty Krosno
 4. Polonia Przemyśl
 5. SMS Jarosław
 6. Ziomki Rzeszów
 7. Sokół Nisko
3 Liga
 1. Rzemieślnik Pilzno
 2. Sparta Leżajsk
 3. Czarni Jasło
 4. AP Sanok
 5. JKS Jarosław
 6. Unia Nowa Sarzyna

Kategoria wiekowa U-13 – Młodzik Starszy
1 Liga
 1. AP Stalowa Wola
 2. Beniaminek Krosno
 3. SMS Resovia
 4. DAP Dębica
 5. Karpaty Krosno
 6. Stal Mielec
 7. Szóstka Jasło
 8. Stal Rzeszów
2 Liga
 1. APPN II Mielec
 2. Ziomki Rzeszów
 3. Orzełek Przeworsk
 4. Siarka Tarnobrzeg
 5. AP Jasło
 6. Polonia Przemyśl
 7. Pogoń-Sokół Lubaczów
3 Liga
 1. Stal Stalowa Wola
 2. SMS Jarosław
 3. Igloopol Dębica
 4. Ekoball Sanok
 5. APPN Mielec
 6. AP Sanok

Kategoria wiekowa U-12 – Młodzik Młodszy
1 Liga
 1. AP Stalowa Wola
 2. Beniaminek Krosno 
 3. Piłkarskie Nadzieje Mielec
 4. Stal Rzeszów
 5. Stal Mielec
 6. AP Jasło
 7. Resovia Rzeszów
 8. AP Sanok
2 Liga
 1. DAP Dębica
 2. Szóstka Jasło
 3. Ziomki Rzeszów
 4. Sparta Leżajsk
 5. Siarka Tarnobrzeg
 6. Igloopol Dębica
 7. Ekoball Sanok
 8. Orzełek Przeworsk

 

3 Liga
 1. SMS Jarosław
 2. Karpaty Krosno
 3. Stal Stalowa Wola
 4. AP Stalowa Wola
 5. APPN II Mielec
 6. Polonia Przemyśl
 7. Football Academy Lubaczów