Srebro dziewczynek z Beniaminek Girls w II Memoriale Piłkarskim im. Antoniego Włodka!

W dniach 16-17 czerwca w Tarnowie odbył się II Memoriał Piłkarski dziewczynek im. Antoniego Włodka. Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno reprezentowały dwie drużyny Beniaminek Girls – „Biała” która miała podjąć rywalizację z najlepszymi zespołami turnieju oraz „Niebieska” dla której miało to być oswajanie się z rozgrywkami turniejowymi.

girls_tarnow_2018_2

W piłkarskich zmaganiach udział wzięły zespoły: Tarnovia, Tarnovia II, Tarnovia 1909, Starówka, GKS Katowice, Orlik Dębno, Wisła, Ząbkovia Ząbki, Unia Opole, Beniaminek „Biały”, Beniaminek „Niebieski” oraz Orlik Klimontów. W turnieju grały dziewczynki z rocznika 2006 i młodsze, w składzie można było mieć dwie zawodniczki z rocznika 2005, ale z tego przywileju nie skorzystali nasi trenerzy i  Beniaminka reprezentowały zawodniczki z roczników 2006, 2007, 2008 i 2009.

girls_tarnow_2018_4

W ciągu dwóch dni każda z drużyn rozegrała osiem meczy spędzając na boisku prawie 3,5 godziny przy mocno słonecznej pogodzie. Drużyna „Biała” toczyła zacięte pojedynki w których o rozstrzygnięciu decydowały czasem ostatnie minuty, zespół Beniaminek Girls wygrał 7 meczy i dotarł do finału, gdzie musiał uznać wyższość Ząbkovii, zdobywając w końcowej klasyfikacji II miejsce i srebrne medale! „Najlepszą Zawodniczką” turnieju została wybrana Maja Krychta!

girls_tarnow_2018_3

Drużyna „Niebieska” z wielkim sercem i zaangażowaniem rywalizowała z dziewczynami nawet trzy lata starszymi, w drugim dniu wygrywając jeden mecz i remisując dwa, przy czym największą satysfakcję i radość sprawił krośniankom remis 4:4 z GKS Katowice.

girls_tarnow_2018_5

Wszystkim zawodniczkom należą się duże brawa za zaangażowanie, serce do gry i piękne emocje których dostarczyły licznej grupie rodziców kibicującym na turnieju. Dopingując i wspierając siebie nawzajem obie grupy pokazały, że są jedną wielką drużyną. Organizatorom turnieju należą się duże brawa za sprawny przebieg zawodów i miłą atmosferę, trenerowi za poświęcony czas, a rodzicom za zorganizowanie transportu i doping na turnieju.