Powalczyli w Wałbrzychu! Trzecia drużyna Beniaminka w Finale Ogólnopolskim Deichmanna!

Złoto w kategorii wiekowej U-13 i srebro w kategorii U-9 to znakomity medalowy dorobek Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno w tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostw! W Finale Ogólnopolskim w Wałbrzychu zagrała także trzecia drużyna – Finlandia reprezentowała naszą Akademię i Miasto Krosno w kategorii wiekowej U-11.

deichmann2018_2008_2

Finowie przepustkę do gry w turnieju finałowym wywalczyli po emocjonujących eliminacjach w Krośnie. W stawce dziesięciu drużyn aż sześć reprezentowało Beniaminka. Rundę zasadniczą wygrał Urugwaj wyprzedzając Finlandię, a w play-offach obie te drużyny jak burza szły do finału, który po dogrywce wygrała drużyna z rocznika 2008.

deichmann2018_2008_3

W Finałach Ogólnopolskich nasz zespół nie był w gronie faworytów, w końcu mierzył się z zespołami z rocznika 2007, a nasza drużyna w większości złożona była z o rok młodszych zawodników. Finlandia pokazała jednak, że potrafi sprawiać niespodzianki i grać na wysokim poziomie. Nasz zespół nie przegrał spotkania w fazie grupowej! Dwa remisy i zwycięstwo w decydującym spotkaniu dało „biało-niebieskim” przepustkę do najlepszej „16” turnieju w Polsce!

deichmann2018_2008_5

Tam poziom okazał się już bardzo wysoki i mecz 1/8 chłopcy przegrali . W niedzielę udało się wygrać z Angolą (FC Wrocław Academy), za mocna okazała się za to Estonia (Korona Skawinki) i w meczu o 11 miejsce w turnieju Finlandia pokonała Burkina Faso (MOSP Białystok) w świetnym stylu żegnając się z tegoroczną edycją „Deichmanna”. Kolejna piłkarska przygoda dla naszych zawodników, a za postawę i serce włożone w grę w turnieju z pewnością chłopakom należą się duże brawa!

deichmann2018_2008_4

Mecze grupowe 
Finlandia (Beniaminek Krosno) –  Anglia (Szkółka Piłkarska Brzeszcze) 1:1
Finlandia (Beniaminek Krosno) –  Nigeria (LUKS Skrzyszów) 2:2
Finlandia (Beniaminek Krosno) –  Cypr (AP Stalowa Wola) 2:1

1/8 finału 
Finlandia (Beniaminek Krosno) – Urugwaj (Stal Mielec) 0:5

Mecz o miejsca 9-16
Finlandia (Beniaminek Krosno) –  Angola (FC Wrocław Academy) 2:1

Mecz o miejsca 9-12
Finlandia (Beniaminek Krosno) –  Estonia (Korona Skawinki) 0:3

Mecz o 11 miejsce 
Finlandia (Beniaminek Krosno) –  Burkina Faso (MOSP Białystok) 5:0

Finlandia w finałowym turnieju: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Nikodem Majewski, Aleksander Michalik, Paweł Pelczarski, Miłosz Bolek, Kuba Barczak. Trener Kamil Chmielowski.

W Finałach Miejskich Finlandię prowadził także trener Paweł Tomkiewicz, a reprezentowali ją również zawodnicy: Przemysław Toropolski, który nie mógł zagrać w Wałbrzychu z powodu kontuzji oraz Patryk Prajsnar i Antoni Kobosz, którzy w Finale Ogólnopolskim zagrali w barwach Włoch (kategoria U-9), a ich miejsce zajęli dwaj chłopcy z rocznika 2007 Kuba Barczak i Miłosz Bolek.

deichmann2018_2008_6