O krok od Dortmundu! Srebrny Beniaminek w Finale Deichmann Minimistrzostw!

Co to był za turniej! Drużyna Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2009 świetnie zaprezentowała się w Finale Ogólnopolskim Deichmann Minimistrzostw! Nasi chłopcy w barwach reprezentacji Włoch (kategoria wiekowa U-9) mierzyli się z najlepszymi zespołami tego turnieju w Polsce i dotarli aż do Wielkiego Finału zdobywając srebrne medale!

deichmann2009_6

Nim podopieczni trenerów Waldemara Szafrana i Kamila Pelczara udali się do Wałbrzycha, wspólnie z piętnastoma innymi zespołami rywalizowali w Finałach Miejskich w Krośnie. Mnóstwo emocji podczas tych spotkań, w których udział wzięło aż 7 zespołów złożonych z zawodników i zawodniczek naszej Akademii. Najlepsi okazali się wspomniani Włosi, którzy potwierdzili wysokie umiejętności wygrywając wszystkie mecze i zdobywając przepustki do Wałbrzycha. Brawa także dla pozostałych uczestników za ambitną postawę i dostarczenie nam sporej radości podczas rozgrywanych spotkań.

deichmann2009_5

W Wałbrzychu nasi zawodnicy zameldowali się w piątek, w ten dzień uroczyście otworzono turniej oraz wylosowano grupy. W sobotę rozbrzmiały sędziowskie gwizdki i 32 drużyny z całej Polski ruszyły do sportowej rywalizacji. Włosi w fazie grupowej zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając wszystkie trzy mecze z Hiszpanią, Niemcami oraz Argentyną i strzelając w nich aż 22 gole. Jeszcze w ten sam dzień rozpoczęła się faza finałowa, w której nasi chłopcy pokonali Brazylię (Elana Toruń).

deichmann2009_1

W niedzielę poprzeczka poszła w samą górę. Pierwszy mecz z doskonale znaną nam drużyną Lech Poznań FA Rzeszów, która grała w barwach Urugwaju. Zacięte spotkanie i wygrana 2:0. Półfinał to pojedynek z Anglią (GieKSą Katowice), który nasi chłopcy rozstrzygają na swoją korzyść i meldują się w Wielkim Finale. Mecz o końcowy triumf w turnieju przyszło nam rozegrać z Hiszpanią (Pogoń Szczecin). Rywale lepiej rozpoczynają to spotkanie, nasza drużyna próbowała gonić wynik, ale przeciwnicy tego dnia byli mocniejsi i wygrali 4:1.

deichmann2009_3

Świetna przygoda, niesamowite piłkarskie doświadczenie i  bardzo dobra postawa naszych podopiecznych, którym niewiele zabrakło by sięgnąć po złoto i zdobyć przepustki na mecz Borussii Dortmund. Kolejna drużyna Beniaminka znakomicie reprezentowała naszą Akademią i Miasto Krosno na arenie ogólnopolskiej.

deichmann2009_4

Mecze grupowe
Włochy (Beniaminek Krosno) – Hiszpania (Football Academy Leszno) 4:2
Włochy (Beniaminek Krosno) – Niemcy (Akademia Piłkarska Gliwice) 10:0
Włochy (Beniaminek Krosno) – Argentyna (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych) 8:1

1/8 Finału
Włochy (Beniaminek Krosno) – Brazylia (Elana Toruń) 6:0

Ćwierćfinał
Włochy (Beniaminek Krosno) – Urugwaj (Lech Poznań FA Rzeszów) 2:0

Półfinał 
Włochy (Beniaminek Krosno) – Anglia (GieKSa Katowice) 3:1

Finał 
Włochy (Beniaminek Krosno) – Hiszpania (Pogoń Szczecin) 1:4

Włochy (Beniaminek Krosno): Błażej Chilik, Adrian Fejkiel, Hubert Klara, Antoni Kobosz, Szymon Kotulak, Miłosz Kubal, Piotr Pelczarski, Patryk Prajsnar, Bartosz Tarnawski, Kacper Zając. Trener Waldemar Szafran.

deichmann2009_7