Chłopcy z Beniaminka wygrywają Finał Ogólnopolski Deichmann Minimistrzostw U-13 i jadą do Dortmundu!

Niesamowitą przygodę przeżyła w tegorocznej edycji „Deichmann Minimistrzostw” drużyna Anglii reprezentująca Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno. Chłopcy z rocznika 2005 grający w Anglii nie byli faworytem Finału Ogólnopolskiego, ba, nie byli nawet faworytem Finału Miejskiego w Krośnie, ale jeszcze raz potwierdziło się, że futbol jest nieprzewidywalny, a serce włożone w grę i wiara we własne umiejętności mogą zaprowadzić na szczyt.

deichman_2

Nim drużyna Anglii pojechała do Nowego Sącza grała w Krośnie. W piłkarskich zmaganiach w naszym mieście w kategorii U-13 zagrało siedem zespołów, pięć z nich reprezentowało Beniaminka Krosno. Po sezonie zasadniczym na czele znaleźli się Słowacy, Anglia zdobyła tyle samo punktów, a kolejne miejsca zajęły Rosja, Finlandia, Polska, Hiszpania i Argentyna. W fazie play-off Anglia i Słowacja potwierdziły, że nieprzypadkowo zajęły pierwsze miejsca w tabeli i dotarły do finału, który na swoją korzyść rozstrzygnęli Anglicy.

deichman_1

W Nowym Sączu, gdzie w tym roku rozgrywany był Finał Ogólnopolski w kategorii wiekowej U-13 zawodnicy Beniaminka spisywali się znakomicie. W fazie grupowej krośnianie wygrali wszystkie trzy mecze, w fazie finałowej najpierw pewnie pokonali Holandię, a następnie Peru i dotarli do Wielkiego Finału! Trudny mecz z Hiszpanią, rywale mieli więcej z gry, ale to chłopcy z Beniaminka zdobyli gola i wygrali 1:0! „Królem Strzelców” został zdobywca złotego gola w Finale Fabian Gacek (9 bramek w turnieju), a „Najlepszym Bramkarzem” wybrano Franka Cecułę.

deichman_3

Nasza drużyna w nagrodę otrzymała okazały Puchar oraz nagrodę główną – wyjazd i bilety na mecz Borussii Dortmund! Brawo chłopcy! Brawo trenerzy! Duży sukces, na który ciężko zapracowaliście!

Faza grupowa
Anglia (Beniaminek Krosno) – Niemcy (Garbarnia Kraków) 2:1
Anglia (Beniaminek Krosno) – Polska (DAP Kielce) 7:0
Anglia (Beniaminek Krosno) – Włochy (FA Gorzów Wielkopolski) 4:0

Ćwierćfinał
Anglia (Beniaminek Krosno) – Holandia (Niedźwiadek Chełm) 3:1

Półfinał
Anglia (Beniaminek Krosno) – Peru (Cracovia Kraków) 3:0

Wielki Finał
Anglia (Beniaminek Krosno) – Hiszpania (STF Champion Warszawa) 1:0

deichman_5

Anglia w finałowym turnieju zagrała w składzie: Franek Cecuła, Fabian Gacek, Paweł Jaworski, Błażej Korzeniowski, Miłosz Miśkowiec, Alan Wacht, Szymon Wnęk, Igor Zarzyka. Trenerzy Marek Adamiak i Mateusz Knap. W pierwszej fazie turnieju w zespole grał także Mateusz Lenart, który nie mógł pojechać na Finał Ogólnopolski, a zespół prowadził również pracujący na co dzień z drużyną trener Kamil Chmielowski.

Marek Adamiak (trener Beniaminka Krosno): „Odnośnie całości to bardzo dobra dyspozycja całego zespołu przez cały turniej. Dopiero w Wielkim Finale drużyna z Warszawy postawiła bardzo trudne warunki i muszę przyznać, że była lepszym zespołem, ale w takich meczach „liczy się co w sieci”. We wcześniejszych spotkaniach nasze zwycięstwa nie podlegały dyskusji. Gratulacje i wielkie brawa dla chłopaków, wykonali potężną pracę ale było warto!”

deichman_4