Beniaminek U-12 wygrywa i zdobywa vice-mistrzostwo Podkarpacia!

W niedzielę drużyna Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno z rocznika 2006 rozegrała ligowe spotkanie z Akademią Piłkarską Sanok. Nasi chłopcy udanie rozpoczęli mecz i po pierwszej połowie prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisywali się Emanuel Gibała i Dawid Cyrkiel. Po przerwie gościom udało się złapać kontakt dzięki trafieniu Kamila Koczery, ale decydujący głos należał do „biało-niebieskich”, którzy w krótkim odstępie czasu trzykrotnie trafiali do bramki sanoczan i wygrali 5:1. Gole dla Beniaminka w drugiej połowie zdobywali Krzysztof Kolanko, Antek Aszklar i Szymon Gierlach.

35515725_2185090554841215_6832156498114641920_o

Podopieczni trenerów Marka Adamiaka i Kamila Pelczara dzięki temu zwycięstwu zachowali szansę na Mistrzostwo Podkarpacia, ale musieli liczyć na potknięcie lidera. Dzień później swój mecz rozgrywała drużyna AP Stalowa Wola, która jednak wygrała w Mielcu i zapewniła sobie na kolejkę przed końcem tytuł mistrzowski – gratulujemy! Krośnianie osiągnęli tym samym świetny rezultat jakim jest vice-mistrzostwo Podkarpackiej Ligi Młodzika Młodszego! Obie drużyny spotkają się jeszcze w prestiżowym spotkaniu ostatniej, 14 kolejki rozgrywek.

35496525_2185088834841387_1700681481552134144_o

Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek Krosno – AP Sanok 5:1 (2:0)

Bramki: Emanuel Gibała, Dawid Cyrkiel, Krzysztof Kolanko, Antek Aszklar, Szymon Gierlach.

Beniaminek U-12: Tymon Kubacki – Mirosław Irzyk, Franciszek Urbanik, Jakub Kościelniak, Szymon Gierlach, Krzysztof Kolanko, Mikołaj Moriak, Mikołaj Mola, Emanuel Gibała oraz Dawid Cyrkiel, Antoni Krawiec, Dawid Krzywda, Antoni Aszklar.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12):Oddaliśmy w meczu bardzo dużo strzałów na bramkę i to przyniosło pozytywny efekt w postaci pięciu goli. Po bramce dla Sanoka mieliśmy kilkuminutowy przestój ale udało się w miarę szybko opanować sytuację i podwyższyć rezultat spotkania.